Cine este Lavinia Ghedan?

Lista de discutii libera, pe teme de pescuit la rapitori sau aspecte colaterale.

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
Goldelian
senior
senior
Mesaje: 377
Membru din: 21 Feb 2012, 18:01

Re: Cine este Lavinia Ghedan?

Mesaj de Goldelian » 05 Feb 2015, 17:37

Vampi, te rog nu ne parasi...:(

.....of !!!! si avea buzele asa calde si moi :cry:

Avatar utilizator
semlecangheorghe
veteran
veteran
Mesaje: 9544
Membru din: 04 Mai 2009, 07:05
Localitate: Arad

Re: Cine este Lavinia Ghedan?

Mesaj de semlecangheorghe » 05 Feb 2015, 18:18

vampir scrie:Nelimitatilor eu trec pe forumurile de pescuit . Ma m distrat suficient cu voi. Hai sa aveti spor la barfe. deosebitilor. Intradevar nu prea le am eu cu barfa si cred ca toti barbatii au alte preocupari mai importante. Ma scuzati ca am ramas in loc sa privesc si la voi cateva zile pitigoilor.

Henofage, sa nu te puna dracu' sa pleci tamana acu'cand ma distram mai bine..si doream sa te intreb ceva..nu stii, a aparut ordinul de prohibitie pe 2015??
Si-Gi Lures wobblers&more..

.

Avatar utilizator
Gogol
veteran
veteran
Mesaje: 2573
Membru din: 30 Apr 2011, 11:57

Re: Cine este Lavinia Ghedan?

Mesaj de Gogol » 05 Feb 2015, 18:35

Plm, 15 pagini pt o pitipoanca buzata... :wallbash:

Avatar utilizator
semlecangheorghe
veteran
veteran
Mesaje: 9544
Membru din: 04 Mai 2009, 07:05
Localitate: Arad

Re: Cine este Lavinia Ghedan?

Mesaj de semlecangheorghe » 05 Feb 2015, 18:39

Vampy draga, vazusi ca federatia-adicatelea si subcomisia ''pescuit feminin'' :lol: o ramas da carutza cand s-a impartit bugetul pe 2015??
MTS a stabilit deja bugetele celor mai importante federatii sportive pe anul 2015. Fericitii care primesc bani buni de la stat sunt urmatorii:

Imagine

“Anul acesta avem pentru sport 75 de milioane alocate din fonduri bugetare şi 75 de milioane din veniturile proprii ale MTS, însă de la buget avem practic 64 de milioane de lei, restul de 10% îi vom primi abia în toamnă la rectificările bugetare . În cursul acestei săptămâni vom definitiva toate bugetele, atât pentru federaţiile olimpice, cât şi cele neolimpice şi vor mai rămâne astfel 7 federaţii care trebuie să-şi lămurească câteva probleme precum cea de box, bridge, snooker, patinaj, ciclism”, ne-a declarat Carmen Tocală, secretar de stat MTS.

http://www.prosport.ro/alte-sporturi/al ... e-13801695

Raman nenominalizate doua federatii care trebuie sa isi lamureasca problemele inainte de a cere bani de la stat.
Care or fi acelea ?!!
:lol1:
Si-Gi Lures wobblers&more..

.

adrian99
veteran
veteran
Mesaje: 16305
Membru din: 06 Sep 2008, 13:51
Localitate: Buzau

Re: Cine este Lavinia Ghedan?

Mesaj de adrian99 » 05 Feb 2015, 20:57

boiestean,esti sigur?
stiam ca acel protocol nu mai fusese reinnoit...

poate s fie vb de-o intelegere tacita :D

Avatar utilizator
boistean
veteran
veteran
Mesaje: 1144
Membru din: 04 Mar 2009, 12:16
Localitate: printre pietre
Contact:

Re: Cine este Lavinia Ghedan?

Mesaj de boistean » 05 Feb 2015, 21:07

adrian99 scrie:boiestean,esti sigur?
stiam ca acel protocol nu mai fusese reinnoit...

poate s fie vb de-o intelegere tacita :D
sunt (aproape) sigur. protocolul n-a fost semnat pe un anumit termen:
"art.V Durata protocolului
Prezentul protocol are aplicabilitate incepand de la data semnarii sale de catre parti (31.07.2013), pe o perioada nelimitata, daca nu se vor adopta acte normative care ar afecta continutul acestuia'.

eu nu stiu sa mai fi aparut vreun act normativ care sa duca la anularea protocolului...

p.s. scuze de off-topic! :mrgreen:

Avatar utilizator
semlecangheorghe
veteran
veteran
Mesaje: 9544
Membru din: 04 Mai 2009, 07:05
Localitate: Arad

Re: Cine este Lavinia Ghedan?

Mesaj de semlecangheorghe » 06 Feb 2015, 07:47

Vampy pe unde ai disparut..ca habar nu ai de prohibitia la stiuca, am inteles, dar stii tu oare ce inseamna ''braconier''..Ia uite ce zice cineva..

Lavinia Ghedan
Buna dimineata, vad ca foarte multe persoane au o mare problema cu expresia ”nu te mai lua de bietii pescari” cand vine vorba de respectarea legii.Vreau sa clarificam un lucru: Toti cei care incalcă legea pescuitului SUNT BRACONIERI! Doar ca faptele lor sunt mai mult sau mai putin grave, incepand de la pescuitul cu curent si terminand cu retinerea pestilor sub dimensiuni toate sunt acte de braconaj piscicol si se pedepsesc diferentiat in functie de gravitate. Asa ca: NU EXISTA ”BIET PESCAR” cand vine vorba de incalcarea legii, asta chiar daca unele fapte sunt savarsite de catre posesori de permise de pescuit, nu inseamna ca ei intra neaparat in randul pescarilor. Pescari sunt DOAR CEI CARE RESPECTA IN TOTALITATE LEGEA!!! Sper ca am fost suficient de explicita dragi.... ”pescari” nemultumiti!

Ia zi hemofage, tu din care esti??Respecti in totalitate legea???
Si-Gi Lures wobblers&more..

.

peavey
junior
junior
Mesaje: 86
Membru din: 15 Aug 2012, 19:22

Re: Cine este Lavinia Ghedan?

Mesaj de peavey » 06 Feb 2015, 09:28

Oricum,in calitate de pitigoi,iti multumim ca ne-ai facut nelimitati...Cum naiba mai puteam traii linistiti de acum incolo daca cumva,Doamne fereste,ne faceai limitati?... :wallbash: :lol1:
Doua lucruri ma alina si ma vindeca de boala
Damigeana cand e plina si mandruta cand e goala...

peavey
junior
junior
Mesaje: 86
Membru din: 15 Aug 2012, 19:22

Re: Cine este Lavinia Ghedan?

Mesaj de peavey » 06 Feb 2015, 09:56

Mai e nevoie de vre-un comentariu? Si cred raspunsul la titlul topicului s-a gasit... :respekt:@Malin... http://fishingandhuntingtv.com/ro/pescu ... scuit.html
Doua lucruri ma alina si ma vindeca de boala
Damigeana cand e plina si mandruta cand e goala...

oldheinz
junior
junior
Mesaje: 53
Membru din: 21 Ian 2015, 13:37

Re: Cine este Lavinia Ghedan?

Mesaj de oldheinz » 06 Feb 2015, 15:13

Cred ca da. Dupa ce imi ridic palaria in fata lui Malin, propun Laviniei Ghedan sa se supuna unei alte reguli, tot de inspiratie germanica, si anume sa se inchida in triunghiul celor trei K :küche,kirche,kinder. Adica, pe romaneste, treci dracului la cratita!

Scrie răspuns