il xxx in gura pe basescu

orice subiect de discutie pe orice tema, mai putin pescuitul rapitorilor

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
Fario_nebunu
veteran
veteran
Mesaje: 3014
Membru din: 30 Ian 2008, 11:10
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Fario_nebunu » 23 Ian 2011, 12:43

jonah scrie:eu zic sa revenim on topic si sa il f..m in gura pe Basescu din nou !mare dobitoc pe fata pamantului !
De acord cu tine!
Basescu merge sa « consulte » o vrajitoare :
Vrajitoarea, foarte concentrata, inchide ochii si ii spune :
V: Va vad trecând pe un bulevard foarte mare, intr-o masina decapotabila si lumea strigand de bucurie.
Basescu zambeste si o intreaba :
B: Deci multimea este fericita ?
V: Da, ca niciodata !
B: Si oamenii alearga dupa masina ?
V: Da, alearga in jurul masinii, ca nebunii. Politiei si este foarte dificil sa faca loc masinii.
B: Sunt si oameni care poarta drapele ?
V: Da, drapele si bannere cu cuvinte de speranta pentru un viitor mai bun.
B: Chiar asa ? Si oamenii striga, cânta ?
V: Da, oamenii striga fraze de speranta : «Oh! De-acum incolo totul va fi mai bine !!! Poporul este in sarbatoare.
B: Si eu, eu cum reactionez la toate astea ?
V: Nu pot! Nu pot sa vad !
B: Nu ? De ce ?
V: Cosciugul este inchis. :lol:

Avatar utilizator
jonah
veteran
veteran
Mesaje: 1039
Membru din: 06 Ian 2007, 21:56
Localitate: Iasi

Mesaj de jonah » 23 Ian 2011, 12:45

:lol: :lol: mucho respecto

Avatar utilizator
Adriann
veteran
veteran
Mesaje: 810
Membru din: 14 Sep 2008, 17:13
Localitate: Oradea

Mesaj de Adriann » 23 Ian 2011, 13:16

foarte tare bancul :D :D :D
Imagine

Avatar utilizator
Adriann
veteran
veteran
Mesaje: 810
Membru din: 14 Sep 2008, 17:13
Localitate: Oradea

Mesaj de Adriann » 23 Ian 2011, 13:18

vin si eu cu unul:


Un om moare si ajunge la Sf. Petru. Pe pereti vede numai ceasuri si il intreaba ce e cu ele. “Sunt ceasurile minciunii. Fiecare om are cate unulâ€
Imagine

Avatar utilizator
Adriann
veteran
veteran
Mesaje: 810
Membru din: 14 Sep 2008, 17:13
Localitate: Oradea

Mesaj de Adriann » 23 Ian 2011, 13:20

ÃŽn peregrinarile sale prin satele patriei, Basescu vede o batrana inchinandu-se si batand matanii in fata unei troite cu Iisus rastignit. Sigur pe dragostea netarmuita pe care i-o poarta poporul si, oarecum contrariat, intreaba: “mamaie, de ce nu te inchini mata mai degraba la iubitul presedinte al tarii?â€
Imagine

daniel tinte
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 203
Membru din: 10 Mar 2005, 11:58
Localitate: arad
Contact:

Mesaj de daniel tinte » 24 Ian 2011, 09:44

Ce fain ii sa blamezi medicii. Este simplu, comod, ai o gramada de exemple-fiecare are un cunoscut/ruda/etc. ce a fost in contact cu sistemul public de sanatate si are o multime de nemultumiri legate de el. Ei in general nu sar la gatul celor ce ii blameaza ptr. ca sunt intelectuali si parca nu se face. Daca ceva merge prost este evident vina medicilor care iau spaga-desi este un termen incorect.Spaga se refera adesea la banii/foloasele primite ptr. a face ceva ilegal/imoral-de ex. o amenda la circulatie se poate micsora/disparea, o sentinta judecatoreasca se poate modifica/anula, etc. Asa ca sa dam in continuare in medici-dar sa ne gandim ca ei se pot plictisi de atatea atacuri si treptat cei care mai stiu cate ceva emigreaza iar peste nu multi ani sunt curios cui se vor adresa celor care ii blameaza acum.
DAR-nu am vazut nici un comentariu legat de SPAGA din justitie-ptr. judecatori/procurori care influenteaza o sentinta-pot chiar sa emita ca judecatori sentinte total aiurea; din politie, prefecturi sau primarii-si in toate cazurile vorbim de sume mult mai mari decat cele vehiculate de ordinul a catorva sute de lei. Si in toate situatiile banii sunt dati ptr. ceva ce in mod normal nu se cuvine celui ce solicita-sentinta favorabila, NUP, nesuspendare de permis de conducere, etc.
Si nu am citit despre nemultumirile din sistemul privat de sanatate?!!!
PS:dati mai departe in medici ca ei nu se supara.

Scrie răspuns