In sfarsit nefumator

orice subiect de discutie pe orice tema, mai putin pescuitul rapitorilor

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
Avatar utilizator
goodfishing
junior
junior
Mesaje: 72
Membru din: 16 Ian 2011, 10:18
Localitate: Burundi

Mesaj de goodfishing » 16 Ian 2011, 14:43

Eu nu ma pot lauda cu "vechimea" , am doar 1 an de cand nu mai fumez, nu am luat in greutate dec 2 kile si astea le pun pe seama bericilor, care, fie vorba intre noi, "curge"la greu acum, fara tigare...parca e mult mai buna ca inainte...;)

Avatar utilizator
goodfishing
junior
junior
Mesaje: 72
Membru din: 16 Ian 2011, 10:18
Localitate: Burundi

Mesaj de goodfishing » 16 Ian 2011, 14:46

apropo, indiferent de kilele luate in plus, dupa renuntatul la fumat...oricum ar fi, MERITA!!!!

daniel tinte
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 203
Membru din: 10 Mar 2005, 11:58
Localitate: arad
Contact:

Mesaj de daniel tinte » 16 Ian 2011, 17:14

Se pare ca luatul in greutate este aproape universal. Am pus in mai putin de 2 luni vreo 8 kg. A incercat dupa ce a renuntat cineva sa "pipeze" pipa? Intreb pe bune.

Avatar utilizator
Adelin
Moderator
Moderator
Mesaje: 5271
Membru din: 14 Apr 2004, 22:53
Localitate: ARAD

Mesaj de Adelin » 16 Ian 2011, 17:47

daniel tinte scrie:Se pare ca luatul in greutate este aproape universal. Am pus in mai putin de 2 luni vreo 8 kg. A incercat dupa ce a renuntat cineva sa "pipeze" pipa? Intreb pe bune.
Asta cu lasatu de fumat trebuie asociata cu mersu la sala, cu o amanta noua si buna, care sa scoata untul din tine....poate merem inpreuna la sala, ca amanta nu stiu sa-ti recomand pe nimeni. :lol: :lol: :lol:
Când crezi ca sti pescuit apare ceva si iti da peste cap toate teoriile...
WSB CLUB

Avatar utilizator
luci_t
veteran
veteran
Mesaje: 1729
Membru din: 26 Ian 2007, 23:22
Contact:

Mesaj de luci_t » 16 Ian 2011, 20:00

adiwolf scrie:acuma 6 zile am inceput lupta cu kg si dependenta de ...........paine
prin 2009 aveam la un moment dat 108kg la 1.86m. Dupa cateva luni in care am mai pus ceva kg m-am hotarat sa slabesc... si am reusit fara sa tin neaparat un regim. Dar nu ama mai mancat dupa 8-9 seara. daca stiam ca nu ajung la timp acasa mancam ceva pe unde ma prindea dar inainte de 8-9. Inainte indiferent de ora la care ajungeam acasa mancam ca un lup
Dar nu m-am mai ridicat satul de la masa. Nu m-am infometat, dar am lasat intotdeauna loc pt inca ceva care nu a mai venit :wink:
Si ca sa fiu on topic, nu mai retin cand mi-a fost pofta de o tigara

Avatar utilizator
ranga
veteran
veteran
Mesaje: 2578
Membru din: 17 Aug 2010, 11:57

Mesaj de ranga » 16 Ian 2011, 20:47

A venit si timpul meu sa ingros randurile . :lol: Nu pot descrie senzatiile deocamdata ... dar sper sa merg pe un drum bun , ajunge .

Mai vin pe topicul asta . :twisted:

Avatar utilizator
goodfishing
junior
junior
Mesaje: 72
Membru din: 16 Ian 2011, 10:18
Localitate: Burundi

Mesaj de goodfishing » 17 Ian 2011, 16:58

Indian Larry scrie:A venit si timpul meu sa ingros randurile . :lol: Nu pot descrie senzatiile deocamdata ... dar sper sa merg pe un drum bun , ajunge .

Mai vin pe topicul asta . :twisted:
SUCCES!!!!

Fario_nebunu
veteran
veteran
Mesaje: 3014
Membru din: 30 Ian 2008, 11:10
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Fario_nebunu » 17 Ian 2011, 17:32

Baieti, suma viciilor e constanta, as aca daca va lasati de tigara va apucati de altceva...deci tot nu e bine! :lol:

daniel tinte
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 203
Membru din: 10 Mar 2005, 11:58
Localitate: arad
Contact:

Mesaj de daniel tinte » 19 Ian 2011, 12:04

Adelin- "Asta cu lasatu de fumat trebuie asociata cu mersu la sala, cu o amanta noua si buna, care sa scoata untul din tine....poate merem inpreuna la sala, ca amanta nu stiu sa-ti recomand pe nimeni. :lol: :lol: :lol:[/quote]

Si eu care speram sa incepi cu prezentarea amantei si abia apoi cu mersul la sala:).
Indiene-persevereaza ca se merita.Doar cu kg sunt ceva pb. dar se pot depasi-ai auzit-ba amanta, ba sala, fiecare dupa posibilitati.

Avatar utilizator
ranga
veteran
veteran
Mesaje: 2578
Membru din: 17 Aug 2010, 11:57

Mesaj de ranga » 19 Ian 2011, 12:46

Daca stiam ce greu e sa te lasi , nu ma apucam de tigari . Mananc intr-una si am o stare de agitatie . Sa mai zic ca visez cum fumez si ma trezesc cu o pofta maaaare mare de tigari ?
Am zapacit alunele si dulciurile , dar merita efortul asta imens . Deja ma simt altfel .

PS: n-am avut nevoie nici de cartii , nici de medicamente(oricum nu reuseam cu ele) , nici de nimic . Pur si simplu mi-am propus sa nu mai fumez . Intr-un fel mi-am dat seama ce inseamna tigara . De la boala pana la mirosul neplacut de tigan pe care il are orice fumator . :idea:

Scrie răspuns