first steps in fly fishing- sfaturi pentru incepatori

pescuit cu muste artificiale, flyfishing

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
Avatar utilizator
miky
veteran
veteran
Mesaje: 1461
Membru din: 08 Iul 2005, 15:50
Localitate: sibiu

Mesaj de miky » 25 Oct 2008, 16:29

acuma nu era chiar Prinz, ... sa nu exageram , ca uite, si asa, i s-a cam urcat la cap si cica nu mai vorbeste cu oricine si nu mai intra in discutii pe forum cu d-astia fara sigla (avatar) adecvata... :lol: :lol: :lol:
nu e suficient ca tu sa fii norocos...mai trebuie musai ca ceilalti sa nu fie !!!...
http://musca13.ro/home/

dragos74
veteran
veteran
Mesaje: 778
Membru din: 01 Feb 2005, 21:15
Localitate: bucuresti

Mesaj de dragos74 » 25 Oct 2008, 20:52

....auziti la Eugen asta noi ne agitam pe aici cu clubul lui si el ma suna de lpe baraj....cica pescuieste...
...acu eu i-am transmis elementele de baza ale regulamentului de ordine interioara stabilit aici in asociatia generala a membrilor cotizanti...
....e drept ca si el ne-a transmis ceva...adica...cica sa-l pupam undeva... :(

binenteles ca am avut rabdare si i-am explicat ca ....ca e posibil si ceva pupaturi dar numai cu prezentarea chitantei de la casierie....(sucursala Sibiu sau cea de la Bucuresti) :)

Avatar utilizator
Michael
Moderator
Moderator
Mesaje: 4177
Membru din: 28 Iun 2004, 05:25
Localitate: Timisoara

Mesaj de Michael » 25 Oct 2008, 22:52

mah, voi va faceti club de pupaturi in locuri exotice pe topicul meu de pufarin in ale insectelor? :D
Michael va recomanda Regulamentul forumului

fff
senior
senior
Mesaje: 490
Membru din: 17 Noi 2004, 11:24

Mesaj de fff » 25 Oct 2008, 23:12

genu scrie:Cataline , sa inteleg ca tre sa ma apuc de legat muste ? Dar daca nu ma primeste in club ? :P
Mah, io nu stiu sa leg decat bondari, da' tu ti-ai patentat deja celebra "Genu's pinky nimph". Cat despre a fi sau nu membru al clubului, daca-mi legi si mie niste d'alea vorbesc cu Eugen sa te primeasca ...

P.S. pentru ca n-am uitat, o fac acum public (cum ti-am promis): multumesc dlui. Genu pentru extraordinarele nimfe roz facute-mi cadou :P

Avatar utilizator
genu
veteran
veteran
Mesaje: 590
Membru din: 07 Iul 2006, 21:48

Mesaj de genu » 26 Oct 2008, 08:07

:evil: Mai bine ramanem la Vilmos si lasam mustele roz :D

Avatar utilizator
miky
veteran
veteran
Mesaje: 1461
Membru din: 08 Iul 2005, 15:50
Localitate: sibiu

Mesaj de miky » 26 Oct 2008, 08:09

fff
...si mie ? mie nu-mi multumesti de loc ? nerecunoscatorule, uitucule... :lol:
si io care voiam sa te invit sa te inscrii la sucursala din Sibiu,...
eram gata sa-ti fac si reducere 1 ron... :lol:
nu e suficient ca tu sa fii norocos...mai trebuie musai ca ceilalti sa nu fie !!!...
http://musca13.ro/home/

fff
senior
senior
Mesaje: 490
Membru din: 17 Noi 2004, 11:24

Mesaj de fff » 26 Oct 2008, 11:04

Genu - OK, lasam rozaliile pan' la primavara (d-alea lestate greu ca pentru ape mari :lol:) si-o dam p'un Vilmos (merge si-o Tarnava mare, rece/brumarie :wink: ) la gura sobei, da' musai si cu niste slana, ceapa rosie si cimbrisor :twisted:

Miky - mah, tu de reciprocitate n-ai auzit? io membru'n filiala ta, tu membru'n filiala mea ... :lol: unde mai pui si ca la mine pana si reducerea-i mai mare (si neagra) :twisted:

Avatar utilizator
Leba
veteran
veteran
Mesaje: 2944
Membru din: 19 Iun 2005, 14:14
Localitate: Iasi
Contact:

Mesaj de Leba » 27 Oct 2008, 09:27

Michael scrie:mah, voi va faceti club de pupaturi in locuri exotice pe topicul meu de pufarin in ale insectelor? :D
vezi, a fost de ajuns sa-i starnesti un pic si imediat a venit si fidbecul.
totul e sa le mai amintesti din cand in cand ca e vorba de un muscar incepator si mai vrei cate o informatie utila.
btw, care era ultima ta intrebare? :) in calitate de viitor membru la iugin flaifishin clab cred ca pot sa-ti raspund pertinent. :D
"Cu aceeasi minciuna nu poti pescui de doua ori"
East Spinning Team

Avatar utilizator
Tavi
veteran
veteran
Mesaje: 5834
Membru din: 22 Ian 2005, 17:13
Localitate: Sibiu

Mesaj de Tavi » 27 Oct 2008, 09:29

leba scrie:
Michael scrie:mah, voi va faceti club de pupaturi in locuri exotice pe topicul meu de pufarin in ale insectelor? :D
vezi, a fost de ajuns sa-i starnesti un pic si imediat a venit si fidbecul.
totul e sa le mai amintesti din cand in cand ca e vorba de un muscar incepator si mai vrei cate o informatie utila.
btw, care era ultima ta intrebare? :) in calitate de viitor membru la iugin flaifishin clab cred ca pot sa-ti raspund pertinent. :D
ma, voi sunteti off topic
ati platit cumva cotizatia?
daca nu,
:arrow:

eugen
veteran
veteran
Mesaje: 2258
Membru din: 23 Feb 2004, 18:12

Mesaj de eugen » 27 Oct 2008, 11:00

zzz...mi-ati cam tras-o in absentia. nu-i nimic, am lista, pe viitor fiti atenti, fiti foarte atenti. :twisted: :) lol

salut cata! :wink:

Scrie răspuns