Lacul Morii

contine topic-uri care au ca subiect balti sau locuri de pescuit sportiv

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
Fario_nebunu
veteran
veteran
Mesaje: 3014
Membru din: 30 Ian 2008, 11:10
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Fario_nebunu » 16 Aug 2008, 23:49

bebe13 scrie:ma duc maine pe la soacramea care sta langa LM pe militari si o sa stau pe lac revin cu rezultatul :lol:
Ia zi frate - fu multumita soacra-ta cu cat peste ai prins? Ca a mea mereu bodoganeste ca nu vin decat cu caras cat palma si biban de 10 cm...Deh, mentalitate de soacra! :lol:

bebe13
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 126
Membru din: 17 Feb 2008, 12:38
Localitate: Bucuresti

Mesaj de bebe13 » 17 Aug 2008, 10:43

n-am incercat niciodata sa o multumesc pe soacramea [asa ceva este imposibil] dar daca tot ma duc sa o duc pe nevastamea sa o vada pe maica-sa trebuie sa-mi gasesc ceva util de facut :D

DidelPro
veteran
veteran
Mesaje: 630
Membru din: 11 Noi 2007, 18:12

Mesaj de DidelPro » 17 Aug 2008, 19:15

Azi dupa13 la biserica caras si rosioara grupa mare ,la Shefild .Rapitorii ,sunt la mare......................departare de goangele noastre....................!!

Mihai Epcs
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 149
Membru din: 25 Mar 2008, 21:59
Localitate: Bucuresti

Lacul Morii

Mesaj de Mihai Epcs » 23 Aug 2008, 16:43

Salutare salutare! Am si eu o intrebare pt cei ce mai pescuiesc pe acest lac...se stiu ei :) De curand am achizitionat o barca de firma din Carrefour... eu acolo lucrez si barca e marca Seahawk model 200 de 2,40 metri si suporta pana la 300 kg . Pentru ca e aproape de extrasezon sa ieftinit foarte mult si asa am pus mana pe ea intr-o dimineata. in fine.. vreau sa stiu daca merge din barca pe lac si unde anume si orice imi e de ajutor pentru ca e prima oara cand dai din barca la peste. Multumiri

DidelPro
veteran
veteran
Mesaje: 630
Membru din: 11 Noi 2007, 18:12

Mesaj de DidelPro » 23 Aug 2008, 20:41

.............din cauza celebrelor curse, Dimbovita, a trebuit, curatata ; au dat drumul la apa ,a scazut 1,5 m si .............!?.............poti face o plimbare sa vezi cum sar rominesti de zici ca esti pe una cu plata (nu ma obosesc sa dau nume)...!

Mihai Epcs
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 149
Membru din: 25 Mar 2008, 21:59
Localitate: Bucuresti

Lacul Morii

Mesaj de Mihai Epcs » 31 Aug 2008, 17:12

Salutare. Am fost pe lac cu noua mea barca Seahawk 200 si s-a comportat tare bine. Dimineata de la 7 pana pe la 9 a mers bine bibanul la rama si din ala imbracat bine pe la 300 grame la sheffield. Apoi rosioara si caras. In total cam 3,5 kg. Pescari foarte multi...apa in scadere drastica. Mai merg marti in zona insulei. Acolo am dat si acum si m-am ancorat cam la 100 m de mal.

DidelPro
veteran
veteran
Mesaje: 630
Membru din: 11 Noi 2007, 18:12

Mesaj de DidelPro » 11 Sep 2008, 17:42

Fratilor,este de te doare mintea!!!Vinerea trecuta a fost o altercatie intre 7-8 pescari care dadeau la rosioara si 2-3 ,spinn la biban si o figura a braconajului de aici,ion cotetaru ,injuraturi alea, alea(eu nu am fost de fata, dar am aflat duminica).Simbata pe la 9 1/2 imi beam cafeaua pe lac. Sosesc(in suc propriu0 ca de obicei milipolitisti,care cu indirjire urmareau o basculanta plina cu pamint,s au linistit si il arat pe cetatean:el-nu vezi nene ca are undite;- nu nepoate, ca, fara lentile de contact, vezi ca verifica sculele,perechea de mix ,a plecat,dupa ce ne am prezentat,el:ctin,eu....
Acum, am fost pe lac :Florin pompieru, imi spune:ce faci ,didele, ai dat duma ca ieri au fost mili- politisti si la toti, care dadeau la spinn lea luat datele etc,etc.CEI 3 braconieri care sunt pe lac de azi vor fi monitorizati la fel si milipolitisti care isi iau spaga in peste .Vom reveni (sper )cu imagini.I ar el caruia i am promis ca s ar putea sa il calce tramvaiul pe Cernisoara,s ar putea cind este beat(au spus uni) sa se spinzure cu bicicleta.
PS alegerile vor rezolva ceva???....ce bine este la aia care au nationalizat acum2 fonduri si o banca!..cind se schimba pleaca de la postas la primar!!!!!

tali
veteran
veteran
Mesaje: 701
Membru din: 16 Mai 2006, 16:18
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de tali » 11 Sep 2008, 19:06

Sal Didel cum mai mere bibi pe lac ca ma bate gandu sa dau maine d dim o fuga pana acolo??!

DidelPro
veteran
veteran
Mesaje: 630
Membru din: 11 Noi 2007, 18:12

Mesaj de DidelPro » 11 Sep 2008, 21:17

C am a inceput sa mearga.Poate si din cauza vremii si a apei, care, creste usor!

Mihai Epcs
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 149
Membru din: 25 Mar 2008, 21:59
Localitate: Bucuresti

Lacul Morii

Mesaj de Mihai Epcs » 12 Sep 2008, 08:54

Salutare. Am fost pe lac ieri si vreau sa spun ca a fost una din cele mai bune partide pe anul asta. Cu o varga cu ac mic si viermus m dat recital la guvide mic cam de 5 cm. Apoi bagat pe lanseta la 2 ace cate 2 pesti si dat pe fund la stationar cu bambina. Am luat 7 bibani dar mari, mari cum nu am vazut niciodata pe lac. Cel putin unul avea 28 cm. cat despre apa nu mi se pare ca ar creste dimpotriva. E cel mai scazut nivel de cativa ani incoace. Fire incordate :wink:

Scrie răspuns