Lacul Morii

contine topic-uri care au ca subiect balti sau locuri de pescuit sportiv

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
AlexCC
utilizator nou
utilizator nou
Mesaje: 9
Membru din: 07 Aug 2008, 17:14
Contact:

Re: Lacul Morii

Mesaj de AlexCC » 12 Aug 2008, 15:15

Mihai Epcs scrie:Salutare tuturor. Are idee cineva ce se intampla cu lacul morii? De vreo 2 saptamani scade incontinuu... si au aparut o gramada de pescari. Se vede fundul apei in multe locuri si au aparut insule...e frumos dar nu stiu daca a mai fost cineva....am inteles ca acum 4..5 ani cand l-au golit sa luat peste frumos(stiuca,salau,bibi etc) in gropanele care au ramas.O sa dau o fuga maine seara sa vad daca misca ceva. Daca stiti ceva as fi recunoscator...sa nu ma duc degeaba :oops:
Lacul Morii are de toate, mai putin peste serios :) In afara de cativa bibanasi bezmetici nu am prins nimic. Poate cu barca, in anumite locuri cunoscute de cei care l-au vazut secat s-ar putea sa mearga
www.fir-intins.ro ->Dedicat pescarilor

Fario_nebunu
veteran
veteran
Mesaje: 3014
Membru din: 30 Ian 2008, 11:10
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Fario_nebunu » 12 Aug 2008, 15:20

Asta cam asa e. Daca nu stii configuratia fundului apei nu prinzi mare lucru. Doar la pluta, seara, se iau carasi si bibani dar putini si mici.

tali
veteran
veteran
Mesaje: 701
Membru din: 16 Mai 2006, 16:18
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de tali » 12 Aug 2008, 16:01

Lacul Morii are de toate, mai putin peste serios Smile In afara de cativa bibanasi bezmetici nu am prins nimic. Poate cu barca, in anumite locuri cunoscute de cei care l-au vazut secat s-ar putea sa mearga

Pana acum 3 zile credeam acelasi lucru ca si tine dar o incursiune de vreo 2 ore in militari si situatia s-a schimbat cu 180 grade.

DidelPro
veteran
veteran
Mesaje: 630
Membru din: 11 Noi 2007, 18:12

Mesaj de DidelPro » 12 Aug 2008, 17:37

Fratilor ,balta are mult peste:stiuca(in general in zona podului Rosu ,salau(mult,si care a avut toate conditiile sa se inmulteasca) ,pacat ca alevini cit creionul se ia acasa(o fi foame, dar nici chiar asa) si biban grupa mare(care in acest an este si sarit de 500g) .S-a prins rar somn,ten, crap si multa albitura.Este adevarat nu este o balta cu plata,dar iti faci "damblaua "si este foarte aproape....asa ca va rog nu o mai huliti...asta ,este...................
cui ii ,
place ,ii place si asa!

Fario_nebunu
veteran
veteran
Mesaje: 3014
Membru din: 30 Ian 2008, 11:10
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Fario_nebunu » 13 Aug 2008, 11:40

tali scrie:
Lacul Morii are de toate, mai putin peste serios Smile In afara de cativa bibanasi bezmetici nu am prins nimic. Poate cu barca, in anumite locuri cunoscute de cei care l-au vazut secat s-ar putea sa mearga

Pana acum 3 zile credeam acelasi lucru ca si tine dar o incursiune de vreo 2 ore in militari si situatia s-a schimbat cu 180 grade.
Te rog, zi-mi si mie - unde in Militari? Cu ce autobuz sau metro, tramvai ajung si cam la ce statie?

Fario_nebunu
veteran
veteran
Mesaje: 3014
Membru din: 30 Ian 2008, 11:10
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Fario_nebunu » 13 Aug 2008, 11:41

DidelPro scrie:Fratilor ,balta are mult peste:stiuca(in general in zona podului Rosu ,salau(mult,si care a avut toate conditiile sa se inmulteasca) ,pacat ca alevini cit creionul se ia acasa(o fi foame, dar nici chiar asa) si biban grupa mare(care in acest an este si sarit de 500g) .S-a prins rar somn,ten, crap si multa albitura.Este adevarat nu este o balta cu plata,dar iti faci "damblaua "si este foarte aproape....asa ca va rog nu o mai huliti...asta ,este...................
cui ii ,
place ,ii place si asa!
Tu vorbesti de un lac privat, aflat langa Lacul Morii?

DidelPro
veteran
veteran
Mesaje: 630
Membru din: 11 Noi 2007, 18:12

Mesaj de DidelPro » 13 Aug 2008, 18:00

Nu, este vorba pur si simplu de "Lacul Morii"; si atit.De la stavilar(Cringasi)pe ambele maluri pina in Chiajna .Totul este ,simplu.

Mihai Epcs
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 149
Membru din: 25 Mar 2008, 21:59
Localitate: Bucuresti

Lacul Morii

Mesaj de Mihai Epcs » 14 Aug 2008, 23:48

Salutare pescari. A mai fost cine va de curand? ceva noutati? Didel ai mai fost? Astept raspuns. Multumesc

DidelPro
veteran
veteran
Mesaje: 630
Membru din: 11 Noi 2007, 18:12

Mesaj de DidelPro » 15 Aug 2008, 21:35

Cred ca si "EI" stau la umbra, cu o bere rece!!!!

bebe13
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 126
Membru din: 17 Feb 2008, 12:38
Localitate: Bucuresti

Mesaj de bebe13 » 16 Aug 2008, 22:38

ma duc maine pe la soacramea care sta langa LM pe militari si o sa stau pe lac revin cu rezultatul :lol:

Scrie răspuns