Pai aia zic si io, nu e pacat de Morethanul ala sa stea asa anchilozat si sa se faca marmelada vaselina in el in cativa ani ?gaby2007 scrie:George 1985,eu pescuiesc cu doua TR-uri,unu MH si unu M. Pe ambele bete am Stella 2004(modelul JDM al FB-ului),cu cel MH pescuiesc pe ape adanci cu greutati mai mari(7-12gr),iar cu cel M pecuiesc pe ape mai putin adanci cu greutati mici(3-7gr),restul mulinetelor le-am folosit doar de cateva ori atunci cand le-am cumparat,dar am cam deviat subiectul, Morethanul 2014 este o mulineta superba, am pecuit-o, merge fb, dar eu tot cu Stella 2004 am sa pescuiesc.
Fir intins si stima!!!
In alta ordine de idei si lasand gluma la o parte, mai multi pescari mai iscusiti decat mine au ajuns in timp cam la aceeasi idee. Nu pot sa spun ca mi-o asum complet ca nu am probat-o inca, insa chiar am auzit-o cam des : ptr greutati mici de jig (3-12 gr) si/sau ape putin adanci cei mai multi prefera Stella, insa pentru greutati mai mari la jig sau ape mai adanci aceiasi pescari aproape in majoritate prefera Daiwa, Morethan, Hyper Custom, 2500 R si 3000 ptr fortza si siguranta. Dar nu asta vroiam sa spun.
As vrea sa mai vorbim despre Morethan , in afara de lungimea lanseului … ce s-ar mai putea spune relevant despre ea ?


