AGVPS - odihneasca-se in pace

Lista de discutii libera, pe teme de pescuit la rapitori sau aspecte colaterale.

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Ioan S.
veteran
veteran
Mesaje: 1212
Membru din: 10 Mai 2004, 19:31
Localitate: Iasi

Mesaj de Ioan S. » 07 Mar 2009, 13:12

apsalba scrie:Personal am propus ca lit. c) sa fie eliminata din textul ordinului. Ce avem noi cu apele romane este cu totul si cu totul altceva si se leaga de planurile de management bazinale in cadrul Directivei Cadru Apa nr. 2000/60/CE. Priveste mai sus de varful unditei. Protocolul este public, nu tinut la secret.
Mi se pare normal sa nu-ti placa partea a doua de la lit. c, aia referitoare la contractele de gestionare durabila. :wink:
Sa fie oare prea mica "pleasca" pe care ar trebui s-o imparti cu AGVPS ?!? :oops:

In rest, ce aveti voi cu apele romane este pur problema voastra. Odata ce sumele pe care pescarii le vor plati bugetului de stat au fost stabilite prin HG 1016/2008, nu poate veni inca o Agentie Nationala sa mai ceara bani posesorilor de permise de pescuit ... si nici o terta persoana juridica nu poate face acest lucru invocind un protocol semnat cu acea agentie. :twisted:

lucky_51
veteran
veteran
Mesaje: 549
Membru din: 14 Ian 2009, 21:08

Mesaj de lucky_51 » 08 Mar 2009, 15:40

Ce repede ascundem ceea ce nu ne place, doua trei postari cat o pagina de topic si gata am ascuns mesajul care ne supara :!: :x :evil:

Scrie răspuns