PĂREREA VOASTRĂ CONTEAZĂ

discutii despre competitiile de pescuit la rapitori

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
apsalba
veteran
veteran
Mesaje: 4413
Membru din: 24 Mar 2006, 14:56
Localitate: alba iulia

Re: PĂREREA VOASTRĂ CONTEAZĂ

Mesaj de apsalba » 06 Feb 2013, 12:14

semlecangheorghe scrie:
Ce va face după autorizarea FRPS?
Cred ca so blocat glisiera la sertarul cu c.i.s.-ul..ar trebui sa chemati un ....timplar :lol: :lol: :lol: :lol:

Cum suna.....existenta federatiei sta in mina unui timplar????? :lol: :lol: :lol: :lol:
Și ISUS a fost tâmplar. Tâmplarul de care zici a fost găsit. :lol: :lol: :lol:
Dar, apropo, ca neimplicat, este corectă radiografia pe care am făcut-o ALRS? Câți din cei care vor sta la masă la AG din 9 februarie i-au citit statutul? Cred că nici nu știu că există, darămite ce scrie în el! :lol: :lol: :lol: :lol:

Avatar utilizator
semlecangheorghe
veteran
veteran
Mesaje: 9544
Membru din: 04 Mai 2009, 07:05
Localitate: Arad

Re: PĂREREA VOASTRĂ CONTEAZĂ

Mesaj de semlecangheorghe » 06 Feb 2013, 12:28

Orice radiografie arata realitatea,insa nu toti 'doctorii'stiu sa o interpreteze corect..Mi-e teama ca te afli printre ei..Si daca 'sucomba'L.R.S.,dupa cum au vestit'profetii' :D ,o sa se nasca alt L.R.S.Numai sa nu iti faci iluzia ca sub 'umbrela'Fedratiei de la Alba....
Si-Gi Lures wobblers&more..

.

Avatar utilizator
razvan m.
veteran
veteran
Mesaje: 4456
Membru din: 18 Oct 2004, 17:24
Localitate: arad
Contact:

Re: PĂREREA VOASTRĂ CONTEAZĂ

Mesaj de razvan m. » 06 Feb 2013, 12:33

Inca o mostra de gandire popesciana, demna de a fi pusa in rama.

Ce prevede art.82 din Legea educatiei fizice si sportului nr.69/2000:

Ministerul Tineretului şi Sportului, Comitetul Olimpic Român, federaţiile sportive naţionale şi cluburile sportive care deţin bazele sportive nautice au dreptul de folosinţă gratuită şi prioritară a luciului de apă pentru activitatea de pregătire şi competiţională.


Si ce intelege Popescu din lege:
apsalba scrie: ..... Dacă ar fi federație sportivă, ar beneficia de prevederile art. 82 din Legea nr. 69/2000 care spune nici mai mult nici mai puțin că accesul pe luciul de apă pentru pregătire și competiții este cu prioritate și gratuit. ....
Deci in competitiile organizate de Federatia de pescuit se poate pescui cu prioritate si gratuit pe orice apa. Simplu, nu ?!!
Daca stam si ne gandim putin, se poate si manca pestele prins de pe "luciul de apa", caci tot folosire e.

Bre Popescule, articolul respectiv se refera la pescuit sau la sporturile nautice ?
In mintea ta, luciul de apa inseamna intreaga cantitate de apa dintr-un bazin natural/artificial sau doar suprafata apei ?
Luciul de apa inseamna si vietuitoarele din apa bagate de proprietar/concesionar sau date de mama natura ?!

Vezi, de aia pierzi toate procesele. Ca legea prevede ceva si tu pricepi ce vrei tu ! :idea:
Sud-Est, Romania undeva in Balcani
Cand aterizezi pe aeroport tine bine de bani.

apsalba
veteran
veteran
Mesaje: 4413
Membru din: 24 Mar 2006, 14:56
Localitate: alba iulia

Re: PĂREREA VOASTRĂ CONTEAZĂ

Mesaj de apsalba » 06 Feb 2013, 12:33

semlecangheorghe scrie:Orice radiografie arata realitatea,insa nu toti 'doctorii'stiu sa o interpreteze corect..Mi-e teama ca te afli printre ei..Si daca 'sucomba'L.R.S.,dupa cum au vestit'profetii' :D ,o sa se nasca alt L.R.S.Numai sa nu iti faci iluzia ca sub 'umbrela'Fedratiei de la Alba....
La asta nu pot să-ți răspund decât prin 2 cuvinte: Ex clus! Federația de la Alba este unică. Nu o zic eu, o zice legea:
Art. 36
(1) Federatiile sportive nationale se vor constitui numai cu avizul expres al Ministerului Tineretului si Sportului.
(2) Pentru o ramura de sport se poate constitui, in conditiile legii, o singura federatie sportiva nationala.
Așa că lozul a fost tras. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

apsalba
veteran
veteran
Mesaje: 4413
Membru din: 24 Mar 2006, 14:56
Localitate: alba iulia

Re: PĂREREA VOASTRĂ CONTEAZĂ

Mesaj de apsalba » 06 Feb 2013, 12:37

mihuță,
cap mic ce ești! Se referă la federațiile sportive (toate) nu la cele care fac sporturi nautice. Tu unde pescuiești? În baie sau pe apă?
Este o lipsă în acest text care va fi corectat, întrucât am transims MTS solicitarea pentru completarea articolului 82 iclusiv cu cluburile de pescuit sportiv pe lângă cluburile care dețin baze nautice. Am procedat corect? :lol: :lol: :lol:

Avatar utilizator
razvan m.
veteran
veteran
Mesaje: 4456
Membru din: 18 Oct 2004, 17:24
Localitate: arad
Contact:

Re: PĂREREA VOASTRĂ CONTEAZĂ

Mesaj de razvan m. » 06 Feb 2013, 12:39

Taman avizul ala iti lipseste, caci e nul. Te loveste nulitatea absoluta, Popescule !!!! :lol: :lol: :lol:
Sud-Est, Romania undeva in Balcani
Cand aterizezi pe aeroport tine bine de bani.

apsalba
veteran
veteran
Mesaje: 4413
Membru din: 24 Mar 2006, 14:56
Localitate: alba iulia

Re: PĂREREA VOASTRĂ CONTEAZĂ

Mesaj de apsalba » 06 Feb 2013, 12:44

Ce pagubă se face proprietarilor de luciu de apă dacă se eliberează toate capturile? deși termenul de prorietar este impropriu, apele aparținând în totalitate statului. Sau tu halești captura?

apsalba
veteran
veteran
Mesaje: 4413
Membru din: 24 Mar 2006, 14:56
Localitate: alba iulia

Re: PĂREREA VOASTRĂ CONTEAZĂ

Mesaj de apsalba » 06 Feb 2013, 12:46

razvan m. scrie:Taman avizul ala iti lipseste, caci e nul. Te loveste nulitatea absoluta, Popescule !!!! :lol: :lol: :lol:
Nu mai miza pe acel aviz. Curtea de Apel nu era competentă să se pronunțe pe el. S-a pronunțat odată instanța civilă. Caută și tu ceva practică judiciară pe această temă. Insăși ICCJ are Decizii irevocabile în acest sens. Dar, am uitat. Tu ești avocat făcut de tăticul.
Apropo, nu știu dacă știi dar ANST ne-a mai dat un aviz. Pe ăla nu l-a atacat nimeni! :lol: :lol: :lol: :lol:

apsalba
veteran
veteran
Mesaje: 4413
Membru din: 24 Mar 2006, 14:56
Localitate: alba iulia

Re: PĂREREA VOASTRĂ CONTEAZĂ

Mesaj de apsalba » 06 Feb 2013, 12:50

A și produs efecte juridice prin Hotărâri definitive și irevocabile!
Dar așa pentru tine, dacă decizia respectivă nu este definitivă și irevocabilă și reclamantul își retrage plângerea, ce se întâmplă? Pe cine paște dizolvarea?

Avatar utilizator
Adelin
Moderator
Moderator
Mesaje: 5271
Membru din: 14 Apr 2004, 22:53
Localitate: ARAD

Re: PĂREREA VOASTRĂ CONTEAZĂ

Mesaj de Adelin » 06 Feb 2013, 13:05

...am rugamintea sa nu mai diluam topicul cu tot felul de aberatii federale. Sunt cateva topicuri dedicate in acest sens...deci aberatiile le putem discuta acolo. :oops:
Când crezi ca sti pescuit apare ceva si iti da peste cap toate teoriile...
WSB CLUB

Scrie răspuns