Delta Dunarii

contine topic-uri care au ca subiect balti sau locuri de pescuit sportiv

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Sami
veteran
veteran
Mesaje: 1579
Membru din: 08 Oct 2010, 18:59
Localitate: Dr Tr Severin

Mesaj de Sami » 25 Feb 2011, 21:25

shimano scrie:Ma nu ma speriati...ce-s cu preturile astea??? Mai bine-mi iau de banii astia niste scule adevarate de pescuit,apoi fug la Sacalaia sa-mi potolesc setea de stiuca...
Pai la ce preturi te-ai gandit?

kleniacul
veteran
veteran
Mesaje: 1221
Membru din: 20 Ian 2011, 22:45
Localitate: bucuresti localitate înfrăţită cu Cernobîl

Mesaj de kleniacul » 25 Feb 2011, 21:44

rine scrie:
Sami_valentin scrie:
kleniacul scrie: asa e .preturi "inflorite" ca nah suntem pescari.

la( parca Paul) din mila ( de la bufet, aval, a doua casa , in spate la posta.) barca cu motor la 80 pe zi ,fara barcagiu . dar te intreaba de permis.

oricum totul e negociabil ,dupa spranceana.

sunt localnici care inca cer 50 lei de cazare ,dar nu astepti la masa de pranz cu pulpe de pui si nici jacuzzi :lol: :lol:
Preturile sint din octombrie 2010,Mila 23,mai putin inchirierea motorului,ca ne-am luat motoare,eu si barca,dupa jupuiala din 2008.Acum off-topic sotia era nemultumita de pestele din delta, in 2008,adica 14 kg de crap-caras,in 7 zile, dupa ce i-am dezvaluit, partial ,costul excursiei,a zis ca prefera golden xxx,ca e mai ieftin.

Avatar utilizator
viorel.
veteran
veteran
Mesaje: 1119
Membru din: 30 Dec 2010, 02:32
Localitate: SNAGOV

Mesaj de viorel. » 25 Feb 2011, 21:45

eu am fost la crisan in toamna(nov) asta si am avut preturi rezonabile.
am stat la gazda , am mancat mancare de la gazda -50 de ron/om/zi,masa de seara in banii astia
barca am avut dupa noi.
gazda super ok, curatenie, baie, foc seara la soba
dupa ce ne-am terminat lichidele si slana de acasa am luat mancare si bautura din satele de pe brat la preturi rezonabile

kleniacul
veteran
veteran
Mesaje: 1221
Membru din: 20 Ian 2011, 22:45
Localitate: bucuresti localitate înfrăţită cu Cernobîl

Mesaj de kleniacul » 25 Feb 2011, 22:19

byorel scrie:eu am fost la crisan in toamna(nov) asta si am avut preturi rezonabile.
am stat la gazda , am mancat mancare de la gazda -50 de ron/om/zi,masa de seara in banii astia
barca am avut dupa noi.
gazda super ok, curatenie, baie, foc seara la soba
dupa ce ne-am terminat lichidele si slana de acasa am luat mancare si bautura din satele de pe brat la preturi rezonabile
Daca vrei sa iesi ieftin cu adevarat,dar fara familie,ar fi cam asa:iti cumperi barca,motor,permis de barca si cort-umbrela.Pleci unde vrei,cind vrei,te opresti unde vrei ,poti sa le faci cu mina amical lipovenilor,nu ai nimic cu ei ,ca doar ei ti-au aratat ce conteaza cu adevarat,independenta si buna dispozitie.pentru toate celelalte exista Balcescu-card(':D')

rine
veteran
veteran
Mesaje: 2819
Membru din: 25 Apr 2009, 21:29

Mesaj de rine » 25 Feb 2011, 22:28

@ shimano ;te hotaresti ( la aceasta data e cam devreme) si ceri niste recomandari de gazda ,pensiune , etc .

sunt convins ca toti "deltarii" de aici o sa te ajute sa nu devii victima.

eu ma ofer sa te indrum la mila sau dunavat. ma implic si la sfantu'

cine se mai baga sa-l ajute pe coleg cu sulina ,sau maliuc etc?

geppetto
veteran
veteran
Mesaje: 1699
Membru din: 18 Noi 2007, 22:47
Localitate: constanta
Contact:

Mesaj de geppetto » 25 Feb 2011, 22:32

Daca sunt in Sulina in perioada aia barca am eu, benzina o impartim, cazare... pot intreba oricum, chiar daca nu as fi acolo.

Ovidiu MS
junior
junior
Mesaje: 58
Membru din: 20 Feb 2009, 19:44
Localitate: Sighisoara MS

Mesaj de Ovidiu MS » 26 Feb 2011, 10:35

Mai bine pentru tine Sacalaia frate,pensiuni ieftine ,barca ieftina,relativ aproape de Mures si consumi putina benzina! Delta lasa pentru noi,pacat sa dai atatia bani si oricum nu ai ce vedea sunt numai canale,lacuri si mult stuf! Nu merita.....mai bine scule scumpe sa fie invidiosi prietenii!

Avatar utilizator
shimano
veteran
veteran
Mesaje: 1314
Membru din: 16 Dec 2009, 14:42
Localitate: Targu-Mures
Contact:

Mesaj de shimano » 26 Feb 2011, 12:02

Ovidiu MS scrie:Mai bine pentru tine Sacalaia frate,pensiuni ieftine ,barca ieftina,relativ aproape de Mures si consumi putina benzina! Delta lasa pentru noi,pacat sa dai atatia bani si oricum nu ai ce vedea sunt numai canale,lacuri si mult stuf! Nu merita.....mai bine scule scumpe sa fie invidiosi prietenii!
Stai linistit,am deja sculele cele mai scumpe (de-ar sti nevasta la cat mi se ridica deja sculele..). In Delta trebuie sa ajung,sa-mi linistesc constiinta,dar,cu ajutorul vostru,voi evita "gropile" adanci,si sper sa ies rezonabil d.p.d.t. financiar din aventura asta,astfel incat iesirea in Delta sa devina o traditie anuala,nu amintirea unui esec cu un gust amar. Sunt prea naiv? Am devenit un visator intr-o lume cruda,rece,pierduta in mecanismele pacatului? Hmm..poate..

danstiucaru
veteran
veteran
Mesaje: 1481
Membru din: 20 Apr 2009, 14:39

Mesaj de danstiucaru » 26 Feb 2011, 12:38

Eu am fost de 2 ori in delta si o data acu vreo 5 ani nu am avut posibilitatea de a pescui 4zile decat pe sf ghe de langa ponton direct in dunare si tot am fost multumit de iesire...acuma sunt si pescari care daca nu prind pesti sunt dezamagiti in totalitate dar in ansamblu ca iesire,cu amici...toate trebuie sa iese fain chiar daca te alegi doar cu ceva somotei si alte maruntisuri doar esti in delta....
pe uni iam auzit suparati ca din 5 zile de pescuit sau ales doar cu cateva marlite,vreo 2 partide de bibaniada spectaculoase si in rest mult vant
sincer eu daca as avea bani,acuma as pleca chiar daca mas alege doar cu plimbarea
parerea mea ca pe zonele libere greu te alegi cu partide de stiucarit multumitoare dar sunt cateva incinte private si bine pazite unde te costa in jur de 200 ziua cu tot cu barca si cazare si masa costa dar si rezultatele sunt multumitoare
ca sa fiu eu multumit miar trebui aprox 2000ron sa plec martia sa vin duminica ,asta pe incintele unde au mers amici mei si au fost multumliti.
alti au fost si cu bani mai putini dar cam fara rezultate pe la bastinasi la care au iesit cu cazare si barca la aprox 600 ron pe atatea zile

important zic eu este sa nu mergi cu gasca de "fitosi "{care din orice fac motiv de discutie "nasoala"}ca sa iese bine o iesire de acest gen si pe la gazde care in ultima vreme sau emancipat destul zic eu din toate punctele de vedere
de mult cemi place mas muta acolo :D sau ce bine ar fi sa am acolo o proprietate care so las in grija unei famili si sa am unde merge oricand,asta ar fi bestial

Avatar utilizator
viorel.
veteran
veteran
Mesaje: 1119
Membru din: 30 Dec 2010, 02:32
Localitate: SNAGOV

Mesaj de viorel. » 26 Feb 2011, 13:17

Ovidiu MS scrie:Mai bine pentru tine Sacalaia frate,pensiuni ieftine ,barca ieftina,relativ aproape de Mures si consumi putina benzina! Delta lasa pentru noi,pacat sa dai atatia bani si oricum nu ai ce vedea sunt numai canale,lacuri si mult stuf! Nu merita.....mai bine scule scumpe sa fie invidiosi prietenii!
e uite cu asta eu nu sunt de acord! poti prinde peste si fara scule scumpe
cand eram mic si pierdeam un ac un stufaris tata nu-mi mai dadea altul in ziua aia si prindeam biban si rosioara cu bold indoit. crede-ma ca si acum as prefera zilele alea.
Delta nu se compara cu nimic dupa parerea mea.

Scrie răspuns