pescuit la clean pe rauri

pescuit cu naluci, momeli artificiale: oscilante, rotative, voblere, twistere

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
Avatar utilizator
kzoli
veteran
veteran
Mesaje: 2856
Membru din: 30 Sep 2008, 08:25
Localitate: Targu Mures

Mesaj de kzoli » 28 Iun 2010, 07:05

.......Ceea mai buna reclama e cand iti spun "altii, sa iei din ala," ca e bun .... :lol: , poti face si poze cu voblere in" actiune " , cu pesti in carlig dar :lol: :lol: :lol: , e discutabil ...am auzit ca anumite persoane fac cate 5-6 poze cu un singur peste si diferite naluci :wink: . Am si vazut pe unii care cumparau somn de la lipoveni dupa care se pozeau cu el si povesteau drilluri de zeci de minute ...gandite probabil dupa multe pahare de tuica :lol: ...

Avatar utilizator
old_radu
veteran
veteran
Mesaje: 3682
Membru din: 23 Feb 2007, 22:13
Localitate: Baia Mare

Mesaj de old_radu » 28 Iun 2010, 09:48

...decand a aparut Radescu cu voblerul de 9 cm , ati cam luat-o prin balarii
...adica , sunteti off-topic

liviu_h1
utilizator nou
utilizator nou
Mesaje: 17
Membru din: 17 Ian 2010, 11:38

Mesaj de liviu_h1 » 28 Iun 2010, 10:49

ai dreptate, chiar suntem off topic.
ca sa revin, adesez o intrebare celor care stiu.cum merge cleanul la vobler pe olt in zona jud. valcea si cum merge pe jiu pe langa targu-jiu-turceni?vara asta astea mi-ar fii punctele de atac si sa stiu cum sa ma pregatesc

Avatar utilizator
Michael
Moderator
Moderator
Mesaje: 4177
Membru din: 28 Iun 2004, 05:25
Localitate: Timisoara

Mesaj de Michael » 28 Iun 2010, 11:07

va rog sa continuati topicul la subiect.

multumesc.
Michael va recomanda Regulamentul forumului

Avatar utilizator
kzoli
veteran
veteran
Mesaje: 2856
Membru din: 30 Sep 2008, 08:25
Localitate: Targu Mures

Mesaj de kzoli » 28 Iun 2010, 12:28

Cleanul merge pe rau cu imitatie de carabus ,colorado ,alte insecte depinde prin ce sezon trecem si spre toamna cleni adevarati vin la "soricel " ... :lol: Unii stiu de care :wink:

Avatar utilizator
adiwolf
veteran
veteran
Mesaje: 4626
Membru din: 14 Ian 2006, 16:32
Localitate: Rm.Valcea

Mesaj de adiwolf » 30 Iun 2010, 08:13

liviu_h1 scrie:ai dreptate, chiar suntem off topic.
ca sa revin, adesez o intrebare celor care stiu.cum merge cleanul la vobler pe olt in zona jud. valcea si cum merge pe jiu pe langa targu-jiu-turceni?vara asta astea mi-ar fii punctele de atac si sa stiu cum sa ma pregatesc
vino cu voblerele tale pe Olt si te duc eu la clean.
asa ai ocazia sa imi demonstrezi cat de bune sunt :wink:

liviu_h1
utilizator nou
utilizator nou
Mesaje: 17
Membru din: 17 Ian 2010, 11:38

Mesaj de liviu_h1 » 07 Iul 2010, 23:16

o sa vin.lasa-mi ceva date de contact pt ca am fost zilele astea pe olt amonte de dragasani si singura captura e un biban si o marlita.am dat cu toate nalucile din trusa.pestii aia doi i-am luat la o rotativa mepps.am auzit de la localnici ca nu prea e clean in zona aia

Avatar utilizator
adiwolf
veteran
veteran
Mesaje: 4626
Membru din: 14 Ian 2006, 16:32
Localitate: Rm.Valcea

Mesaj de adiwolf » 08 Iul 2010, 19:55

de la Raureni in jos (adica, cam de la combinatul Oltchim), nu mai vezi clean pe Olt, cel putin nu in judetul Valcea.
daca vrei clean, trebuie sa mergi in amonte de Rm.Valcea, inspre Sibiu-Brasov.
daca vrei sa revii, da un semn pe MP si iti spun datele de contact si daca merita sa vii sau nu.
deocamdata e de stat acasa, oltul e tulbure.

Avatar utilizator
dori
senior
senior
Mesaje: 333
Membru din: 18 Dec 2009, 00:00
Localitate: Tg-Jiu
Contact:

Mesaj de dori » 31 Aug 2010, 16:46

Salut!

Am si eu o nelamurire (de curand am inceput sa prind cleni, captura personala.. are cam 200-300 gr, desigur, la vobler, eliberati).. problema e urmatoarea: am luat doar la Strike Por, modelul floating (chiar sub pelicula)... ce ma deranjeaza este ca am si Salmo, si Rapala... iar in afara de cateva tac-uri.. nimic. Care ar fi problema: recuperarea ? (recuperez... in toate variantele, la inceput usor/mediu, cu opriri pt. floating de 1-2 sec. sa se ridice, cu variatii de viteza)... si nimic... sau.. nu mananca pestii Salmo?

Spor la treaba, toate cele bune si fir intins!

Avatar utilizator
informer
senior
senior
Mesaje: 325
Membru din: 02 Oct 2005, 22:07
Localitate: Timisoara

Mesaj de informer » 31 Aug 2010, 16:56

Personal pot sa-ti spun cu "mana pe inima" ca sigur clenii "mananca" Salmo si Rapala :). Acu` depinde cu ce modele ai dat, ce culori, ce marimi etc.... ai putea eventual sa fii putin mai explicit :).
----
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii."

Scrie răspuns