spinning din barca.

pescuit cu naluci, momeli artificiale: oscilante, rotative, voblere, twistere

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

edy.tm
veteran
veteran
Mesaje: 739
Membru din: 04 Iun 2010, 13:15
Localitate: Timisoara
Contact:

Mesaj de edy.tm » 05 Iun 2010, 16:25

Ariann scrie:Si eu am vazut la multi spinningari o astfel de barca Edy.Uita-te la PV TV la competitia de la Belis Fantanele si ai sa vezi ca foarte multi au avut barca ca si aceasta. :) :) :) :) :)
Ai dreptate am vazut la destul de multi. parca si la premii s-au dat.

Avatar utilizator
stefanflorin
veteran
veteran
Mesaje: 2431
Membru din: 23 Mar 2010, 10:43
Localitate: Bucuresti/Craiova

Mesaj de stefanflorin » 05 Iun 2010, 19:22

cateva minute, oricum mai repede decat cu orice alta pompa.

Avatar utilizator
Busta
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 204
Membru din: 17 Aug 2007, 19:36
Localitate: Timisoara
Contact:

Mesaj de Busta » 06 Iun 2010, 12:22

edy si eu mi-am achizitionat o barca din aia , si am fost pe lac cu ea ,
e cam incomfortabila dar pentru bani aia isi face treaba. sa ai grija unde o umfli , eu folosesc o patura sa o pun sub ea la umflare.

edy.tm
veteran
veteran
Mesaje: 739
Membru din: 04 Iun 2010, 13:15
Localitate: Timisoara
Contact:

Mesaj de edy.tm » 06 Iun 2010, 14:43

Busta scrie:edy si eu mi-am achizitionat o barca din aia , si am fost pe lac cu ea ,
e cam incomfortabila dar pentru bani aia isi face treaba. sa ai grija unde o umfli , eu folosesc o patura sa o pun sub ea la umflare.
ma bucur ca nu sunt singurul. dar sunt convins ca isi face treaba pentru banii astia. ;). toate cele bune.

edy.tm
veteran
veteran
Mesaje: 739
Membru din: 04 Iun 2010, 13:15
Localitate: Timisoara
Contact:

Mesaj de edy.tm » 06 Iun 2010, 15:59

...

Avatar utilizator
grey-wolf
veteran
veteran
Mesaje: 1525
Membru din: 14 Noi 2009, 21:49
Localitate: SIBIU

Mesaj de grey-wolf » 18 Iun 2010, 23:06

salut intru si eu cu citeva sfaturi cam tirziu dar acum am vazut topicul .
edy
poti intra pe apa cu ori ce barcuta (troaca) dar daca vrei sa pescuiesti linistit iti trebuie o barca cit de cit de calitate . adica un material care sa nu faca pana in primul lemn putred care iti iasa in cale sau in pietre le de la mal. daca esti pe apa cu o gonflabila fara podea rigida (lemn sau aluminiu) nu te ridica in picioare ! (indiferent cit de bine sti sa inoti !) sezi linistit pe balon sau pernuta . tine tot deauna capatul sfori de la ancora legat de barca . te poate salva de la inec in cazul in care te rastorni . daca te rastorni ancora cade pe fund si tine barca pe loc pina cind te prinzi de ea si o intorci. ca tot e vara si cald fa niste teste cu barca LA MAL si vezi daca poti sa o intorci si care e tehnica cea mai potrivita pt asta si cum te poti sui in barca din apa ! foloseste te de sfoara de pe lateralul barcii. daca e rece apa si esti in ea fa pe dracu in patru si nu te pierde iesi urgent la mal . cu cit e apa mai rece sansele de supravietuire scad! sunt patit si stiu ce vorbesc am bai in olt nu doar in noiembrie si decembrie in 2 ianuatie 2004 eram in olt prin gheata .
in concluzie ca sa nu o mai lungesc testeaza incearca dar fi cu capul pe umeri li cu mintea limpede . sfatul cu INTEX SEAHAWK II e bun . asta e una din barcile (trocile ) pe care le am si le folosesc .
ape linistite si fir intins

radubc
junior
junior
Mesaje: 39
Membru din: 22 Apr 2010, 00:35
Localitate: Calgary, AB

Mesaj de radubc » 19 Iun 2010, 01:29

Mai sunt unii care discuta aceeasi poveste:

http://www.outdoorsmenforum.ca/showthread.php?t=62054

Vorbesc ei de ceva barci RubberDuck. Daca n-am noroc, imi iau si eu la anu.

Daca am noroc, castig in seara asta $50,000,000 la loto si imi iau ceva fain.

Avatar utilizator
Jedi
veteran
veteran
Mesaje: 1230
Membru din: 04 Apr 2007, 03:15
Localitate: Morealu de Jos

Mesaj de Jedi » 19 Iun 2010, 05:50

radubc scrie:Mai sunt unii care discuta aceeasi poveste:

http://www.outdoorsmenforum.ca/showthread.php?t=62054

Vorbesc ei de ceva barci RubberDuck. Daca n-am noroc, imi iau si eu la anu.

Daca am noroc, castig in seara asta $50,000,000 la loto si imi iau ceva fain.
....
Slabe sanse ai.....am bagat cu colegii 15 variante +Extra... :D ..Sintem cam multi da tot imi ajunge pt o vila in Panama cu gradina la Pacific.. 8) ,plus excursii pescaresti prin lume... :P

Avatar utilizator
grey-wolf
veteran
veteran
Mesaje: 1525
Membru din: 14 Noi 2009, 21:49
Localitate: SIBIU

Mesaj de grey-wolf » 19 Iun 2010, 08:56

spor la cistig ! :lol: :lol: :lol:

edy.tm
veteran
veteran
Mesaje: 739
Membru din: 04 Iun 2010, 13:15
Localitate: Timisoara
Contact:

Mesaj de edy.tm » 19 Iun 2010, 10:39

grey-wolf scrie:salut intru si eu cu citeva sfaturi cam tirziu dar acum am vazut topicul .
edy
poti intra pe apa cu ori ce barcuta (troaca) dar daca vrei sa pescuiesti linistit iti trebuie o barca cit de cit de calitate . adica un material care sa nu faca pana in primul lemn putred care iti iasa in cale sau in pietre le de la mal. daca esti pe apa cu o gonflabila fara podea rigida (lemn sau aluminiu) nu te ridica in picioare ! (indiferent cit de bine sti sa inoti !) sezi linistit pe balon sau pernuta . tine tot deauna capatul sfori de la ancora legat de barca . te poate salva de la inec in cazul in care te rastorni . daca te rastorni ancora cade pe fund si tine barca pe loc pina cind te prinzi de ea si o intorci. ca tot e vara si cald fa niste teste cu barca LA MAL si vezi daca poti sa o intorci si care e tehnica cea mai potrivita pt asta si cum te poti sui in barca din apa ! foloseste te de sfoara de pe lateralul barcii. daca e rece apa si esti in ea fa pe dracu in patru si nu te pierde iesi urgent la mal . cu cit e apa mai rece sansele de supravietuire scad! sunt patit si stiu ce vorbesc am bai in olt nu doar in noiembrie si decembrie in 2 ianuatie 2004 eram in olt prin gheata .
in concluzie ca sa nu o mai lungesc testeaza incearca dar fi cu capul pe umeri li cu mintea limpede . sfatul cu INTEX SEAHAWK II e bun . asta e una din barcile (trocile ) pe care le am si le folosesc .
ape linistite si fir intins

Ms grey-wolf pentru toate cele spuse , doar ca sa i fac proba inca nu prea am timp, is cu scoala cu admiterea la liceu..... , peste vreo 2-3 saptamani ma duc cu ea putin pe apa ;);).


toate cele bune, ms

Scrie răspuns