spinning din barca.

pescuit cu naluci, momeli artificiale: oscilante, rotative, voblere, twistere

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Avatar utilizator
old_radu
veteran
veteran
Mesaje: 3682
Membru din: 23 Feb 2007, 22:13
Localitate: Baia Mare

Mesaj de old_radu » 04 Iun 2010, 20:59

@ edy.tm

...eu zic sa nu risti , mai ales cu inca unul in barca aia si fara veste
...status-ul lui " mihaif99 " ar trebui sa te lamureasca:
"Un sfat bun e un sfat bun, chiar daca e neplacut."
...eu am renuntat deja la idee :oops:

edy.tm
veteran
veteran
Mesaje: 739
Membru din: 04 Iun 2010, 13:15
Localitate: Timisoara
Contact:

Mesaj de edy.tm » 04 Iun 2010, 21:03

vesta cred ca poate am sa-mi iau. insa daca chiar ma aventurez pe balta. nu o fac pe ditamai balta/lacul.. incep cu ceva mic sa vad cu este.. poate.. nu-s sigur..

dar ms mult. statusul lui mihaif99 spune totul, stiu.

Avatar utilizator
mihaif99
senior
senior
Mesaje: 321
Membru din: 20 Sep 2006, 21:02

Mesaj de mihaif99 » 04 Iun 2010, 21:15

edy.tm scrie:vesta cred ca poate am sa-mi iau. insa daca chiar ma aventurez pe balta. nu o fac pe ditamai balta/lacul.. incep cu ceva mic sa vad cu este.. poate.. nu-s sigur..

dar ms mult. statusul lui mihaif99 spune totul, stiu.
Daca apa-i pana la brau in lacul ala nu ai nevoie de vesta!

La cate compartimente are barca, nu o sa se scufunde ca doar nu oi fi ghinionist de 5 ori, dar fii antet la scenariul asta: Esti pe vreun lac de acumulare, si te urci pe balon sa pe pishi, apoi cazi in apa precum Grey Wolf. Iti garantez ca daca e un pic de vant, pleaca barca mai repede decat poti tu sa innoti cu tzoalele pe tine... Acum esti la 5-600m de mal in apa rece.... imbracat! Intrebarea este - ai prefera sa fii cu vesta pe tine sau fara?
Eu nu vad un impediment sa pescuiesti din barca aia mica. E un inceput. Cand o sa ai posibilitatea ia-ti macar un Intex Seahawk II (doi roman), care cred ca e vreo 600RON.
Un sfat bun e un sfat bun, chiar daca e neplacut.

edy.tm
veteran
veteran
Mesaje: 739
Membru din: 04 Iun 2010, 13:15
Localitate: Timisoara
Contact:

Mesaj de edy.tm » 04 Iun 2010, 21:21

mihaif99 scrie:
Daca apa-i pana la brau in lacul ala nu ai nevoie de vesta!

La cate compartimente are barca, nu o sa se scufunde ca doar nu oi fi ghinionist de 5 ori, dar fii antet la scenariul asta: Esti pe vreun lac de acumulare, si te urci pe balon sa pe pishi, apoi cazi in apa precum Grey Wolf. Iti garantez ca daca e un pic de vant, pleaca barca mai repede decat poti tu sa innoti cu tzoalele pe tine... Acum esti la 5-600m de mal in apa rece.... imbracat! Intrebarea este - ai prefera sa fii cu vesta pe tine sau fara?
Eu nu vad un impediment sa pescuiesti din barca aia mica. E un inceput. Cand o sa ai posibilitatea ia-ti macar un Intex Seahawk II (doi roman), care cred ca e vreo 600RON.
te-ai gandit bine... cred ca as prefera sa am Vesta..

600 lei i o barca intex seahawk 2 roman? ca atata am vazut ca vorbesc despre ea.. chiar acuma ma uit pe net. ms mult ca mi-ai spus. cred ca raman la vesta. ;)

Avatar utilizator
mihaif99
senior
senior
Mesaje: 321
Membru din: 20 Sep 2006, 21:02

Mesaj de mihaif99 » 04 Iun 2010, 21:45

edy.tm scrie:
mihaif99 scrie:
Daca apa-i pana la brau in lacul ala nu ai nevoie de vesta!

La cate compartimente are barca, nu o sa se scufunde ca doar nu oi fi ghinionist de 5 ori, dar fii antet la scenariul asta: Esti pe vreun lac de acumulare, si te urci pe balon sa pe pishi, apoi cazi in apa precum Grey Wolf. Iti garantez ca daca e un pic de vant, pleaca barca mai repede decat poti tu sa innoti cu tzoalele pe tine... Acum esti la 5-600m de mal in apa rece.... imbracat! Intrebarea este - ai prefera sa fii cu vesta pe tine sau fara?
Eu nu vad un impediment sa pescuiesti din barca aia mica. E un inceput. Cand o sa ai posibilitatea ia-ti macar un Intex Seahawk II (doi roman), care cred ca e vreo 600RON.
te-ai gandit bine... cred ca as prefera sa am Vesta..

600 lei i o barca intex seahawk 2 roman? ca atata am vazut ca vorbesc despre ea.. chiar acuma ma uit pe net. ms mult ca mi-ai spus. cred ca raman la vesta. ;)
Da doi roman - adica II

SeahawkII, care e misto e asta:
Imagine

Seahawk 2 (doi arab care e nasoala)e asta:
Imagine
Un sfat bun e un sfat bun, chiar daca e neplacut.

Avatar utilizator
old_radu
veteran
veteran
Mesaje: 3682
Membru din: 23 Feb 2007, 22:13
Localitate: Baia Mare

Mesaj de old_radu » 04 Iun 2010, 21:58

....ce mare e aia mishto , pe langa asta nasoala.... :lol:

Avatar utilizator
mihaif99
senior
senior
Mesaje: 321
Membru din: 20 Sep 2006, 21:02

Mesaj de mihaif99 » 04 Iun 2010, 22:07

old_radu scrie:....ce mare e aia mishto , pe langa asta nasoala.... :lol:
Pai aia nasoala e buna doar sa te joci cu ea in cada de baie... :roll:
Un sfat bun e un sfat bun, chiar daca e neplacut.

edy.tm
veteran
veteran
Mesaje: 739
Membru din: 04 Iun 2010, 13:15
Localitate: Timisoara
Contact:

Mesaj de edy.tm » 05 Iun 2010, 09:35

chiar ca este faina seahawk 2 roman... imi place. in viitorul apropiat o sa imi iau una probabil.SAU daca chiar o sa am posibilitatea vorbesc cu frate-miu daca poate sa-mi aduca o barca profi de 2 persoane. din spania. dinaia cu chila rigida, cu placa pentru motor. ... mi le plac la nebunie astea eu cred ca sunt special facute pentru spinning. .

voua vi le plac. ? sunt acele barci care le vedem la televizor la concursuri de pescuit la rapitor pe lacuri.

Unii dintre voi au acele barci probabil. ;);). bravo lor. :p

multumim @ mihaif99 pentru poza cu seahawk 2 roman. si 2 arab. ;)

Avatar utilizator
Adriann
veteran
veteran
Mesaje: 810
Membru din: 14 Sep 2008, 17:13
Localitate: Oradea

Mesaj de Adriann » 05 Iun 2010, 12:08

Si eu am vazut la multi spinningari o astfel de barca Edy.Uita-te la PV TV la competitia de la Belis Fantanele si ai sa vezi ca foarte multi au avut barca ca si aceasta. :) :) :) :) :)
Imagine

radubc
junior
junior
Mesaje: 39
Membru din: 22 Apr 2010, 00:35
Localitate: Calgary, AB

Mesaj de radubc » 05 Iun 2010, 14:18

Cam in cat timp se unfla barca cu pompa aia dual action?

Scrie răspuns