Haideti la PASTRAV, CLEAN, MREANA mare!!! La Plaiesii de jos

contine topic-uri care au ca subiect balti sau locuri de pescuit sportiv

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Moderatori

Colceriu Bogdan
utilizator nou
utilizator nou
Mesaje: 7
Membru din: 19 Feb 2005, 21:09
Localitate: Miercurea Ciuc

re!!!

Mesaj de Colceriu Bogdan » 22 Feb 2005, 19:54

EU v am spus cam cu ce ati si putea prinde pentru ca pastravul de pe acest rau la asta merge!!! eu inteleg si pescuitul sportiv dar si tu te ai fi ofticat sa fii luat asa peste picior!!! eu te salut si fir intins!!! nu este legal cu momeala vie stiu dar numeni nu te va intreba crede ma!!!
FIR INTINS!!!

danr
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5100
Membru din: 12 Mar 2007, 22:56

Mesaj de danr » 22 Feb 2005, 21:31

ok, multumim pentru informatie
intra-adevar braconajul e generalizat in toata tara, si nu intreaba nimeni

acum 3 ani am fost la oasa de 1 mai cu iliuta si am filmat cum braconierii pescuiau linistiti cu snop de lansete si rama
treaba asta a aparut la TV
cred ca unul dintre ei era chiar de la ocol
s-a iscat mare scandal acolo pe tema asta; am senzatia ca l-au dat afara pe tipul ala

drept rasplata ni s-a transmis, prin prietenii nostrii care au fost acolo ulterior, ca nu mai avem ce cauta la Oasa la pescuit, ca nu vom mai primi autorizatie in veci
deci daca vreau sa merg la Oasa tb. sa-mi iau autorizatie de la minister :lol:

Avatar utilizator
ovidiu14
veteran
veteran
Mesaje: 1414
Membru din: 07 Oct 2004, 13:40
Localitate: bucuresti
Contact:

Mesaj de ovidiu14 » 23 Feb 2005, 08:41

Bogdan tata nu te opari e stressul datorat perioadei de prohibitie si ghetii de pe apa care ne cam tine departe de "obiectul muncii"
o sa ne "prinzi " tu incet incet ...mai glumim si noi
oricum merci de informatie
asteptam postari de foto cu ceva capturi de la tine de acolo pana poate ajungem si noi

e drept e cam departe pt unii dar sunt si altii mai aproape carora info le e super

fir intins si drill batrane ! :D :D
Clubul Sportiv al Pescarilor de Rapitori
Imagine

Daca accepti orice , asteapta-te la orice ! 14

Avatar utilizator
MihaiV
Moderator
Moderator
Mesaje: 3849
Membru din: 11 Mai 2004, 08:40
Localitate: Cluj-Napoca

Mesaj de MihaiV » 23 Feb 2005, 09:03

Faza e ca mie imi e atat de drag pastravul, si e atat de rar in Romania, incat chiar si in ape de ses daca e, unde legal se poate pescui cu naturale, nu mi se pare sportiv acest mod de a-l prinde si ma enerveaza cei care-l practica. E un peste prea rar si prea frumos ca sa-l nimicim!

Luci
veteran
veteran
Mesaje: 617
Membru din: 07 Iul 2004, 11:53
Localitate: Cluj

Mesaj de Luci » 23 Feb 2005, 09:18

Baieti! Vad ca toti suntem cracanati precum gainile cand au vazut un uliu. Asta face misto, nu va mai pierdeti cu firea. Lasa-ti-l sa fabuleze! Am aflat ca sunt niste lipani enormi acolo, dar pastrav mai putin ...

Calone
veteran
veteran
Mesaje: 614
Membru din: 27 Mai 2004, 21:56
Localitate: cs

Mesaj de Calone » 23 Feb 2005, 09:48

Poate domnul e vreun ghid si vrea ceva taitzei , probabil de aia v-a fiert pe majoritatea . Nu vedeti ca v-a dat piste spre dinsul - nr. de tel. chesti , socoteli .
Prin restul de vreo 600 de privitori , se vor gasi cativa care sa compuna o echipa mixta si sa se ocupe de raul respectiv .
Sa vedem ce mai prinde dupaia Colceriu pe acolo ..... :lol: :lol: :lol:
Cred ca va ramane fara taitzei ....... :lol: :lol:

fff
senior
senior
Mesaje: 490
Membru din: 17 Noi 2004, 11:24

Mesaj de fff » 23 Feb 2005, 10:29

Pentru cine are dubii cu privire la "bunele intentii" si politetea lu' dom' Colceriu, uitati aici:
"nu nu am gresit saitu nene si daca nu poti sa fi macar de bun simt nu ma lua tu pe mine peste picior hai aici si vezi mai ffffffssssssss!!!!!!!!!
|Esti cam nepoliticos mai revizuieste ti un pic atitudinea si apoi hai la mine cu kkturile tale nene fffffffffsssssssss!!!!!! "

N.B. am promis sa ma documentez ... raul Casin izvoraste de sub Vf. Clabuc din Mtii. Vrancei :wink:

P.S. acum sunt ferm convins ca ai gresit site-ul :twisted:
P.P.S. Dane, mai e valabila zicala "dai un ban da' stai in fata"? :mrgreen:

paul
Moderator
Moderator
Mesaje: 3580
Membru din: 02 Iul 2004, 18:21
Localitate: Iasi
Contact:

Mesaj de paul » 23 Feb 2005, 10:31

fff scrie:Pentru cine are dubii cu privire la "bunele intentii" si politetea lu' dom' Colceriu, uitati aici:
"nu nu am gresit saitu nene si daca nu poti sa fi macar de bun simt nu ma lua tu pe mine peste picior hai aici si vezi mai ffffffssssssss!!!!!!!!!
|Esti cam nepoliticos mai revizuieste ti un pic atitudinea si apoi hai la mine cu kkturile tale nene fffffffffsssssssss!!!!!! ":
Probabil, randurile astea ti le-a trimis pe mp?
Si mie la fel... :) Deci nu are rost sa-mi fac sange rau cum ca l-as fi jignit...
S-a comportat de parca as fi vrut sa-i iau potentialii clienti :D

fff
senior
senior
Mesaje: 490
Membru din: 17 Noi 2004, 11:24

Mesaj de fff » 23 Feb 2005, 10:38

Da Paul, pe mp ...
Nici eu nu-mi fac sange rau dar nici nu pot sta nepasator cand vad asemenea indemnuri "pescaresti" ... E pacat :?

Avatar utilizator
Adi_
veteran
veteran
Mesaje: 3329
Membru din: 27 Apr 2004, 09:34
Localitate: Timisoara

Mesaj de Adi_ » 23 Feb 2005, 11:52

si totusi, e posibil ca pastravul sa coboare asa de jos pe un rau? Cam la ce altitudine e zona respectiva? Ce temperatura medie are apa? Stie cineva? Nea` Colceriu ?
"Marea taina a existentei umane nu consta in a trai, ci in a sti pentru ce traiesti" - Dostoievski

Scrie răspuns