Pescuitul interzis la 500m aval de baraje?

Lista de discutii libera, pe teme de pescuit la rapitori sau aspecte colaterale.

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Avatar utilizator
andriipopa75
veteran
veteran
Mesaje: 733
Membru din: 08 Iul 2008, 00:45
Localitate: Craiova

Mesaj de andriipopa75 » 15 Mar 2011, 20:26

bai mihai pe Maruta ala cine-l tine in brate de braconeaza ca pe balta lui ?

Avatar utilizator
mihai izbiceni
veteran
veteran
Mesaje: 555
Membru din: 29 Ian 2007, 14:43
Localitate: Izbiceni Olt

Mesaj de mihai izbiceni » 15 Mar 2011, 20:35

Lasa-l tata in pace pe ala ca nu mai e nimic de el au venit altii mai tari(plase,curent,proiector,furca,japca) si lista poate continua,el a ramas in urma cu TEHNOLOGIA :lol: :lol: :lol: :lol:

danstiucaru
veteran
veteran
Mesaje: 1481
Membru din: 20 Apr 2009, 14:39

Mesaj de danstiucaru » 16 Mar 2011, 21:28

hm,ce tare
ma refer la faza ca cine anunta ca sunt pescari sub baraj???pai aia care lucra la centrala,nu?si suna sa vina repede politia....doar cand ne vad pe noi in actiune.de ce?clar,ptr ca ii incurcam pe ei :D

Avatar utilizator
bogdan_mihu
senior
senior
Mesaje: 441
Membru din: 14 Iun 2010, 19:58
Localitate: deva

Mesaj de bogdan_mihu » 17 Mar 2011, 14:02

da cam asa se intampla,vin controale doar cand sunt pescari care dau la spin noaptea cand se braconeaza salbatic si se stie treaba asta nu vine nimeni,oricum am sa pescuiesc si anu asta mai pe fuga cateva lanseuri dar tot am sa pescuiesc :D

danstiucaru
veteran
veteran
Mesaje: 1481
Membru din: 20 Apr 2009, 14:39

Mesaj de danstiucaru » 17 Mar 2011, 16:27

pai si nopate e ok...abiai mai racoare si nu mai pierdem vremea dormind :D
ziua lucram..noaptea ne distram

Avatar utilizator
ionut-raptor
senior
senior
Mesaje: 304
Membru din: 25 Noi 2007, 17:51
Localitate: Targu Jiu
Contact:

Mesaj de ionut-raptor » 30 Mar 2011, 21:51

Bai fratilor,cel care a putut gandi o asemenea lege e un pur tampit.Da pt aia care braconeaza cu nesimtire pe toate apele ce legi se aplica?Paznici de vanatoare care braconeaza cu setci si curent impreuna cu sefi de post si primari de pe la comune,impotriva astora cine ia masuri?Se iau de un om cu lanseta daca il prind in prohibitie sau pe sub baraje,dar impotriva acelor nenorociti care distrug totul in calea lor,cine ia masuri?Unde e ANPA sau jandarmeria in situatiile respective?Ca pe noi astia care dam cu lanseta ne gasesc imediat si nu stiu ce motive sa ne invoce.Eram odata sub baraj pe Jiu si un nenorocit de lucrator de la baraj a aruncat un scaun de masina plin de ulei,impreuna cu niste cutii de vopsea direct in apa ,in fata batardourilor,la iesirea apei din turbine.Unde au fost atunci cei indreptatiti sa faca dreptate?Dar cu siguranta,chiar daca erau acolo ,se luau de mine,nu de acel individ.

Avatar utilizator
storm fish
veteran
veteran
Mesaje: 853
Membru din: 07 Sep 2007, 20:19

Mesaj de storm fish » 31 Mar 2011, 08:30

Ionut dece nu i-ai aplicat un pilker in ureche?Mama lor de draci :evil: Anul asta am targhet cel putin 3 paznici de vanatoare care vin in control si nu stiu ce vor.
Le pune baiatu o ancorita la barbie...si apoi facem protectia munci in zona pescarului cu artificiale.
la fiecare sedinta de pescuit invat cate ceva.....

Avatar utilizator
ionut-raptor
senior
senior
Mesaje: 304
Membru din: 25 Noi 2007, 17:51
Localitate: Targu Jiu
Contact:

Mesaj de ionut-raptor » 31 Mar 2011, 16:38

Asa merita toti.De acum inainte pana nu vorbesc politicos si nu imi prezinta legitimatie,ceva,nu mai vad ei permis la mine.Nici macar nu-i iau in calcul.Sa se ia de nenorocitii care braconeaza,nu de noi astia cu lanseta.Pe aia cu parasutele nici nu-i intreaba de ce le e caciula.

Scrie răspuns