AGVPS - odihneasca-se in pace

Lista de discutii libera, pe teme de pescuit la rapitori sau aspecte colaterale.

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
Avatar utilizator
adiwolf
veteran
veteran
Mesaje: 4626
Membru din: 14 Ian 2006, 16:32
Localitate: Rm.Valcea

Mesaj de adiwolf » 22 Oct 2007, 20:22

apsalba scrie:...., inseamna ca inca nu traim intr-o tara normala.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

oare unii pe ce lume or trai domn'le :twisted:
Omul care crede că dragostea poate fi cumpărată cu bani n-a avut niciodată câine în casă.

SF
veteran
veteran
Mesaje: 3581
Membru din: 31 Mar 2005, 22:54

Mesaj de SF » 23 Oct 2007, 02:05

Tavi scrie: Pe de o parte un anume turneu de spin e pe cale sa obtina binecuvantarea unui anume organ pentru a se transforma si accede la campionatele internationale FIPS.
Regulamentu organului respectiv prevede ca numai pescari membri in curtea lui pot participa in concursuri oficiale ( si permisu vizat la zi hahaha , evident tot la organu ) .
Poate intru in ceva concurs fara sa fiu membru si ma trezesc la sfirsit ca ramin fara puncte pe motivu asta , ca altii fara puncte la fotbal pentru ca au alineat jucatori care inca nu erau de totu al clubului hahaha!!!

Fir Intins!!!

Avatar utilizator
genu
veteran
veteran
Mesaje: 590
Membru din: 07 Iul 2006, 21:48

Mesaj de genu » 23 Oct 2007, 05:21

AGVPS nu , RNP nu , cu permis eliberat de asociatii private nu merg la concursuri , cu cele eliberate de AJVPS nu sunt primit la concursurile asociatiilor neafiliate la federatii , RNP-ul nu are voie sa elibereze permise ,dar fara el nu poti pescui pe apele lor . Lamuriti-ma si pe mine ca nu mai inteleg nimica :shock: ( si nu numai eu ) : in afara de stranduri si parcuri unde si cu ce permis se poate pescui :?: Apele cu plata nu ma intereseaza ca acolo ai nevoie de bani si nu de permis .

Avatar utilizator
adiwolf
veteran
veteran
Mesaje: 4626
Membru din: 14 Ian 2006, 16:32
Localitate: Rm.Valcea

Mesaj de adiwolf » 23 Oct 2007, 14:53

genu scrie:AGVPS nu , RNP nu , cu permis eliberat de asociatii private nu merg la concursuri , cu cele eliberate de AJVPS nu sunt primit la concursurile asociatiilor neafiliate la federatii , RNP-ul nu are voie sa elibereze permise ,dar fara el nu poti pescui pe apele lor . Lamuriti-ma si pe mine ca nu mai inteleg nimica :shock: ( si nu numai eu ) : in afara de stranduri si parcuri unde si cu ce permis se poate pescui :?: Apele cu plata nu ma intereseaza ca acolo ai nevoie de bani si nu de permis .
e,e,hai ca incet,incet te apropii de adevar :wink:
tocmai aici e spilul,se cauta sa se stoarca orice farama de ban din orice firicel de apa care inca nu este al nimanui,pardon,am gresit,
ele sunt de fapt ale statului,adica ale noastre,pt ca pana la urma,statul suntem noi cetatenii acestei tari.
numai ca s-au trezit unii care cred ca ei au doua perechi de c.ie si incearca sa ne convinga de contrariul.
trist este ca unii dintre noi ,chiar cred aceste abureli :cry:
Omul care crede că dragostea poate fi cumpărată cu bani n-a avut niciodată câine în casă.

Avatar utilizator
Dornea Ionut
senior
senior
Mesaje: 363
Membru din: 09 Iul 2006, 20:40
Localitate: Ploiesti / Prahova
Contact:

Mesaj de Dornea Ionut » 23 Oct 2007, 16:11

Problema pare a fi foarte incalcita, pentru noi oamenii de rand... pescari amatori...
Nici nu mai stii ce sa mai crezi, nici nu mai stii ce sa mai faci?!?!
Messenger: dorneai
Mail: dorneai@yahoo.com

In rest, va... fir intins si peste-n punga...
Ca sa iti dai seama cat de prost esti, trebuie sa gandesti totusi putin ;)

Avatar utilizator
StefanDinu
veteran
veteran
Mesaje: 1515
Membru din: 31 Ian 2006, 17:02
Localitate: Question EVERYTHING!
Contact:

Mesaj de StefanDinu » 23 Oct 2007, 17:59

Sti ce nu inteleg eu Stefane?
Ce pana corbului ai tu AGVPS?
Ce au ei si vrei tu?
De ce te pierzi in razboaie inutile?
Sunt legi de revizui, chestii si probleme de rezolvat !!!!
Ce crezi ca se va intampla daca AGVPS-ul nu va mai fi (cea ce este imposibil dar tu poti sa visezi in continuare) ???
Ștefan DINU proud member of CsPR | LRS | Street Fishing ROMANIA | Trout Area ROMANIA | #PuieMopescu

Avatar utilizator
Zamfi
veteran
veteran
Mesaje: 5744
Membru din: 01 Oct 2006, 19:50

Mesaj de Zamfi » 23 Oct 2007, 18:58

Da! Uite niste intrebari care merita cu adevarat citite!Sigur ca ar fi interesante si raspunsurile...Nu ca sunt eu carcotas , dar parca StefanDinu a pus punctul pe I... :lol: Sunt asa de multe alte probleme... :cry: Imediat incepe sezonul de grebla...Parca vad ca anul trecut a fost doar incalzirea... :twisted: :evil:
Deci?
Pentru a ajunge sa vezi curcubeul trebuie mai intai sa suporti ploaia.

Avatar utilizator
razvan m.
veteran
veteran
Mesaje: 4456
Membru din: 18 Oct 2004, 17:24
Localitate: arad
Contact:

Mesaj de razvan m. » 23 Oct 2007, 19:10

Mi se pare ca cineva de-acolo de sus din Federatia Alba isi imagineaza ca daca AGVPS-ul nu va mai exista, Federatia ii va lua locul. Nu-i asa ?
Sud-Est, Romania undeva in Balcani
Cand aterizezi pe aeroport tine bine de bani.

Avatar utilizator
MihaiV
Moderator
Moderator
Mesaje: 3849
Membru din: 11 Mai 2004, 08:40
Localitate: Cluj-Napoca

Mesaj de MihaiV » 23 Oct 2007, 19:31

Nu mai fa glume de-astea ca era sa ma inec si sa-mi vars cafeaua pe mine! :lol: :oops:

Avatar utilizator
jonah
veteran
veteran
Mesaje: 1039
Membru din: 06 Ian 2007, 21:56
Localitate: Iasi

Mesaj de jonah » 23 Oct 2007, 20:16

MihaiV scrie:Nu mai fa glume de-astea ca era sa ma inec si sa-mi vars cafeaua pe mine! :lol: :oops:
cafea la ora asta?!!?? in nici un caaaaz!

Scrie răspuns