Intrebari / chestionar cu voturi la vedere

orice subiect de discutie pe orice tema, mai putin pescuitul rapitorilor

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Avatar utilizator
Zamfi
veteran
veteran
Mesaje: 5743
Membru din: 01 Oct 2006, 19:50

Mesaj de Zamfi » 29 Iun 2011, 13:46

NU
NU
DA, chiar daca daca nu folosesc banii in acest scop! :lol:
Pentru a ajunge sa vezi curcubeul trebuie mai intai sa suporti ploaia.

Avatar utilizator
adiwolf
veteran
veteran
Mesaje: 4620
Membru din: 14 Ian 2006, 16:32
Localitate: Rm.Valcea

Mesaj de adiwolf » 30 Iun 2011, 17:00

tulai' doamne,
da ce patisi muica??!! :shock:

Avatar utilizator
Zamfi
veteran
veteran
Mesaje: 5743
Membru din: 01 Oct 2006, 19:50

Mesaj de Zamfi » 01 Iul 2011, 06:59

Pai Adi ...cum sa-ti spun ...Mai dau cate un leu si pe strada (uneori!) desi probabil persoana in cauza nu-si cumpara de mancare ... :cry: Pacatele respectivului ...Asa si aici: dau(as da) un leu (daca pot...) pentru o Romanie mai curata! Daca fura banii ...sper ca la judecata de apoi sa fie si ceva pestii printre judecatori :lol:
Sa ai o zi buna si nu uita puterea exemplului... :P
Pentru a ajunge sa vezi curcubeul trebuie mai intai sa suporti ploaia.

geppetto
veteran
veteran
Mesaje: 1699
Membru din: 18 Noi 2007, 22:47
Localitate: constanta
Contact:

Mesaj de geppetto » 01 Iul 2011, 08:57

...Zamfi, am un mesaj cat se poate de serios. Sunt un baiat de 10 ani, cu handicap de grad I, fara parinti, crescut la casa de copii. Am fost diagnosticat acum cateva saptamani cu o boala tropicala rara. Dupa cum cred ca ai vazut si la Pro TV si in Libertatea de duminica trecuta, s-a deschis, cu binecuvantarea IPS Daniel, un cont in dolari la Banca Religiilor. Aproape trei sferturi din utilizatorii activi de pe rapitori.ro au donat pana acum sume intre 10 si 700 de dolari, echipamente medicale, lansete si agrafe cu vartej. Rapitori.ro probabil va sterge userii care nu pot face dovada unei plati de minim 10 dolari dat fiind faptul ca cine nu si-ar ajuta semenii in nevoie nu merita sa scrie aici (si e un bulangiu). Mai avem nevoie de 157 de dolari de urgenta pentru operatia programata peste 2 zile. Numarul de cont e trimis pe privat. Multumim si Dumnezeu sa va binecuvanteze.

Avatar utilizator
adiwolf
veteran
veteran
Mesaje: 4620
Membru din: 14 Ian 2006, 16:32
Localitate: Rm.Valcea

Mesaj de adiwolf » 01 Iul 2011, 10:50

:lol: :lol: :lol: :lol:
nah, Aline vezi daca esti "darnic" :twisted:

Avatar utilizator
Zamfi
veteran
veteran
Mesaje: 5743
Membru din: 01 Oct 2006, 19:50

Mesaj de Zamfi » 01 Iul 2011, 13:50

:lol: :lol: :lol:
Mah nu va prostiti de cap ca va mai trebe !

@geppetto

Pentru cazuri asa de grave eu recomand o palinca ... Ca vorba aia,poa' sa fie microbu cat radasca daca-i o tuica buna ... Banii (ma rog ,dolarii), nu cred ca fac fatza :lol:
Asa ca ai putea sa treci prin Aiud si poate ne intelegem. :wink:
Pentru a ajunge sa vezi curcubeul trebuie mai intai sa suporti ploaia.

geppetto
veteran
veteran
Mesaje: 1699
Membru din: 18 Noi 2007, 22:47
Localitate: constanta
Contact:

Mesaj de geppetto » 01 Iul 2011, 21:40

:D Multumesc de invitatie. Daca vin in vara sau toamna asta prin zona sigur stam la povesti pescaresti.

Avatar utilizator
adiwolf
veteran
veteran
Mesaje: 4620
Membru din: 14 Ian 2006, 16:32
Localitate: Rm.Valcea

Mesaj de adiwolf » 02 Iul 2011, 12:40

mah, io zic sa te duci, musai.
are o palinca.....mmmm
na ca mi-a facut pofta, ma duc sa o degust iarasi,
multam frate :wink:

SF
veteran
veteran
Mesaje: 3581
Membru din: 31 Mar 2005, 22:54

Mesaj de SF » 03 Iul 2011, 01:41

geppetto scrie:...Zamfi, am un mesaj cat se poate de serios. Sunt un baiat de 10 ani, cu handicap de grad I, fara parinti, crescut la casa de copii. Am fost diagnosticat acum cateva saptamani cu o boala tropicala rara. Dupa cum cred ca ai vazut si la Pro TV si in Libertatea de duminica trecuta, s-a deschis, cu binecuvantarea IPS Daniel, un cont in dolari la Banca Religiilor. Aproape trei sferturi din utilizatorii activi de pe rapitori.ro au donat pana acum sume intre 10 si 700 de dolari, echipamente medicale, lansete si agrafe cu vartej. Rapitori.ro probabil va sterge userii care nu pot face dovada unei plati de minim 10 dolari dat fiind faptul ca cine nu si-ar ajuta semenii in nevoie nu merita sa scrie aici (si e un bulangiu). Mai avem nevoie de 157 de dolari de urgenta pentru operatia programata peste 2 zile. Numarul de cont e trimis pe privat. Multumim si Dumnezeu sa va binecuvanteze.
Pe asta l-ai vazut

http://www.nodeju.com/3512/u2-front-man ... -fire.html

:D

O aparut in ultima vreme o gramada de articole despre individ , cica o ajuns sa trimita cadouri la aia care fac listele cand se intalnesc astia de la varf , ca sa fie si el pe acolo pe lista , se fotografiaza cu presedinti etc. , se speculeaza ca-i un sociopat !

Avatar utilizator
Ioan S.
veteran
veteran
Mesaje: 1212
Membru din: 10 Mai 2004, 19:31
Localitate: Iasi

Re: Intrebari / chestionar cu voturi la vedere

Mesaj de Ioan S. » 03 Iul 2011, 07:55

fruaur scrie:a ) pt a fi sponzorisate concursurile de pescuit, premiile si concurenti esti de acord sa ti se mareasca cotizatia ?
Nu !
Consider ca fiind principial incorect sa dau bani pentru ceva in care nu cred.
In societatea noastra, asa cum este ea reglementata astazi, (ca economie de piata), concursurile de pescuit trebuie orientate altfel ...
Nu zic ca nu exista concurenti care vor sa prinda cel mai gras biban doar pentru orgoliul propriu ... insa normalitatea ar fi daca la concursuri ar participa majoritar cei care vor sa faca o afacere din pescuitul de competitie. Normal ar fi sa existe concurenti care participa la concursuri pentru a-si demonstra valoarea pentru ca apoi sa deschida propria afacere lagata de pescuit si unde sa-si valorifice notorietatea prin reclama, sau sa existe concurenti care sa vrea sa-si demonstreze valoarea pentru a fi cooptati in echipe sponsorizate de cei care au afaceri in pescuit.
Bineinteles ca trebuie ca cei cu afaceri in pescuit sa vrea sa-si faca reclama prin echipa/echipele de pescari de competitie care le reprezinta in concursuri.

fruaur scrie:b) pt acelasi scop esti de acord sa ti se mareasca taxele si impozitele ?
Nu !
Asa cum am argumentat si mai sus ... chiar daca pescuitul de competitie ar fi privit precum fotbalul ori precum handbalul, tot nu as fi de acord ca statul roman sa finanteze federatia romana de pescuit cu sume de la buget mai mari decit sponsorizarile si donatiile pe care susnumita federatie si le-ar putea atrage din reclama si publicitate.
Sunt total impotriva ca practicantii pescuitului recreativ, individual sau prin asociatiile in care sunt fortati sa intre, sa plateasca taxe pentru asta.

fruaur scrie:c ) in locul scopului anterior , esti dispus sa donezi voluntar o suma orisicare ( dupa cum te lasa inima ) pt populari , curatenie si o paza mai buna a apelor ?
Atentie la cuvintul "voluntar" pentru ca un "da" ramine asa doar pina ce apare spiritul de turma ori alte constringeri din partea asociatiilor.
Cum situatia in romanica este aia care se cunoaste ... prefer sa zic NU din start ... si sa las sa fie o surpriza daca totusi voi dona.

Concluzie:
Nu !
Nu !
Nu !

Scrie răspuns