In sfarsit nefumator

orice subiect de discutie pe orice tema, mai putin pescuitul rapitorilor

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
SF
veteran
veteran
Mesaje: 3581
Membru din: 31 Mar 2005, 22:54

Mesaj de SF » 01 Dec 2010, 23:25

Adiwolf , daca nu dispui de 10 minute zilnic din viata ta , pentru tine , poate ar trebui sa-ti revizuiesti viziunea totala asupra a cea ce esti !

10 minute de alergare in ritm puternic mie mi-au ajuns !
La inceput scoteam 12 minute cu greu pe traseul ala , acuma aceasi distanta o scot in 8 !
In teorie alea 10 minute de alergare nu-s nimic , in practica i-ti dau o anumite agilitate totala , nu stiu cum sa zic , insa inainte nu ma gandeam sa merg pe jos la munca ( 25 minute mers rapid ) , acuma zbor :)
Cand m-am lasat aveam vreo 95 , acuma ma mentin de vreo 3 ani la 82-83 ,la 1,85 m .
Nici io nu am timp de sala si programe , da uita ca am coborat !

Avatar utilizator
adiwolf
veteran
veteran
Mesaje: 4626
Membru din: 14 Ian 2006, 16:32
Localitate: Rm.Valcea

Mesaj de adiwolf » 01 Dec 2010, 23:57

SF,
te invidiez.
teoretic stiu si cunosc toate aceste lucruri, practic...............am incercat (pe bune), inca mai incerc, dar...............ramane sa ma razboiesc in continuare cu kg.

p.s. nu uita ca ai un alt stil de viata, total diferit de romania si nu incerca sa ma convingi ca nu este asa - cunosc si stiu sigur ca aici am dreptate, insa asta nu este o scuza pt mine :oops:

SF
veteran
veteran
Mesaje: 3581
Membru din: 31 Mar 2005, 22:54

Mesaj de SF » 02 Dec 2010, 00:20

Nu conteaza unde traiesti , pur si simplu o fac pentru mine , vreau sa fiu mai agil , pe deasupra ma intereseaza si pentru pescuit :)

pikeman
veteran
veteran
Mesaje: 3976
Membru din: 28 Ian 2006, 23:27
Localitate: Brasov
Contact:

Mesaj de pikeman » 02 Dec 2010, 00:54

SF scrie:Nu conteaza unde traiesti , pur si simplu o fac pentru mine , vreau sa fiu mai agil , pe deasupra ma intereseaza si pentru pescuit :)
imi place atitudinea, pacat ca nu reusesc sa mi-o insuflu, si erau zile cand ma trezeam la 7 dim sa alerg :cry:

Avatar utilizator
Hell
veteran
veteran
Mesaje: 3531
Membru din: 13 Feb 2007, 18:24
Localitate: Sparta
Contact:

Mesaj de Hell » 02 Dec 2010, 01:34

sa iti aduc aminte dece alergai atunci ma? :lol:
Asta este....acu vreo 2 ani stateai pna dimineaa la 5 in cluburi si te rupeai in figuri....aveai motive serioase!!!
Acum, ca ai ce nu aveai atunci, te-ai lasat pe tanjeala :evil:

Avatar utilizator
Michael
Moderator
Moderator
Mesaje: 4177
Membru din: 28 Iun 2004, 05:25
Localitate: Timisoara

Mesaj de Michael » 03 Dec 2010, 10:33

Michael va recomanda Regulamentul forumului

Avatar utilizator
MuskMd
veteran
veteran
Mesaje: 5488
Membru din: 13 Apr 2007, 06:09
Localitate: B. C.

Mesaj de MuskMd » 03 Dec 2010, 11:04

si probabil o sa moara de la sevraj ...doamne fereste, am o problema cu glumele morbide :twisted:

:lol: :lol: :lol:
Inglorious Muzkars - I tye me flyz n'I fly me tiez
mandru proprietar de pisicuta...

daniel tinte
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 203
Membru din: 10 Mar 2005, 11:58
Localitate: arad
Contact:

Mesaj de daniel tinte » 19 Dec 2010, 16:51

Sal. Care cum mai stati cu renuntatul la fumat? Eu am deja o luna si o sapt. si astept sarbatorile relaxat. Restul care au renuntat recent cum stati?

pikeman
veteran
veteran
Mesaje: 3976
Membru din: 28 Ian 2006, 23:27
Localitate: Brasov
Contact:

Mesaj de pikeman » 19 Dec 2010, 17:05

io am mai pacatuit de vro 2 ori la cate o betie :( pe spinarea altora

in afara de astea am perdut sirul zilelor de nefumat , adica nu vreau sa tiu minte cand o fu ultima data

oricum creca daca bagam beutura la greu uitam si ca fumasem in momentu ala :lol: :lol: :lol:

na, nu-i de gluma dar ideea ii ca nu-mi trebe in general si nu pot sa zic ca patimesc ... la beutura o fu prostie,,,in rest nu ma gandesc la iele :wink:

Avatar utilizator
Leba
veteran
veteran
Mesaje: 2944
Membru din: 19 Iun 2005, 14:14
Localitate: Iasi
Contact:

Mesaj de Leba » 19 Dec 2010, 18:05

pikeman scrie:io am mai pacatuit de vro 2 ori la cate o betie :( pe spinarea altora

in afara de astea am perdut sirul zilelor de nefumat , adica nu vreau sa tiu minte cand o fu ultima data

oricum creca daca bagam beutura la greu uitam si ca fumasem in momentu ala :lol: :lol: :lol:

na, nu-i de gluma dar ideea ii ca nu-mi trebe in general si nu pot sa zic ca patimesc ... la beutura o fu prostie,,,in rest nu ma gandesc la iele :wink:
Taman la spritz, cafea sau in genere cand socializezi cu fumatorii, tre sa fii cu ochii-n zece sa nu o bagi in ata.
Eu unul recunosc faptul ca in atare companie (de fumatori) mai imi vine sa bag si eu insa nu cedez fiindca daca ai cedat odata...
"Cu aceeasi minciuna nu poti pescui de doua ori"
East Spinning Team

Scrie răspuns