regulamentul federatiei romane de spinning

pescuit cu naluci, momeli artificiale: oscilante, rotative, voblere, twistere

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
paul
Moderator
Moderator
Mesaje: 3580
Membru din: 02 Iul 2004, 18:21
Localitate: Iasi
Contact:

Mesaj de paul » 20 Ian 2006, 12:28

Gerula scrie:
Leba, pai daca voi o tineti in continuare cu zonalele, putin o sa ne pese noua bucurestenilor ca va faceti voi acolo concursuri cu taxe modice. De-asta am sustinut in permanenta ideea de Open.
Adica de-asta, de care? :oops: :evil:
Pai nu ar fi convenabil sa vii pe o balta la care sa platesti o taxa modica si sa prinzi peste cat incape?
Eu nu va inteleg...
N-aveti decat sa-i dati in continuare cu OPEN-ul sa vedem cati vor veni!

Avatar utilizator
Leba
veteran
veteran
Mesaje: 2944
Membru din: 19 Iun 2005, 14:14
Localitate: Iasi
Contact:

Mesaj de Leba » 20 Ian 2006, 12:32

Gerula scrie:
georgelucius scrie:Gerula, 3 milioane taxa de balta de persoana :?: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
Poate a fost taxa de grup.
:lol: :lol: :lol:
Era taxa de persoana.

Leba, pai daca voi o tineti in continuare cu zonalele, putin o sa ne pese noua bucurestenilor ca va faceti voi acolo concursuri cu taxe modice. De-asta am sustinut in permanenta ideea de Open.
Ba o sa va pese! fiinca pe una din cele 3 piste va fi (in varianta noastra) una din cele tre asa-zise finale. so...
"Cu aceeasi minciuna nu poti pescui de doua ori"
East Spinning Team

Avatar utilizator
dr.pike
Moderator
Moderator
Mesaje: 707
Membru din: 25 Aug 2005, 19:04
Localitate: Cluj Napoca
Contact:

Mesaj de dr.pike » 20 Ian 2006, 12:34

Mi se pare ca ne "turam" degeaba. Haideti sa asteptam decizia finala. Oricum, fara sa fiu carcotas, am vaga senzatie ca oricum, cuvantul nostru nu va avea nici o greutate in luarea deciziei, desi sper din suflet sa ma insel!

Avatar utilizator
Gerula
veteran
veteran
Mesaje: 2282
Membru din: 07 Noi 2005, 19:19
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Gerula » 20 Ian 2006, 12:35

Paul scrie: Pai nu ar fi convenabil sa vii pe o balta la care sa platesti o taxa modica si sa prinzi peste cat incape?
Ba da, si tocmai asta n-o sa se intample la Bucuresti daca se merge pe ideea de zonale. Asta e ideea, daca se ramane la zonale un pescar din Bucuresti trebuie musai sa mearga la concursurile din zona lui, adica la astea cu taxe de 3 milioane. Faptul ca voi in Moldova o sa va faceti concursuri bune si convenabile va fi irelevant pentru noi, care nu vom putea puncta acolo. Acum sper ca am fost mai clar.
Cu lacrimi Bastus!

paul
Moderator
Moderator
Mesaje: 3580
Membru din: 02 Iul 2004, 18:21
Localitate: Iasi
Contact:

Mesaj de paul » 20 Ian 2006, 12:39

Aaaa.. scuze...
Eu am inteles gresit.. Ca voi vreti musai sa promovati balti de milioane lei taxa....
Pai la Bucuresti, sau prin preajma, nu aveti alte lacuri? Daca patronului de la darvari sau de unde sunt scumpe baltile, nu ii convine.. schimbati locatie.. Sigur mai exista lacuri in toata muntenia unde se pot tine atat zonale cat si finale.
Pacat ca unii (patroni) nu inteleg ca li se face reclama prin asa ceva.. Noi avem in Iasi o persoana care ar vrea sa faca un club C&R pe baltile lui cu o taxa modica a abonamentului pe tot anul.
E si asta o reclama si o idee destul de buna...

georgelucius
senior
senior
Mesaje: 466
Membru din: 30 Sep 2005, 17:44

Mesaj de georgelucius » 20 Ian 2006, 12:44

dr.Pike stiu din sursa sigura ca nu te inseli. :twisted:
De aia nici nu m-am mai "turat" pe topicul asta de o bucata de vreme.

Teodor
veteran
veteran
Mesaje: 746
Membru din: 09 Dec 2004, 12:38
Localitate: Iasi
Contact:

Mesaj de Teodor » 20 Ian 2006, 12:47

Un lucru e clar: oricare din variante se va alege oricum nu va multumi pe toata lumea.
"Pestii se prind cu undita, iar oamenii cu vorba." - Shakespeare

sanyi
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 221
Membru din: 21 Mar 2005, 18:47
Localitate: oradea

Mesaj de sanyi » 20 Ian 2006, 12:50

salut
Gerula dar cine a spus ca zonalele din zona Buc sa se tina pe lacuri cu asemenea taxe, nu exista sa nu se gaseasca lacuri cu taxe mai bune sau cineva din cei care organizeaza aceste concursuri vre sa se inbogateasca
concursurile si la voi sunt tot in sistem prinde si elibereaza asa ca pescarii doart reclama buna ar putea face proprietarului baltii
de ex eu sunt din oradea si merg la cele 3 zonale
1 alesd 100 km dus intors
2 gilau cupa 3 lacuri 330 km dus intors
3 sacalaia 420 km dus intors
deci nu vad de ce cei din bucuresti nu ar putea face 100, 150 km pana la un lac mai ieftin pt a nu exista asa taxe de participare
salut

dan craciun
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 108
Membru din: 04 Iun 2004, 06:46
Localitate: rm valcea
Contact:

Mesaj de dan craciun » 20 Ian 2006, 13:03

Cum ar fi daca ar fi nominalizate,sa zicem,13 locatii de pe intreg cuprinsul tarii;3 in Ardeal,3 in Moldova,3 in Muntenia+Oltenia,1 in Banat si 2-3 in Dobrogea(Constanta+Delta),taxa de participare pt.toate concursurile identica!? Parerea mea e, ca atunci, toti participantii vor suporta cam aceleasi cheltuieli legate de deplasare.Mentionez ca e doar o parere personala si atit.

Avatar utilizator
Adi_
veteran
veteran
Mesaje: 3329
Membru din: 27 Apr 2004, 09:34
Localitate: Timisoara

Mesaj de Adi_ » 20 Ian 2006, 13:07

numai 1 in banat? de ce? :evil:
"Marea taina a existentei umane nu consta in a trai, ci in a sti pentru ce traiesti" - Dostoievski

Scrie răspuns