ne implicam in populare?

Lista de discutii libera, pe teme de pescuit la rapitori sau aspecte colaterale.

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
Anjin-san
utilizator nou
utilizator nou
Mesaje: 4
Membru din: 23 Iun 2009, 16:30

Mesaj de Anjin-san » 29 Sep 2009, 14:03

apsalba scrie:Cand va puneti de acord donez si eu 10 milioane.
Hohohohohoho :D ce si-a prins urechile:)). Acum sa vad pe unde scoate camasa. Toata stima pentru cei ce au facut posibila popularea si au dat palmocul asta peste obrazul agentiilor private sau de stat.

Oaca
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 105
Membru din: 29 Ian 2006, 17:47

Mesaj de Oaca » 29 Sep 2009, 15:50

d4md3od scrie:... dispar pana se linistesc apele ...
Nu cred ca apele se vor linisti, dupa atitea valuri, zeflemea, etc! Nu are decit 2 variante: plateste factura sau dispare de pe forum de tot!
... sau isi schimba nick-ul, ceea ce denota onestitate, curaj, etc. In acest ultim caz, va fi reperat dupa postari!

Avatar utilizator
adiwolf
veteran
veteran
Mesaje: 4616
Membru din: 14 Ian 2006, 16:32
Localitate: Rm.Valcea

Mesaj de adiwolf » 29 Sep 2009, 19:22

nu va plati,
o sa invoce incapacitatea de a plati din punct de vedere legal,deci din banii asociatie(asociatiilor sau federatie) nu se poate plati,ingtrucat factura este pe alt beneficiar.
se poate face o sponsorizare legala sau se poate plati din buzunar
ideea este ca variante de plata exista :wink:

totusi,asteptam, si altfel de reactii din partea pescarilor inimosi si cu constiinta.
exemplu acestor sibieni este cat se poate de edificator,problema este,se opreste totul aici,sau......................

Avatar utilizator
MihaiV
Moderator
Moderator
Mesaje: 3849
Membru din: 11 Mai 2004, 08:40
Localitate: Cluj-Napoca

Mesaj de MihaiV » 29 Sep 2009, 20:00

n cred ca e cazul sa asteptati ceva de la un zgarie-branza! eventual va face gratis un proiect cum sa va ia banii. intre timp am aflat atatea incat ma ingrozesc cum mananca unii galustile!

Fario_nebunu
veteran
veteran
Mesaje: 3014
Membru din: 30 Ian 2008, 11:10
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Fario_nebunu » 29 Sep 2009, 21:04

adiwolf scrie:nu va plati,
o sa invoce incapacitatea de a plati din punct de vedere legal,deci din banii asociatie(asociatiilor sau federatie) nu se poate plati,ingtrucat factura este pe alt beneficiar.
se poate face o sponsorizare legala sau se poate plati din buzunar
ideea este ca variante de plata exista :wink:

totusi,asteptam, si altfel de reactii din partea pescarilor inimosi si cu constiinta.
exemplu acestor sibieni este cat se poate de edificator,problema este,se opreste totul aici,sau......................
Pai daca Apsalba nu vrea sa dea banii desi a promis sa...faca munca in folosul comunitatii! Adica sa se oblige sa participe la repopulari in 2010 si sa aduca si masina(ile) asociatiei lui, fara vreun beneficiu direct! :lol:

Avatar utilizator
MihaiV
Moderator
Moderator
Mesaje: 3849
Membru din: 11 Mai 2004, 08:40
Localitate: Cluj-Napoca

Mesaj de MihaiV » 29 Sep 2009, 21:09

Fario_nebunu scrie: fara vreun beneficiu direct! :lol:
dar cu beneficii indirecte se poate? :lol:

Avatar utilizator
Adi_
veteran
veteran
Mesaje: 3329
Membru din: 27 Apr 2004, 09:34
Localitate: Timisoara

Mesaj de Adi_ » 30 Sep 2009, 08:05

adiwolf scrie:nu va plati,
o sa invoce incapacitatea de a plati din punct de vedere legal,deci din banii asociatie(asociatiilor sau federatie) nu se poate plati,ingtrucat factura este pe alt beneficiar.
....
nu-i musai sa plateasca din banii asociatiei. poate sa-i scoata din buzunarul propriu. oricum eu asa am inteles cand a zis "...dau si EU 10 milioane" :roll:
"Marea taina a existentei umane nu consta in a trai, ci in a sti pentru ce traiesti" - Dostoievski

Avatar utilizator
Tavi
veteran
veteran
Mesaje: 5834
Membru din: 22 Ian 2005, 17:13
Localitate: Sibiu

Mesaj de Tavi » 30 Sep 2009, 08:09

Nu cred ca e corect sa plateasca din banii asociatiei sau asociatiilor.
Pentru asta ar trebui sa aiba acordul membrilor.
Si oricum trebuia sa stie asta inainte sa-si bata gura.
Din punct de vedere moral ar fi cel putin jenant....
Pe banii altora e usor sa faci pe generosul, nu?
I count stuff all day at work, why would I do that when I am fishing?
Musca 13

Avatar utilizator
JB
senior
senior
Mesaje: 432
Membru din: 26 Aug 2008, 12:36
Localitate: Timisoara

Bravos!

Mesaj de JB » 30 Sep 2009, 08:46

Superb! Daca as fi in locul vostru, egocentrismul din mine m-ar impinge sa ma laud in gura mare la toti marlanii din tara asta care, desi avand competenta necesara, nu intreprind nici o actiune de acest gen, poate-poate s-ar "simti". Dar la nepasarea, nesimtirea si foamea de bani din RO sunt 90% convins ca li s-ar rupe fix in calcaiul cizmelor ca doara exista alte interese, de ce ar trebui sa ii intereseze daca au unde si ce sa pescuiasca si copiii nostri...

Daca se mai intampla actiuni de acest gen, cu prezenta mai greu la mine, sa ajut la carat de galeti, etc. Dar daca primesc un numar de cont pot sa-mi aduc aportul (nu de alta, dar i-am promis juniorului ca o sa primeasca si el undita cand creste mai mare si nu pentru a pescui in vana cu ea, sau mai rau prin tari straine unde exista constiinta si civilizatie)

attilaf
veteran
veteran
Mesaje: 1068
Membru din: 25 Apr 2006, 14:49
Localitate: In fata monitorului

Mesaj de attilaf » 30 Sep 2009, 08:59

Mai baieti, eu zic sa il lasati in pace pe apsalba si sa nu ii mai presarati sare pe rana si asa deschisa de actiunea in sine, caci nu se stie, poate in loc sa caute solutii pentru cei 1000 lei, poate va treziti cu "garda" pe la usi ca ati "facut populari fara autorizatii". Evident ca cei "abilitati" sa ia masuri,nu au primit niciun pont de la niciun APS, ci s-au autosesizat vazand filmuletele pe youtube :D

Scrie răspuns