SLATINA CERE AJUTOR (S.O.S)[PESCUITUL LA JAPCA]

Lista de discutii libera, pe teme de pescuit la rapitori sau aspecte colaterale.

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

lipoveanu

Mesaj de lipoveanu » 13 Ian 2005, 22:07

banuiesc ca....baietzii care au platit cotizatzia au platit shi impozitul la stat..e chiar culmea sa o plateasca innainte.....au stat la coada cu boshorogii pe la circile financiare shi...s-au cam sculat pe la 06 dimineatza sa fie primii...
intrebare...cand atzi platit cotizatzia..v-atzi sculat dimineatza...dush...barbierit....v-atzi imbracat la costum..???? stiu tot ...sunt cu oki pe voi.... :lol:

Avatar utilizator
todi
veteran
veteran
Mesaje: 1241
Membru din: 06 Iul 2004, 15:29
Localitate: Limassol
Contact:

Mesaj de todi » 14 Ian 2005, 15:21

Interesanta opinie.

Sa'ti fie de bine!

carlos
junior
junior
Mesaje: 41
Membru din: 12 Oct 2004, 16:53
Contact:

Mesaj de carlos » 14 Ian 2005, 19:21

@ lipoveanu

imi place sa cred ca ultimele 2 mesaje ale tale din acest topic au fost scrise in stare de ebrietate nu ca ai avea un IQ negativ. e cam prematur totusi dupa 2 saptamani de cand ai aparut si tu pe forum sa te iei de parintii nostri, nu crezi?
iar referitor la replica:

citez "intrebare...cand atzi platit cotizatzia..v-atzi sculat dimineatza...dush...barbierit....v-atzi imbracat la costum..???? " sa stii ca e un lucru NORMAL sa-ti faci dus si sa te barbieresti zilnic - nu doar la vreo ocazie speciala cand imbraci haine de gala. e o chestie de igiena, care pe tine, se pare ca te socheaza putin.

iar, referitor la cotizatie sunt convins ca o vei plati pt ca din cate imi dau seama(99%) e numai gura de tine. mai cunosc eu un viteaz din asta care se lauda ca atunci cand l-a oprit militianu' de circulatie el i-a luat chipiul din cap si i l-a aruncat in sant, dar cand am fost si eu de fata...mai mai sa cada in genunchi in fata militianului.

as vrea sa cred ca la pescuit ai mai mult stil...dar ma indoiesc

multa bafta iti doresc in noul an ! ! !

lipoveanu

Mesaj de lipoveanu » 14 Ian 2005, 21:18

pentru multzi de pe aici..care stiu pe ce lume traiesc...am scris acele randuri special pentru unii ca tine....

carlos
junior
junior
Mesaje: 41
Membru din: 12 Oct 2004, 16:53
Contact:

Mesaj de carlos » 14 Ian 2005, 21:32

nu prea are importanta in ce lume traiesti...sau in ce lume iti inchipui tu ca traiesti atata timp cat educatia si bunul simt lasa de dorit.

iar ultimul post al tau imi confirma inca o data faptul ca....adevarul supara.

danr
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5100
Membru din: 12 Mar 2007, 22:56

Mesaj de danr » 14 Ian 2005, 21:34

ok
lipoveanu te rog frumos ai grija la limbaj, gluma aia cu mama si tata a fost cam deplasata
va rog frumos sa-mi sesizati mie prin mesaje private lucrurile care va deranjeaza, ca sa nu creem discutii inutile
dupa ce veti citi aceste randuri o sa sterg mesajele

Avatar utilizator
Michael
Moderator
Moderator
Mesaje: 4177
Membru din: 28 Iun 2004, 05:25
Localitate: Timisoara

Mesaj de Michael » 14 Ian 2005, 22:23

Dan,chiar asteptam sa vad cand intervii,s-a ajuns cam departe... :roll:
Michael va recomanda Regulamentul forumului

Avatar utilizator
Mugurstefan
veteran
veteran
Mesaje: 1021
Membru din: 23 Noi 2004, 22:52
Localitate: Timisoara

Mesaj de Mugurstefan » 19 Ian 2005, 21:28

vanatoruldepesti scrie:Cel mai bun lucru ce poate sa li se intample pescarilor adevarati este schimbarea lui SELARU de la AGVPS Bucuresti!!! El tolereaza inactivitatea AJVPS-urilor locale si pactizarea acestora cu braconierii. Le-am dus 2 ore de film cu braconieri (setci, plase monofilament, prostovoale, siruri, curent electric etc.) si i-a durut in fund. Am dat caseta si la OTV si la Realitatea TV si tot nu s-a intamplat nimic. M-am dus pana la urma la sediul UE si am dat caseta si acolo. DEGEABA!!! Mai intai vanatoarea trebuie separata de pescuit, apoi AJVPS-urile trebuie desfiintate si Regia Apelor sa administreze si fondul piscicol, iar legile sa se modifice. Sa dispara 18 indice 1 si sa se transforme "pedeapsa cu inchisoarea" in "munca in folosul comunitatii". Sa vedeti voi daca mai da unul "la coasa" (la agatat cu ancore)dupa ce executa 300 de ore de maturat prin fata Primariei...
Subscriu.
Totusi ceva ti-a scapat.
I-as fi dat caseta si lui Victor Tarus sa o dea pe post.Ca tot apare in emisiune la TVR.Poate ,asa cum spunea mai sus cineva( sa ma scuze ca nu i-am retinut numele), sa luam legatura cu Liviu Mihaie de la AC sa vedem cum ne poate ajuta cu mediatizarea problemei.
Sau sa faca emisiuni cu aceasta tema care ne doare pe toti.
Poate acum cu schimbarea de la Cotroceni si a noilor guvernanti sa-i sensibilizam . Presedintele Basescu mi sa parut bine intentionat nu ca inginerii de ape cu studii in URSS.
Eu zic sa nu dezarmam asa usor si sa mai facem o incercare.Pana la urma o sa fie si in Ro ecologic dar cat de repede asta depinde de noi.
Ce ziceti mai facem o incercare ? Ce riscam ?
Se spune ca SISTEMUL e bun dar Poporul e rau. Ganditi altfel: poporul e asa cum e ganditi un sistem pentru el !
Mugur Dixit !

Avatar utilizator
Michael
Moderator
Moderator
Mesaje: 4177
Membru din: 28 Iun 2004, 05:25
Localitate: Timisoara

Mesaj de Michael » 21 Ian 2005, 06:58

Eu zic ca merita,nu-l cunosc personal pe Tarus,dar cred ca e om integru... :roll:
Michael va recomanda Regulamentul forumului

Scrie răspuns