visul pescarului de spinning

discutii si povestiri de la pescuit...

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
Avatar utilizator
vijelie
veteran
veteran
Mesaje: 1211
Membru din: 28 Mar 2005, 09:31
Localitate: pe ici pe colo... garla sa fie :)

Mesaj de vijelie » 11 Iul 2007, 11:33

Sorin scrie:terminati ma , ca de a 2-a zi v-ar manca in ...iara :D

crezi? 8) :D
prind cat prind,si cand nu mai prind...inseamna ca am secat lacul!!

Avatar utilizator
Tavi
veteran
veteran
Mesaje: 5834
Membru din: 22 Ian 2005, 17:13
Localitate: Sibiu

Mesaj de Tavi » 11 Iul 2007, 11:35

vijelie scrie:
Sorin scrie:terminati ma , ca de a 2-a zi v-ar manca in ...iara :D

crezi? 8) :D
Sigur. E ca la secs. Cu cat mai des cu atat mai mult cu atat mai bine :lol:

Avatar utilizator
Sorin
Moderator
Moderator
Mesaje: 4694
Membru din: 17 Mai 2004, 10:39
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Sorin » 11 Iul 2007, 11:37

nu e ca la secs
la pescuit oricat esti nde obosit te poti bizui pe lanseta totdeauna :D :D :D
Da-i unui om un peste si el va manca o zi; invata-l sa
pescuiasca si el va
sta pe marginea lacului si va bea bere toata ziua.

Avatar utilizator
vijelie
veteran
veteran
Mesaje: 1211
Membru din: 28 Mar 2005, 09:31
Localitate: pe ici pe colo... garla sa fie :)

Mesaj de vijelie » 11 Iul 2007, 11:38

Sigur. E ca la secs. Cu cat mai des cu atat mai mult cu atat mai bine :lol:[/quote]

cred ca vb pana in 20-26 ani hahahahahaha te vad eu dupa 36-38 cum te cotesti ca te doare capul sau mijlocul hahahahahaha.....faci plantoane la TV. cica este o emisiune care nu vrei sa o "ratezi" :twisted: doar doar sa nu te duci la "munca" in dormitor hahahaha :lol: :lol: :wink: :twisted:
prind cat prind,si cand nu mai prind...inseamna ca am secat lacul!!

Avatar utilizator
mihali
veteran
veteran
Mesaje: 892
Membru din: 20 Ian 2007, 21:16

Re: visul pescarului de spinning

Mesaj de mihali » 11 Iul 2007, 12:21

vijelie scrie:fratilor asta este visul meu :wink: :twisted: .... sper ca si al vostru :twisted:
Ce pacat ca e numai vis!!!

_Sanya
veteran
veteran
Mesaje: 551
Membru din: 21 Mar 2005, 12:06
Contact:

Mesaj de _Sanya » 11 Iul 2007, 12:59

bah! ce caini is in apa aia :shock: :D :D :D :D :D

_Sanya
veteran
veteran
Mesaje: 551
Membru din: 21 Mar 2005, 12:06
Contact:

Mesaj de _Sanya » 11 Iul 2007, 13:00

bah! ce caini is in apa aia :shock: :D :D :D :D :D

Avatar utilizator
vijelie
veteran
veteran
Mesaje: 1211
Membru din: 28 Mar 2005, 09:31
Localitate: pe ici pe colo... garla sa fie :)

Mesaj de vijelie » 11 Iul 2007, 13:01

_Sanya scrie:bah! ce caini is in apa aia :shock: :D :D :D :D :D

place la ochiul tau bag seama :twisted: :lol: :lol: :lol:
prind cat prind,si cand nu mai prind...inseamna ca am secat lacul!!

_Sanya
veteran
veteran
Mesaje: 551
Membru din: 21 Mar 2005, 12:06
Contact:

Mesaj de _Sanya » 11 Iul 2007, 13:11

cui sa nu placa ? :D


apropo ! nu am vazut strantisti :D :D :D oare de ce :D :D :D :D :D

SF
veteran
veteran
Mesaje: 3581
Membru din: 31 Mar 2005, 22:54

Mesaj de SF » 12 Iul 2007, 00:58

In linii generale , daca vreti spectacol folositi naluci de suprafata , walkere in speta , atacu ii bestial , mai tare chiar decit la popper , cam 90% sar in sus
cu naluca in bot si-l intepi in aer . Bine , nu prea aveti la ce da cu Super Spook-u ala care apare in video , da un Sammy din ala micut folosit la bass ar putea misca ceva stiuci , daca tot se prind la poppere , insa cred ca tre sa fi mentalizat pe chestie , oricum , odata ce-i prinzi gustu la pescuitu in suprafata nu mai ai intoarcere . Din pacate in Romania nu ai mult loc de invirtit , specii putine .

Pe mine ma intereseaza mai mult asa ceva http://www.youtube.com/watch?v=wMAaqlKfY5g . Naluca aia ii un Ranger , daca nu-l recuperezi rapid se scufunda , cred ca apreciati viteza cu care ataca cocosu ala . Intre timp emblemu ala cu care dadea o decedat he!he! , tipu ii inscris pe un forum pe care-l vizitez he!he! , intreba de mulinete he!he!

Dupa ce am avut o intilnire cu unu din asta la popper
http://www.seaspin.com/magazine/articolo.php?idart=90 ( click pe poza ) mi-am zis ca fac ceva pe el seabass he!he! Sper sa lovesc unu in timp util , nu cred ca ma mai tine mulinelu multa vreme , am ratat doi xxl si am luat vreo 12 anu asta mai mici , la popper sau la walkere , aviz celor care pescuiesc in Medi he!he! sau ajung anu asta sa dea in baltuta , obisnuiti-va cu mulinete de jumate de kil , bete la 300-400 grame si popper-e pe masura , nici lufaru nu-i de lepadat , si asta-i dupa colt , nu la dracu-n praznic in Amazonas .


Era un anunt pe site ( video asta cu visu lui Viji , nu stiu cum sa va spun , da l-am mai vazut , baietii is ghizi de pescuit , deci ii reclama , chiar daca
video de data asta vine de pe alt site , deci de asta mi se pare oportun sa zic unele lucruri ) cu cazare si pescuit in Delta , parca erau vreo 600-700 , la vremea respectiva am facut calculu si cu bani aia aproximativ zburam din Bucuresti in Canare , dupa care mergeam pe Graciosa cu barca , ii o insula din nordu arhipelagului , 27km patrati , camera de 4 persoane 50 pe zi( 12,5 pe zi de caciula ) , pescuit la lufar , baracuda , bonito , seabass , dolphinfish si alte dracii , oricum , din punctu meu de vedere mult mai tare decit ce ofera Delta , toate astea de pe mal , insula are restrictii in cea ce priveste pescuitul comercial , deci se prinde ( bine , tre sa ai ceva cunostinte si sculele adecvate , floretele si mulinelele de 200-300 de grame nu fac doi bani in chestii din astea ), posibil sa dau o tura sa vad ce si cum he!he!

Nu-i reclama sau io stiu ce va mai trece prin cap , ideea ii ca te poti afla
intr-o pozitie din care poti face un pescuit , hai sa zicem diferit fata de pescuitu de zi cu zi in tara si in loc sa te uiti la Rex cum umfla GT sa-ti prinzi tu singur unu , o excursie pina la Marea Rosie nu costa o avere , iar in Medi poti face partide cu 20-30 de baracude pe trei ore , in sezon , nu-i neaparat un vis maret , da daca tot ajungi prin locatii care tin chestii din astea merita incercat , nu se stie de unde sare iepurele , sa nu-mi spui Vijule ca o baracuda la 120cm plus lumanarile aferente nu-s demne de tine , parca vad ce povestire ai baga he!he! ( si vezi ca somni aia is luati la natural , deci nu fac parte din visul unui pescar de spin he!he! ).

Oricum , odata visu implinit apare altu , mai al dracului , chestia asta cred ca ne ajuta sa avansam he!he!

Fir Intins!!!

Scrie răspuns