totul despre Delta

discutii si povestiri de la pescuit...

Moderatori: johnnybravo, tudor, Adelin, Moderatori

Scrie răspuns
albert.C
veteran
veteran

Re: totul despre Delta

Mesaj de albert.C » 04 Oct 2018, 07:08

da adi,stiu-braconieri sunt peste tot unde exista apa.
referitor la temperatura,sunt optimist acum,pai iti dai seama daca acum 1 luna a mers bine..acum e prapad :))

C%R rulzz ;)

albert.C
veteran
veteran

Mesaj de albert.C » 11 Oct 2018, 18:06

proaspat intors din delta-zona maliuc,am batut toate canalele adiacente lacului fortuna,marle multe dar marunte de pana in 1 kg,in ultima zi am gasit-o pe un canal scurt si colmatat bucatile mari de pana in 4-5 kg si chiar au fost destule,eliberate bineanteles toate mai putin 6 bibani cu care ne'am delectat in ultima seara,in rest cota prea scazuta nu mi-a permis sa intru acolo unde am vrut,vremea ca in prima zi de vara pe toata durata vacantei,ca o facatura-am mai pierdut un telefon la fix 1 an de la precedentul,de data asta fara accident ci mi-a picat in apa..adio poze si toate filmarile..

RNN57
utilizator constant
utilizator constant

Mesaj de RNN57 » 11 Mar 2019, 18:18

albert.C scrie:
11 Oct 2018, 18:06
proaspat intors din delta-zona maliuc,am batut toate canalele adiacente lacului fortuna,marle multe dar marunte de pana in 1 kg,in ultima zi am gasit-o pe un canal scurt si colmatat bucatile mari de pana in 4-5 kg si chiar au fost destule,eliberate bineanteles toate mai putin 6 bibani cu care ne'am delectat in ultima seara,in rest cota prea scazuta nu mi-a permis sa intru acolo unde am vrut,vremea ca in prima zi de vara pe toata durata vacantei,ca o facatura-am mai pierdut un telefon la fix 1 an de la precedentul,de data asta fara accident ci mi-a picat in apa..adio poze si toate filmarile..
:headbash: :headbash: Bazat domle. Știuci de 4-5 kg eliberate. Pffff. Eu le duceam pt niște stiucane prăjite sau carne tocata pt chitelute. OMG. Oricum , aberație. Nu cred ca a-ți prins voi destuleeee știuci la 4-5 kg.
< º))))><

albert.C
veteran
veteran

Mesaj de albert.C » 11 Mar 2019, 20:43

Destul de inteligent domle,ti-ai dat tu seama de aberatie,posibi sa ai dreptate poate nu aveau chiar 4-5 kg,posibil mai mult si nu chiar destule(eu nu ma multumesc cu putin),insa daca pescuiesti asa cum tastezi mi-e destul de clar...incearca sa iesi la "aier" ca poate-ti revii daca esti in faza 1 ;)

fanelul
veteran
veteran

Mesaj de fanelul » 25 Iul 2019, 11:41

Dupa 3 zile de cautari, rezultatele au fost: 5 marle, bibani mici si rosioare, dintre rapitori, la stationar multe moace. Totul eliberat! Zona Holbina-Dranov, numai pe natural.
Firr intinse!
RX6 & Daiwa SS owner!

eu
senior
senior

Mesaj de eu » 28 Iul 2019, 16:36

O saptamana de pescuit pe bratul Sf Gheorghe de pe mal. (Mahmudia, Balteni, Murighiol)
Concluzii/rezultate (putin dureroase):
- aberant de multi tantari si noroi
- multe moace la stationar, multe eliberate, putine trecute de 50 cm
- bariere cu acces auto si campare interzisa.
Cumva simt ca pescuitul si turismul moare in delta, si partea trista este ca ne-o facem cu mana noastra.
Fire intinse!
Multa lume, putini oameni...

Scrie răspuns