pescuit pe batranul siret-bacau-adjud

contine topic-uri care au ca subiect balti sau locuri de pescuit sportiv

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
adrian frunza
veteran
veteran
Mesaje: 877
Membru din: 14 Oct 2004, 19:15

Mesaj de adrian frunza » 14 Mar 2008, 08:42

salut andrei.
esti de primejdie ,tu ai nevoie de sageata sa te duci la peste?daca iti pui problema daca merita ,lasa-te ,nu esti facut pt pescuit .dar poate e mai bine asa ,e o liniste pe apa.....lebede si braconieri.
walleye

Avatar utilizator
veleno
junior
junior
Mesaje: 93
Membru din: 01 Iul 2007, 14:23
Localitate: Onesti/Bacau

Mesaj de veleno » 14 Mar 2008, 09:30

pai frate..de ce descurajezi omul..e incepator...si la urma urmei...este aceasta intrebare..se mai merita sa platim permise de pescuit??se merita sa mai iesim pe balta....???printre atatia braconieri????....vedem ce va fi anul asta...eu presimt ca va iesi cu scandal daca apele vor fi seci de peste si pline de setci....
Cine se baga intre lupi trebuie sa urle

adrian frunza
veteran
veteran
Mesaje: 877
Membru din: 14 Oct 2004, 19:15

Mesaj de adrian frunza » 14 Mar 2008, 10:55

salut veleno
platesc permis din 76. e ultimul lucru care l-as sari.daca pescuiesti fara permis ,tot braconier esti .daca nu se merita sa iesi pe balta ,iesi in parc .
e mai relaxant ,nu sunt nici braconieri .
care scandal ? o sa faci tu scandal ?
daca vrei actiune ia legatura cu Galusca si iti explica el cum arde o barca de braconier.te bagi?
walleye

Avatar utilizator
veleno
junior
junior
Mesaje: 93
Membru din: 01 Iul 2007, 14:23
Localitate: Onesti/Bacau

Mesaj de veleno » 14 Mar 2008, 10:58

oricand frate..oricand...si crede-ma ca nu e prima data cand as faceo..cu mare placere...e suficient sa ma anunte cineva si ptr.treaba asta mai ales pe siret ca pe acolo imi fac veacul fac orice....si poate vara asta o sa ne intalnim pe balta...si o sa vezi..k sunt un pic mai nebun decat prevede legea..adrian galusca stie....:D
Cine se baga intre lupi trebuie sa urle

adrian frunza
veteran
veteran
Mesaje: 877
Membru din: 14 Oct 2004, 19:15

Mesaj de adrian frunza » 14 Mar 2008, 12:11

ULTIMA ORA !!!
au fost jandarmii pe orbeni ,au confiscat plase la greu ,din locurile precizate .daca nu le face dosar penal ,macar sa le faca gaura la buzunar .trebuie sa cedeze nervos idiotii.am planuri mari cu strecuratorii ,ii fac la sistemul nervos central.
servim patria !!
walleye

Avatar utilizator
MuskMd
veteran
veteran
Mesaje: 5488
Membru din: 13 Apr 2007, 06:09
Localitate: B. C.

Mesaj de MuskMd » 14 Mar 2008, 12:23

adrian frunza scrie:salut andrei.
esti de primejdie ,tu ai nevoie de sageata sa te duci la peste?daca iti pui problema daca merita ,lasa-te ,nu esti facut pt pescuit .dar poate e mai bine asa ,e o liniste pe apa.....lebede si braconieri.
:oops: :oops: ideea era ca mai tarai vre-o doi dupa mine :D si daca nu prinde nimeni o sa ma f...rece la cap sa ne intoarcem repede, iar mie imi place linistea pe balta :D ( si berea, si tigarile, si cum bate soarele pe la vre-o unjpe ziua cand deja ti-au inghetat picioarele in namol :D )

Sarind de la asta daca nu imi gaseste consoarta ceva de facut :evil: cred ca duminica voi incerca la Orbeni ( plus ca imi place asa tare lanseta care am luat-o acum o luna ca imi vine sa dau cu ea din balcon :D...am niste vecini taximetristi cam galagiosi :D )
Iar daca va mai duceti la actiuni din astea violente vin si eu cu camera video :D, ca de altceva nu ma tine fizicu :D
Inglorious Muzkars - I tye me flyz n'I fly me tiez
mandru proprietar de pisicuta...

Avatar utilizator
MuskMd
veteran
veteran
Mesaje: 5488
Membru din: 13 Apr 2007, 06:09
Localitate: B. C.

Mesaj de MuskMd » 14 Mar 2008, 12:25

oricum daca plec dau un mesaj vineri sau sambata... poate ne combinam mai multi :D ( poate mai fur si eu ceva idei :D :P )
Inglorious Muzkars - I tye me flyz n'I fly me tiez
mandru proprietar de pisicuta...

Avatar utilizator
veleno
junior
junior
Mesaje: 93
Membru din: 01 Iul 2007, 14:23
Localitate: Onesti/Bacau

Mesaj de veleno » 14 Mar 2008, 17:08

deci jandarmeria le-a facut o gaura in buget??las k e bine....la mai multe....
Cine se baga intre lupi trebuie sa urle

Avatar utilizator
Galusca Adrian
junior
junior
Mesaje: 67
Membru din: 19 Dec 2007, 20:58
Localitate: Bacau
Contact:

Mesaj de Galusca Adrian » 14 Mar 2008, 17:32

eu ma duc tot la babusti :lol: :lol: fac antrenament cu rube ca mi-am cam iesit din mina peste iarna :oops: :oops:
FISHING IS LIFE.
The rest just details !

Avatar utilizator
ionutz_gr
senior
senior
Mesaje: 473
Membru din: 29 Apr 2004, 19:34
Localitate: Bacau
Contact:

re

Mesaj de ionutz_gr » 01 Apr 2008, 09:03

a mai fost cineva recent pe Siret?....vreau sa ma duc sambata la un avat..pe langa Bacau...ce ziceti...eventual daca mai merge cineva si are un loc in masina..dati un mesaj
Dupa ce am descoperit ca viata nu are nici un sens, nu ne ramane altceva de facut decat sa-i dam un sens.

Scrie răspuns