DUNAREA VECHE-ALIONTE

contine topic-uri care au ca subiect balti sau locuri de pescuit sportiv

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Moderatori

lipoveanu

Mesaj de lipoveanu » 14 Ian 2005, 01:50

inca vreo 20km....

nu ai ce face cu harta,,,cred ca nici nu exista asa ceva
treb sa mergi o data...e suficient

Avatar utilizator
costica_fishing
veteran
veteran
Mesaje: 2092
Membru din: 21 Mai 2004, 11:45
Localitate: Constanta
Contact:

Mesaj de costica_fishing » 14 Ian 2005, 02:03

inca 20 dupa Stelnica? :shock:

shi zici ca se buleste drumul rau dupa Stelnica? Ai?

Harta era asa, ca sa imi dau seama de alte balti prin zona si de proportii. O sa mai caut totusi.
near the beer

Avatar utilizator
Gyorg
veteran
veteran
Mesaje: 1166
Membru din: 07 Iul 2004, 15:22
Localitate: Ilfov
Contact:

Mesaj de Gyorg » 14 Ian 2005, 10:55

Am fost si eu pe Alionte in 94' . Am intrat de pe "autostrada" Fetesti - Cernavoda" cu bunavointa concesionariului agricol din zona pentru ca la intrare era o bariera si a fost ridicata numai dupa ce am venit cu un trimis de-al acestuia.
Dupa un drum prin praf ce a parut o vesnicie,cred ca am mers mai bine de 30 km , am ajuns intr-o zona mirifica care a meritat toata osteneala.
Pe atunci nu stiam cu ce se mananca rapitorul si am pescuit numai la caras si crap. Spre amiaza dupa ce am prins mai nimic si ne-am apucat sa tragem cu pusca cu aer comprimat in sticle , am vazut ca o undita cu pufulete (ptr. ca incercase-m detoate) ca tragea de mama focului. Ce credeti ? o frumoasa stiuca (pe atunci) de 400g.
Cred ca zona merita revizitata pentru ca are farmecul zonelor nebatatorite de automanelisti si are si potential.
Daca face-ti o iesire dati-mi de stire poate vin si eu.
http://www.kronect.ro
http://www.shopconectica.ro
conectica de calitate pentru retele de calculatoare sau telecomunicatii

lipoveanu

Mesaj de lipoveanu » 14 Ian 2005, 11:42

costica treci pe la mine shi-tzi fac shi harta daca vrei....i-tzi pot descrie toata zona.....
daca e sa plec pe acolo o sa postez aici...oricum nu cred ca da cota innapi in iarna asta....
daca a prins-o la 2m..cam asa ramane....

Scrie răspuns