Dunare

contine topic-uri care au ca subiect balti sau locuri de pescuit sportiv

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
lipoveanu

Mesaj de lipoveanu » 05 Ian 2005, 23:29

eu pe la 04 plec....ma apuc acu de bagaje....lejere de altfel...dau de la mal cu vreo....hmmmmm 5 lansete sa zicem......cate un carashel in fiecare,...poate va scriu mai incolo innainte sa plec...cred ca nu ma mai culc...am emotzii....loool...shi nerabdare....

danr
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5100
Membru din: 12 Mar 2007, 22:56

Mesaj de danr » 05 Ian 2005, 23:35

eu nu prea am avut succes la dunare la carasel de borcan, din bucuresti
cred ca nu prea e obisnuit salaul de dunare cu caraselul, sau se comporta caraselul aiurea in apa....

lipoveanu

Mesaj de lipoveanu » 06 Ian 2005, 01:39

eu cred ca mananca ce are in fatza.....
am prins la carashel....shi asta cand nu dau cu sabioara....sincer nu pot spune daca o ia shi vara...ca nu am dat....asta ca e sabioara...cu miile...de regula mananca ce are in zona....sau alta chestie...plecam shi eu ca tot omul in delta cu de toate...e...la tzipar...numai salau am prins....NICIODATA SOMN... .shi cu somnul....prefera ramele mai mult ca orice...shi bucata....shi sabioara vie....
intr-o vara....o ieshire rapida.....ne-am intaratat cu niste amici....nush ce treaba am avut pe la domnesti...shi in spatele satului era niste balegar...cu panant..movile....am luat de acolo....cam 60 COROPISHNITZE...UNA SHI UNA...cat degetul mare...galbene frumoase......o sa zicetzi ca l-am omorat pe somn...am stat 2 noptzi...luna plina...iulie...CANCI..CU 'C' MARE..!!!! NU AM VAZUT O TRASATURA LA ELE.... tot la buket de rame...am prin 22 buc...de la 0,7 la 4kg...!!!! macar la una.....sau macar o trasatura.....nici acum nu pot sa cred...

danr
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5100
Membru din: 12 Mar 2007, 22:56

Mesaj de danr » 07 Ian 2005, 16:07

cei care mergeti mai des pe Dunare:

nu vi se pare ca pe Dunare in zona Fetesti - Braila este mai mult peste decat pe zona Fetesti-Calarasi-Oltenta-Giurgiu ?

Cristi_Aron
utilizator nou
utilizator nou
Mesaje: 19
Membru din: 22 Sep 2004, 09:33
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Cristi_Aron » 07 Ian 2005, 16:18

Eu unul nu cunosc Dunarea decat in zona satului Ostrov (Pacuiul lui Soare) , daca va spune ceva. Personal nu am avut rezultate decat la avat (cel mai mare 2 kg) si la singura mea partida la salau acolo n-am reusit sa pacalesc decat un singur dintos (tot 2 kg) care de altfel este al 3-lea si ultimul meu salau :D .

In rest crapi (la altii ) si somotei

lipoveanu

Mesaj de lipoveanu » 07 Ian 2005, 19:28

un ciortan...cam 800g -o platica ca palma....- shi eu la carashel am luat un scobar sa fiavut aproape 500g..aaa shi un rac mare...
.....shi un somn de vreo 2 ore....la soare...

Avatar utilizator
razvan m.
veteran
veteran
Mesaje: 4456
Membru din: 18 Oct 2004, 17:24
Localitate: arad
Contact:

Mesaj de razvan m. » 08 Ian 2005, 00:25

Asta cu scobarul la carasel e gluma sau e pe bune ?
Nu de alta dar acum cateva zile un prieten a prins la montura un crap de 2 kg, la oblete. Eu vorbesc serios.
Sud-Est, Romania undeva in Balcani
Cand aterizezi pe aeroport tine bine de bani.

lipoveanu

Mesaj de lipoveanu » 08 Ian 2005, 00:36

hai mai ce draq.....asa e.....shi anul trecut am prins....2 buc...shi am mai prins shi..MIHALTZ...tot 2 buc....tot pe la vremea asta..dar era zapada..
...sper sa nu fac vreo comfuzie..scobarul are gura in jos...asa ca o taietura...e ciudat...
...shi cu chestia cu crapul la pestishor..(firca..cum i se mai spune...)am prins shi eu.. cu ani in urma spuneau astia batranii,in capat la iepuresti...prindeau ten intre5-15kg...numai la firca...

Avatar utilizator
Adelin
Moderator
Moderator
Mesaje: 5271
Membru din: 14 Apr 2004, 22:53
Localitate: ARAD

Mesaj de Adelin » 08 Ian 2005, 00:44

Mai lipovene unde naiba i gasit pestisoru' asta de da din coada sa ca ma scoate din minti. Fa-l sa stea intr-un loc ca nici nu-ti pot citi mesajele!!! :oops:
Ultima oară modificat 08 Ian 2005, 00:56 de către Adelin, modificat 1 dată în total.

Avatar utilizator
razvan m.
veteran
veteran
Mesaje: 4456
Membru din: 18 Oct 2004, 17:24
Localitate: arad
Contact:

Mesaj de razvan m. » 08 Ian 2005, 00:48

Cred ca-i GUPI. Hai ca-i simpatic, Adeline.

Scobar la peste viu nu am mai auzit. Dar cu vremea asta nebuna, primavaratica, se pare ca s-au ticnit si pestii...
Sud-Est, Romania undeva in Balcani
Cand aterizezi pe aeroport tine bine de bani.

Scrie răspuns