Dezbatere publica - reorganizarea forumului

Lista de discutii libera, pe teme de pescuit la rapitori sau aspecte colaterale.

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
Calin C
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 298
Membru din: 20 Sep 2012, 13:39
Localitate: Bucuresti / Baia Mare

Re: Dezbatere publica - reorganizarea forumului

Mesaj de Calin C » 18 Feb 2013, 18:51

Cea mai limpede si aplicata minte.......anem. E pasiune nu talcioc, totusi, siteul asta.

Imi permit un mic adagio la semnatura-maxima a lui anem : C&Miruit ... un alt mod de a savura un braconier ... :D

grizzly
veteran
veteran
Mesaje: 540
Membru din: 14 Feb 2005, 13:22
Localitate: Constanta

Re: Dezbatere publica - reorganizarea forumului

Mesaj de grizzly » 18 Feb 2013, 20:20

fata de ce ti-am scris deja, ar mai fi cateva:
1. o sectiune doar pentru admin si moderatori care sa contina si discutii despre programul/absenta de pe forum, userii care incalca regulile, strategii de dezvoltare a forumului etc.
2. o sectiune de reclamatii ale userilor asupra moderatorilor sau userilor (transparenta).
3. interzicerea desavarsita a posturilor +1. adica "lol", "ai dreptate", si a citarilor in intregime a postului anterior (se incarca forumul degeaba).
4. un anunt global pentru useri sa ceara inchiderea topicurilor care nu mai prezinta relevanta. sunt foarte multe in care nu s-a mai scris si nici nu se va scrie, dar raman la numaratoare.
pentru restul, iti trimit un PM.

Avatar utilizator
gabitoi
veteran
veteran
Mesaje: 565
Membru din: 31 Aug 2009, 19:46
Localitate: Pitesti
Contact:

Re: Dezbatere publica - reorganizarea forumului

Mesaj de gabitoi » 18 Feb 2013, 20:24

Subscriu si eu la propunerile userilor: anem; adriand ; nobody_01 ; cipic ; danr ; grizzly si mai ales boistean .Ar fi pacat sa se piarda tot ce s-a scris pe forum pana acum. Si ca o propunere din partea mea:cred ca ar fi util daca toti userii ar trece localitatile de domiciliu.
Am invatat ca oricum ai taia, orice lucru are doua fete.

grizzly
veteran
veteran
Mesaje: 540
Membru din: 14 Feb 2005, 13:22
Localitate: Constanta

Re: Dezbatere publica - reorganizarea forumului

Mesaj de grizzly » 18 Feb 2013, 20:30

i-am scris lui Dan in legatura cu topicurile vechi. nu trebuiesc sterse, dar pot fi inchise si mutate intr-o sectiune de arhiva. s-ar curata forumul activ foarte mult.

Avatar utilizator
George1985
veteran
veteran
Mesaje: 2454
Membru din: 21 Apr 2012, 08:26
Localitate: Medgidia
Contact:

Re: Dezbatere publica - reorganizarea forumului

Mesaj de George1985 » 18 Feb 2013, 21:10

As mai propune sa fie marita durata in care poate fi modificat un mesaj.

stelian
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 188
Membru din: 23 Noi 2005, 16:15

Re: Dezbatere publica - reorganizarea forumului

Mesaj de stelian » 18 Feb 2013, 22:31

O lista a locurilor-baltilor de pescuit in ordine alfabetica, astfel gasim mai usor ce cautam si evitam mai multe topic-uri pe aceeasi tema.

Goldelian
senior
senior
Mesaje: 377
Membru din: 21 Feb 2012, 18:01

Re: Dezbatere publica - reorganizarea forumului

Mesaj de Goldelian » 18 Feb 2013, 23:38

Poate o pagina Rapitori.ro pe Facebook? :respekt:

Dsignxxx
senior
senior
Mesaje: 440
Membru din: 02 Iun 2010, 15:56
Localitate: Craiova

Re: Dezbatere publica - reorganizarea forumului

Mesaj de Dsignxxx » 19 Feb 2013, 06:17

Orice schimbare se va face pe forum, orice imbunatatire se va aplica, in final se va alege praful si toate se vor intoarce la starea de fapt actuala daca moderatorii nu vor tine bine "fraiele".
Principalele calitati ale unui moderator sunt: Impartialitatea, Rabdarea si Prezenta online pe forum. Cat timp una din ele lipseste (in mod permanent) lucrurile denatureaza!

deltaic
veteran
veteran
Mesaje: 1249
Membru din: 08 Mai 2011, 19:45

Re: Dezbatere publica - reorganizarea forumului

Mesaj de deltaic » 19 Feb 2013, 09:19

George1985 scrie:As mai propune sa fie marita durata in care poate fi modificat un mesaj.
Pentru lucrul asta sufar si eu. Si delogarea automata dupa nu stiu ce perioada(destul de scurta)ma sacaie.De multe ori am renuntat sa mai rescriu texte mai consistente.
Se graviteaza prea mult, totusi,in jurul sectiunii de" comert". Sectiune are importanta ei dar nu reprezinta principalul obiect al forumului.
Exista forumuri(in alte domenii de interes pentru mine)in care inactivitatea totala duce la excluderea userului dupa 2-3 ani.Sunt sute de useri,pe "Rapitori", care de 9 ani nu au avut nici o activitate in afara de logarea initiala.

Avatar utilizator
Gogol
veteran
veteran
Mesaje: 2573
Membru din: 30 Apr 2011, 11:57

Re: Dezbatere publica - reorganizarea forumului

Mesaj de Gogol » 19 Feb 2013, 10:04

Problema cu limitarea nr de topicuri active la bazar va incuraja crearea de conturi multiple, deci nu e o solutie. Solutia ar da-o moderatorii care ar trebui sa fie mai activi pe acolo, dar pana la urma moderarea asta e benevola, care necesita niste timp si rabdare, deci....
In opinia mea bisnitari sunt cei care cumpara cu un pret acel obiect de aici si-l vand cu mai mult. Ca il cumperi si nu-ti mai place sau vrei upgrade si-l vinzi in o luna, doua sau un an cu acelasi pret, nu e problema. Ceilalti care care aduc articole de pescuit noi din afara si le vand aici, in opinia mea, nu sunt bisnitari. Pana la urma ei acopera golul de marfa din comertul intern. Acum nu stiu ce parere are Danr de aceste "importuri", care detine un magazin de profil si cat considera ca ii va afecta afacerile. E problema lui, el hotareste, aici e numai o dezbatere publica de propuneri, sfaturi, etc.

Scrie răspuns