FRPS invita cluburile sportive la dialog

discutii despre competitiile de pescuit la rapitori

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
Avatar utilizator
razvan m.
veteran
veteran
Mesaje: 4456
Membru din: 18 Oct 2004, 17:24
Localitate: arad
Contact:

Mesaj de razvan m. » 03 Dec 2011, 18:47

Un alt gay celebru care a incercat look-ul federal, insa pe el nu l-a prins bine. Prea avea fata de prostalau pe stilul asta:

Imagine

Asa ca a tradat aspectul si a trecut la un alt look de mascul feroce, cu barba atent nerasa, cum a purtat si Magarul Castrat o vreme.

Imagine
Sud-Est, Romania undeva in Balcani
Cand aterizezi pe aeroport tine bine de bani.

SF
veteran
veteran
Mesaje: 3581
Membru din: 31 Mar 2005, 22:54

Mesaj de SF » 04 Dec 2011, 03:27

SF scrie:
Tavi scrie:Nea Fane, ziceai undeva ca raspunzi intrebarilor pertinente.
Hai sa incercam:
FRPSC va avea sau isi propune sa aiba vreo legatura, atributie etc legata de organizarea pescuitul non-competitional? Adica cu imensa masa de practicanti ai pescuitului recreativ, ca hobby si care nu participa la nicio competitie de pescuit?


FRPSC intentioneaza sa se implice in vreun fel in administrarea,gestionarea sau organizarea pescuitului non-competitional pe habitatele piscicole naturale?.
Mai Gerula , am luat doar astea 2 intrebari ca sa fie relevant si pentru un dobitoc ca tine ca Popescu si magaoaia de federatie isi propune sa aiba de-a face in organizarea pescuitului non-competiei , deasemenea intentioneaza sa se implice in administrarea , gestionarea pescuitului non-competitie pe ape naturale !

Insa un dobitoc ca tine se mai agata de ramurele inca , la ora asta :lol: :lol:

Adica Mircea Sandu si federatia gestioneaza , administreaza un islaz unde 3 pusti bat mingea si se cheama ca-i fotbal , si sare cu citate din lege aiurea , interpretand ca ala ii sport si doar federatia in vigoare le poate da voie !

Da nu , ziaristu dat afara de la Gandu , marele terminat , cand are sub mustatza un ditai cazu cazurilor , el nu si nu , ca nu-i asa !

Vezi tu mai Gerula , de aia esti tu un nesimtit total , ca desi vezi toate astea , tot urli ca nu-i asa !

In cel mai bun caz o sa zici ca o fost o eroare , ca si cu Shoco , bietu om s-o incurcat si o gresit butoanele :lol: :lol: :lol: , tu te-ai auzit ba boule cum sunai la faza aia , minciuna legata cu funie alba :lol: :lol:
Sau nu , in cazu lui Popescu se numesc "cioace" :lol: :lol:

Stiu ca si la Rogojesti cand ai iesit sub Adelin , infrant si umilit , tu continuai sa zambesti la camera de parca ai fi castigat tu locu 1 :lol: , da vezi tu , noi te cunoastem , asa ca lasa-te de cioace , magarushule :lol: :lol:

Avatar utilizator
Tavi
veteran
veteran
Mesaje: 5834
Membru din: 22 Ian 2005, 17:13
Localitate: Sibiu

Mesaj de Tavi » 04 Dec 2011, 10:29

Hai sa vedem un pic ce a facut Nea Fane, nu ce zice...
A creat Apsalba si FNPSR care nu au facut altceva decat sa vanda permise incaseze cotizatii de la pescari. A, pardon, si cateva concursuri.
Pe vremea aia propovaduia de zor obligativitatea asocierii. :P
Intrebare: unde sunt banii stransi de la pescari?
Odata cu aparitia ordinului privind pescuitul pe 2011 care impunea anumite conditii pentru a vinde permise, conditii pe care chioscurile de vandut permise nu le indeplineau, a abandonat FNPSR si a scos din joben proiectul Federatiei sportive...
Ce a mai facut?
A dat in judecata AGVPS, LRS, a cerut anularea registrului de evidenta a asociatiilor de pescari, trimite notificari si ameninta orice asociatie sau tentativa de asociere a pescarilor...
Desigur toate astea ne arata clar ca el nu vrea in nici un chip ca federatia condusa intamplator de el sa ramana singura organizatie care reprezinta pescarii...si nici nu vrea sa vanda permise si sa incaseze bani, intr-o forma sau alta de la pescari. Nu stiu cum v-a putut veni ideea asta, doar Fane a zis clar ca nu :lol: :lol:
Si io i-am pus intrebarile alea intamplator :lol:
I count stuff all day at work, why would I do that when I am fishing?
Musca 13

SF
veteran
veteran
Mesaje: 3581
Membru din: 31 Mar 2005, 22:54

Mesaj de SF » 04 Dec 2011, 11:55

Sau daca ne intoarcem cativa ani , striga cat il tinea gura ca pe el nu-l intereseaza performanta si sportu , el doar vrea sa dea permise !

Minciuna gogonata se pare , ca acuma nu mai vrea permise , acuma vrea doar performanta !

Avatar utilizator
Tavi
veteran
veteran
Mesaje: 5834
Membru din: 22 Ian 2005, 17:13
Localitate: Sibiu

Mesaj de Tavi » 04 Dec 2011, 12:43

Io cred ca gaselinta este ca, in viziunea lui nea Fane, pentru a pescui trebuie, pe langa detinerea permisului musai sa te legitimezi la un club sportiv...afiliat binenteles Federatiei.
Desigur eu pot sa ma insel si sa fi inteles gresit, iar Nea Fane poate sa vina si sa ne spuna ca nu e asa si ca doar cei care vor sa participe la concursuri sunt obligati sa se legitimeze. :D
Oricum ar fi, daca imi aduc aminte si legitimatia aia costa, nu e musai sa te faci membru al clubului, penca ne-am modernizat si nu mai e obligatorie asocierea, da e musai sa dai neste ...BANI.
Ceea ce sa recunoastem, e o varianta mult mai convenabila, dai banu si nu poti avea pretentii, ca nu esti membru. :D
I count stuff all day at work, why would I do that when I am fishing?
Musca 13

SF
veteran
veteran
Mesaje: 3581
Membru din: 31 Mar 2005, 22:54

Mesaj de SF » 04 Dec 2011, 12:49

Nu ar fi insistat atata pe interpretarile lui deplasate in cea ce priveste legea sportului si faptu ca pescuit ii sport din nustiu ce an , daca nu ar avea vreun interes economic si cu restu pescarilor non-competitie , ca prea mult o legat-o pe asta peste tot :wink:

Oricum , tinand cont de minciuna de acum cativa ani cand sustinea clar si raspicat ca nu-l intereseaza competitia , si uite ca acuma se comporta taman invers , arata fara greseala ca minte si cand vorbeste de intentii !

Avatar utilizator
Tavi
veteran
veteran
Mesaje: 5834
Membru din: 22 Ian 2005, 17:13
Localitate: Sibiu

Mesaj de Tavi » 04 Dec 2011, 13:09

Ma doare in spitz ca minte.
Pe mine ma doare ca vrea sa mulga pescarii de bani, asa cum a mai facut-o odata!
Unde sunt banii nea Fane? Apsalba se lauda prin 2007 cu vreo 2700 de membri cotizanti, celelalte asociatii din FNPSR au strans si ele cotizatii de la alte mii de membri...cati bani s-au strans si pe ce s-au cheltuit?
Ca n-am auzit de populari, de amenajari, de paza pe ape publice de la alde Eco Pescar la care am platit si eu degeaba.
Am auzit doar de procesele si proiectele tale nefinalizate
Cum poti sa mai ai incredere in cineva care a facut asta?
Tre sa fii naiv tare sau sa te cheme Gerula ca sa nu ai macar niste suspiciuni ca Federatia este de fapt o noua masinarie de colectat bani de la pescari, atat timp cate este controlata de acelasi Popescu, fondatorul afacerii FNPSR.
I count stuff all day at work, why would I do that when I am fishing?
Musca 13

Avatar utilizator
razvan m.
veteran
veteran
Mesaje: 4456
Membru din: 18 Oct 2004, 17:24
Localitate: arad
Contact:

Mesaj de razvan m. » 04 Dec 2011, 13:40

Evident ca lupul isi chimba doar parul, naravul ba.

Daca doriti sa vedeti cine era Popescu in urma cu doar cativa ani, cititi aici.

"Cu toate că acţiunile îl contrazic, Ştefan Popescu spune că nu este pasionat de pescuit. Afirmă că este mai interesat de protejarea resurselor acvatice vii, care exploatate la modul corect pot aduce beneficii însemnate României."

Deci cu numai 2 (doi) ani in urma nu il pasiona deloc pescuitul, cu atat mai putin competitia, performanta, copii si juniori, afilieri etc etc
Il pasionau resursele vii. Isi munce mintea cum sa aduca beneficii insemnate Romaniei.....
Traduse din limbajul de lemn, actiunile sale erau indreptate spre a baga mana in buzunarul pescarului obisnuit sub pretextul ca, vezi Doamne, protejeaza resursa acvatica.

Proiecte ambitioase, da avea si atunci:

"Proiecte ambiţioase

Albaiulianul, care vede în potenţialul piscicol al judeţului diverse oportunităţi de dezvoltare durabilă, a demarat mai multe proiecte îndrăzneţe.

„La Aiud va fi un complex care va avea un lac cu o suprafaţă de 14 hectare ÅŸi cu o insulă în mijloc, legată de mal printr-o limbă de pământ. ÃŽn jurul acestui lac vor fi construite 24 de căsuÅ£e de agrement, patru terenuri de tenis, trei bazine de înot, dintre care unul de dimensiuni olimpice, două terenuri de minifotbal ÅŸi un restaurant. Åžantierul este deja în lucru. Acest complex ar putea fi bază de desfăşurare a concursurilor naÅ£ionale ÅŸi internaÅ£ionale de pescuit sportivâ€
Sud-Est, Romania undeva in Balcani
Cand aterizezi pe aeroport tine bine de bani.

jhonny
veteran
veteran
Mesaje: 1186
Membru din: 05 Feb 2010, 20:03

Mesaj de jhonny » 26 Dec 2011, 13:07

apsalba
veteran


Data inscrierii: 24/03/2006
Mesaje: 2451
Locatie: alba iulia
Trimis: Vin 07 14, 2006 7:54 pm Titlul subiectului:

--------------------------------------------------------------------------------

Te compatimesc pityu-le. Nu faci altceva decit sa-ti etalezi limita ta de competenta. Chiar nu pricepi ce inseamna un proiect de dezvoltare durabila? Cum trebuie integrat pescuitul sportiv in dinamica dezvoltarii zonale? Cum trebuie sa devina eficient ? Chiar nu pricepi ca societatea capitalista are alta scara de valori, si ca aici eficienta si performanta sunt etaloanele dupa care trebuie sa te raportezi? Incotro te indrepti? Spre est sau spre vest? APS Alba are membri cotizanti si din comunitatea europeana. Chiar membri fondatori. Ce ti-ai propus sa faci cum asociatia ta ? Ai ceva obiective sau doar vrei sa inveti rima sa inoate? Chiar nu pricepi ce trebuie sa faca o asociatie? Citeste Ordonanta 26/2000 in baza careia te-ai infiintat si vezi care este scopul unei asociatii. Trezeste-te.

Sus


pityu
veteran


Data inscrierii: 26/05/2006
Mesaje: 798
Locatie: LUPENI
Trimis: Vin 07 14, 2006 11:07 pm Titlul subiectului: Inscrieri in Federatia Nationala de Pescari Sportivi

--------------------------------------------------------------------------------

Apsalba ! Stiu ca ma compatimesti, dar motivul adevarat pentru care nu contenesti sa ma sacai este ca nu vreau sa ma afiliez la federatia ta, infiintata dupa ce exista de mult una similara. Ai vazut ca acolo totul e pe baza de voluntariat si nu e rost de ciolan si ce ti-ai spus ? Hai sa mai facem o federatie. Norocul ca nu sunt multi ca tine, ca am avea o droaie de federatii de pescuit sportiv. Poate asa am ajunge si noi in cartea recordurilor.
Eu ma felicit ca te-am "mirosit" de la inceput cine esti si nu m-am aruncat, ca musca-n zar la "binele" pe care mi-l ofera federatia ta.
Ti-am mai propus sa ne vedem fiecare de treburile noastre ca nu-mi face nici o placere sa polemizez cu tine. Macar de-ai fi pescar, sa avem si noi un punct comun de discutie. Tu esti un mare afacerist prosper (dupa cum singur ai declarat), iar eu un simplu pescar, ca alte milioane din tara.
Daca nu poti dormii linistit cu gandul ca asociatia noastra nu are obiective, si nu stie ce are de facut, te priveste si te caracterizeaza fara ca tu sa-ti dai seama !
Ai spus adineauri ca ai primit un avertisment, ca ti-ai depasit atributiile si esti amenintat ca ti se va rezilia contractul. Poate te duce mintea sa te gandesti ca as avea eu vreun amestec in toata treaba asta. Vreau sa te linistesc in privinta asta ca nu as face asa ceva nici celui mai mare dusman al meu. De fapt eu consider ca nu am avut si nu am dusmani, pentru simplul motiv ca sunt prea mic pentru un razboi atat de mare.
Am postat nu odata faptul ca la noi in asociatie este democratie adevarata si alegerile se fac pentru mandate de un singur an (1).
Mai suporta-ma o jumatate de an si apoi daca nu am fost bun, voi fi schimbat sigur. Niciodata nu mi-au placut functiile, de aia nici nu am avut functii mari. Pur si simplu nu ma intereseaza. Sunt atatea lucruri mult mai interesante de facut pe lumea asta decat goana prosteasca dupa functii.
Scoala in schimb am facut si eu. Ti-am mai spus, dar nu intelegi. Nu esti singurul om cu studii superioare din tara !
Fa-ti tu proiectele tale cu finantare externa in valoare de cate sute de mii de euro vrei tu (ca de fapt banul este cel care te atrage in domeniul asta si nu pescuitul) si lasa-ne pe noi in saracia noastra. Ca sa poti dormii bine, considera ca nu existam si ca nu m-ai cunoscut ! Altceva nu am ce sa-ti mai spun.



Asa invita la "DIALOG"...FFFF...auzi PROSTANACUL ce aberatii, "membri fondatori din comunitatea europeana".


Scrie răspuns