Un isvoras rece & sopotitor pt stiuculitele de pe for...

orice subiect de discutie pe orice tema, mai putin pescuitul rapitorilor

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

danr
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5100
Membru din: 12 Mar 2007, 22:56

Mesaj de danr » 29 Apr 2005, 08:51

AVP, las-o mai moale sau treci pe chestii legate de pescuit
poti de exemplu sa ne povestesti cum sta treaba cu pescuitul in zona Corabia ( Olt, Dunare )
daca nu ai treaba cu pescuitul, te invit sa iti faci de lucru pe alte forumuri

AVP
utilizator nou
utilizator nou
Mesaje: 11
Membru din: 08 Apr 2005, 21:21

Mesaj de AVP » 29 Apr 2005, 16:21

Maistre,

Rumânu are o vorbă veche si-nţeleaptă: ori vorbeşte cum ţi-i felu, ori te poartă cum ţi-i vorba.

Te-ntreb: scrie sau nu în capu secţiunii de-aci: Orice în afară de pescuit? Sau te pomeneşti că dta prin orice în afară de înţelegi orice altceva în afară de neşte chestii care i-ar putea supala pe anumiţi pretini ai tăi, a?

Aloo, îţi recomand să nu faci greşeala să ştergi această replică legitimă, şi cu atât mai rău topicu meu, fiindcă te voi încondeia pe toate forumurile unde dta n-o să mai poţi forfeca, - hai pa.

Sper să rămânem pretini...;)

ps.
Şi lasă-te de turnătorii... Nu e treaba ta să spui aci care pe unde ar putea pescui, sau mai şti...? 8)

eugend
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 146
Membru din: 15 Ian 2005, 22:24

Mesaj de eugend » 29 Apr 2005, 19:07

cred ca de asta nu a fost luat in seama ,,inainte " si cu atat mai putin acum.

Avatar utilizator
Adi_
veteran
veteran
Mesaje: 3329
Membru din: 27 Apr 2004, 09:34
Localitate: Timisoara

Mesaj de Adi_ » 29 Apr 2005, 20:44

bine ca AVP-izdul(a) asta scrie doar aici, la Cafenea, si nu se baga si la PESCUIT!!!! Ar fi vai de el forum dac-ar fi invers.....
"Marea taina a existentei umane nu consta in a trai, ci in a sti pentru ce traiesti" - Dostoievski

vlady
utilizator nou
utilizator nou
Mesaje: 14
Membru din: 08 Mai 2005, 13:10
Localitate: Tg-Jiu (bucuresti)

cafenea

Mesaj de vlady » 16 Mai 2005, 14:35

eu zic ca AVP-ul a fost izgonit de pe alte meleaguri si acum a venit aici sa faca proza si versuri!!!!!!!!!!!!!!!!!

AVP
utilizator nou
utilizator nou
Mesaje: 11
Membru din: 08 Apr 2005, 21:21

Mesaj de AVP » 16 Mai 2005, 22:06

eu zic ca AVP-ul a fost izgonit de pe alte meleaguri si acum a venit aici sa faca proza si versuri!!!!!!!!!!!!!!!!!
Scuzi, insa n-am prea inteles vlady: spui asta sprea a ma apara de unii rapitori de pe-acilisa cam certati cu gramtika ro si cu psihanaliza si mai a drea', sau, din contra, spre a ma acuza si mata pt crima odioasa de a face versuri si proza in rapitoarea Cahfenea...? ;) Loc in care, de altfel, atrag atentia, fratioare, Admin ne-a poroncit a discuta despre orice altceva in afara de obsesia voastrade-o viatza: unditza, varga lu Tetty-sexi, mai precis, voila...;) Hai pa, nu te mai lansa de prin banca ta, fii destept, vlady, ce drea'... Caci se arata semne ca vine o vreme cand pe la rascruci te descurci, iar pe litoraluri tot baluri, gentili si cognatii prin mii de relatii...Sunt foarte multe furori ce decurg din sapatori, un mic, o bere, un brad, de la Santa Hermandad... Capisci, mey ? ;)

Avatar utilizator
Adi_
veteran
veteran
Mesaje: 3329
Membru din: 27 Apr 2004, 09:34
Localitate: Timisoara

Mesaj de Adi_ » 17 Mai 2005, 07:41

Lasati-l domnilor, sa-si faca damblaua....
"Marea taina a existentei umane nu consta in a trai, ci in a sti pentru ce traiesti" - Dostoievski

danr
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5100
Membru din: 12 Mar 2007, 22:56

Mesaj de danr » 17 Mai 2005, 08:51

AVP, formul asta este pentru pescari si pescarii pot discuta in acest topic alte subiecte decat cele legate de pescuit
imi pare rau dar nu este o sectiune unde sa vina cine vrea si sa scrie ce vrea
deci, las-o moale sau astalavista babe

AVP
utilizator nou
utilizator nou
Mesaje: 11
Membru din: 08 Apr 2005, 21:21

Mesaj de AVP » 03 Iun 2005, 17:34

Admin, fie si pt faptu ca bunicul meu, caruia io ii ziceam Marele, si tatal meu, caruia ii spuneam Tăticu, au fost pescari de vază la Balta Mamina si pe Istru, iar io însumi, când am timp, mă mai reped cu undiţa în Dunărea Mică, te rog să nu consideri că linkul pe care îl inserez mai jos este tot un fel al meu de a mă caraghios-grandios sau că vreau să vă stric chefu de vbă la cahfenea, da? Thank You !

http://www.avp-online-one.blogspot.com

Avatar utilizator
Ioan S.
veteran
veteran
Mesaje: 1212
Membru din: 10 Mai 2004, 19:31
Localitate: Iasi

Mesaj de Ioan S. » 03 Iun 2005, 17:56

AVP scrie:Admin, ................ să vă stric chefu de vbă la cahfenea, da? Thank You !

http://www.avp-online-one.blogspot.com
Dane, ce parere ai de link-ul pus aici de AVP ? (Ce ma sfatuiesti sa descarc sau nu programelul acela care spune ca trebuie pentru a vedea mai departe site-ul?)

Scrie răspuns