circulatie

orice subiect de discutie pe orice tema, mai putin pescuitul rapitorilor

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Avatar utilizator
Adi_
veteran
veteran
Mesaje: 3329
Membru din: 27 Apr 2004, 09:34
Localitate: Timisoara

circulatie

Mesaj de Adi_ » 07 Oct 2005, 10:03

de dimineata, o cucoana care apoi s-a laudat ca ea e instructor la politie, de pe banda 1 face stanga, eu fiind pe banda 2 si imi taie calea. clacsonez, ii fac semn ca e dusa si tot ea incepe cu gura, ca sunt 2 benzi, ca ea stie ce face ca e instructor la politie, bla-bla. sa innebunesc, nu altceva. pai chiar asa cu "instructorii" astia? de fapt, singura a zis ca de pe la politie... :? :x :evil:
tupeu nu gluma.
ati mai patit careva asa ceva?

ps. avea si numar de CS. pt. cine nu stie, CS= Cap Sec sau Cetatean Strain. pe de o parte e de inteles.... si femeie... GOD :x
"Marea taina a existentei umane nu consta in a trai, ci in a sti pentru ce traiesti" - Dostoievski

Avatar utilizator
Leba
veteran
veteran
Mesaje: 2944
Membru din: 19 Iun 2005, 14:14
Localitate: Iasi
Contact:

Mesaj de Leba » 07 Oct 2005, 11:14

am permis din '93 (nu k sa ma laud) dar m-a ferit D.zeu de vreun eveniment nedorit.
in schimb, din-astea.. :D cu inconstienti... cu duiumul! :evil: soferi(soferite) care nu se asigura, care nu respecta semnele... si cel mai rau lipsa acelui bun simt care dak nu exista in viata de zi cu zi nu exista nici cand pui mana pe "colac".
una tare: la o trecere de pietoni in Iasi, acu cativa ani buni. se opreste un ditai camionul de 20 tone. in spate unu' cu tico claxoane frate!!!! la greu. erau f. multi pietoni, nesemaforizata trecerea, caldura, nervi etc.
claxona intr-una, parca se blocase butonul! la un moment dat din camion coboara o namila la vreo 120kg, in sort si maiou (firesc, nu? :D ) aparent calm se duce tacticos catre tico in timp ce soferul de pe tico ridica geamul cu o viteza uimitoare. namila pune mana sub botul masini, o ridica!!! si o pune de-a curmezisul strazii. ala din tico...inghetase. dar n-a zis nici pis! ursul se duce la geamul "grabitului", ii mai zice vreo doua chestii agitand lopetile (ca maini nu pot sa le zic) se urca in camion si demareaza in tromba.
eu eram pieton atunci dar n-am putut sa trec strada minute bune din cauza rasului. :D la fel si soferii din spate, care uitasera toti de slujbe, neveste, afaceri... si se haiau toti de ras.
"Cu aceeasi minciuna nu poti pescui de doua ori"
East Spinning Team

danr
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5100
Membru din: 12 Mar 2007, 22:56

Mesaj de danr » 07 Oct 2005, 11:27

un tico are cam 800 kile

daca ai de ce sa apuci si sa ridici, de bot, si sa rotesti masina inseamna o greutate cam la 300 - 400 kile ( cu sofer ) minim
personal vorbind, ma indoiesc de cele de mai sus
dar este doar parerea mea personala
presupunand ca ai priza si poti apuca de ceva care sa tina, nu ridica nimeni 400 de kile de jos
poate doar pe discovery

eu am ramas odata la Dunare in noroi cu o masina de 1600 KG, cam dubla deci
am incercat 7 insi sa o scoatem de pe sleau, nu am reusit nici macar sa o ridicam putin, daramite sa o mutam cativa cm
cu ocazia asta am ramas si cu aripile de pe fata putin indoite
Ultima oară modificat 07 Oct 2005, 11:56 de către danr, modificat 1 dată în total.

Avatar utilizator
Leba
veteran
veteran
Mesaje: 2944
Membru din: 19 Iun 2005, 14:14
Localitate: Iasi
Contact:

Mesaj de Leba » 07 Oct 2005, 11:32

am vazut faza cu ochii mei. ce-i drept, mai mult l-a tarait (nu l-a ridicat de-a binelea) si cred k i-a dizlocat putin si spoilerul.
dar, avand in vedere ca motorul e pe fata insemna ca namila avea o forta colosala.
sincer, nici io n-as fi crezut dak mi-ar fi povestit cineva. :) :? sentimentul pe care l-am avut a fost frustrare... din cauza ca n-aveam cu ce imortaliza momentul!
"Cu aceeasi minciuna nu poti pescui de doua ori"
East Spinning Team

Avatar utilizator
Adi_
veteran
veteran
Mesaje: 3329
Membru din: 27 Apr 2004, 09:34
Localitate: Timisoara

Mesaj de Adi_ » 07 Oct 2005, 11:34

dane, nu te indoi. impreuna cu un prieten am facut acelasi lucru cu un tico parcat in fata blocului. repet, impreuna cu un prieten. eu de o aripa, el de alta, si gata. unu` mai ca ursu` cred ca ar putea face treaba asta si singur. :)
"Marea taina a existentei umane nu consta in a trai, ci in a sti pentru ce traiesti" - Dostoievski

Avatar utilizator
mihaimircea
veteran
veteran
Mesaje: 825
Membru din: 03 Aug 2005, 09:30
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de mihaimircea » 07 Oct 2005, 11:34

eu zic ca e plauzibil, mai ales ca la firma unde lucram acum 3 ani era o gluma la ordinea zilei ca 3-4 voinicei sa punem de-a curmezisul un fiat panda al unui coleg (deci ridicat cu totul).
Iarna nu-i ca vara.... dar incet incet ajunge sa fie.

Avatar utilizator
Adi_
veteran
veteran
Mesaje: 3329
Membru din: 27 Apr 2004, 09:34
Localitate: Timisoara

Mesaj de Adi_ » 07 Oct 2005, 11:36

chair are un tico 800 kile? ma indoiesc.... o dacie 1310 are cam 950...
"Marea taina a existentei umane nu consta in a trai, ci in a sti pentru ce traiesti" - Dostoievski

Avatar utilizator
todi
veteran
veteran
Mesaje: 1241
Membru din: 06 Iul 2004, 15:29
Localitate: Limassol
Contact:

Mesaj de todi » 07 Oct 2005, 11:45

tico </= 600 kg, conform unui fost angajat daewoo de'aci din birou

si eu prin liceu, 4 idioti i'am pus profului de biologie tico-ul intre doi pomi, cu maxim 10 cm spatiu intre bari si respectivii plopi :lol: mai mult tarat, dar l'am pus, si nici unu' vreun animal de genul ala. un halterofil ridica 250 kg normal :shock: la piept

Numai bine!

Avatar utilizator
costica_fishing
veteran
veteran
Mesaje: 2092
Membru din: 21 Mai 2004, 11:45
Localitate: Constanta
Contact:

Mesaj de costica_fishing » 07 Oct 2005, 11:55

Cand eram minor (si lipsit de raspundere :lol: ) aveam nicte vecini (la fel, lipsiti si ei de raspundere). Acesti vecini aveau un mic diferent de idei cu alt vecin :lol: , vecin posesor de Lastun. Acest autovehicol era in mod constant mutat in stratul cu trandafiri (peste gard), sau pus chiar in scara blocului, in fata usii de la lift! :lol:

Eu insa, m-am detasat intotdeauna de astfel de manifestari care nu faceau cinste unui fost pionier si soim al patriei! :lol:
near the beer

Avatar utilizator
Sorin
Moderator
Moderator
Mesaje: 4694
Membru din: 17 Mai 2004, 10:39
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Sorin » 07 Oct 2005, 12:25

pai da ma peskariciu , tu , spirit nobil si inzestrat cu un fin simt al afacerilor te-ai gandit sa te faci avocat :
- copchii se judeca cu vecinu posesor de limuzina si tu le iei banii la toti :D
Da-i unui om un peste si el va manca o zi; invata-l sa
pescuiasca si el va
sta pe marginea lacului si va bea bere toata ziua.

Scrie răspuns