Abuzurile moderatorului Michael

orice subiect de discutie pe orice tema, mai putin pescuitul rapitorilor

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Avatar utilizator
Gerula
veteran
veteran
Mesaje: 2282
Membru din: 07 Noi 2005, 19:19
Localitate: Bucuresti

Abuzurile moderatorului Michael

Mesaj de Gerula » 31 Iul 2008, 14:21

Citez
Michael scrie:draga gerula,
"panseluta ofensata" va sterge din acesta clipa toate mesajele care nu se incadreaza in subiectul topicului care se numeste "toleranta".
deeeci, toate mesajele personale cu caracter de atac postate public vor fi sterse.
daca treaba nu se va linisti, ii voi propune adminului banarea ta.
e mai bine asa?
Inteleg ca ma ameninti deschis cu un abuz? :roll: Sau incercai sa spui "daca vei ataca fara motiv un alt user" si nu ti-ai gasit cuvintele?
Sau poate incercai sa ma faci responsabil si de scandalurile cu care nu am nici o treaba, gen Fario vs Shootgun etc? Sau incerci sa-mi faci rost de ban si daca ma ataca adilucu sau adelin, pe principul ca tot eu sunt cumva de vina? :lol:


Sper sa mentinem un limbaj civilizat, iar Tavi poate ne ajuta sa ramanem si ontopic. Asadar, cine mai este nemultumit de stilul de moderare/modul de adresare al lui Michael este rugat sa posteze aici.
Dupa modesta mea parere, statutul de moderator presupune doar niste obligatii suplimentare, nu-ti da dreptul sa te comporti ca vechilul pe mosie.

A nu se intelege ca am ceva contra faptului ca a curmat scandalul de pe topicul "toleranta". Am explicat mai sus singurul lucru care mi s-a parut deplasat.
Cu lacrimi Bastus!

Avatar utilizator
Adi_
veteran
veteran
Mesaje: 3329
Membru din: 27 Apr 2004, 09:34
Localitate: Timisoara

Mesaj de Adi_ » 31 Iul 2008, 14:31

asupra unui singur lucru vreau sa comentez si anume:

editat de Tavi:
off topic
"Marea taina a existentei umane nu consta in a trai, ci in a sti pentru ce traiesti" - Dostoievski

Avatar utilizator
Michael
Moderator
Moderator
Mesaje: 4177
Membru din: 28 Iun 2004, 05:25
Localitate: Timisoara

Mesaj de Michael » 31 Iul 2008, 14:31

se vede treaba ca tu chiar nu te poti abtine, chiar acum ai dat cu bata-n balta si ti-ai demonstrat capabilitatile de scandalagiu.
esti dependent de scandal din cate-mi dau seama.
Michael va recomanda Regulamentul forumului

Avatar utilizator
Gerula
veteran
veteran
Mesaje: 2282
Membru din: 07 Noi 2005, 19:19
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Gerula » 31 Iul 2008, 14:34

Eu ti-am adus niste argumente, incearca sa raspunzi la fel, nu sa arunci calificative/sa emiti judecati. Am citat postul tau care mi s-a parut nelalocul lui si am explicat si de ce.

Daca spuneai:

"draga gerula,
"panseluta ofensata" va sterge din acesta clipa toate mesajele care nu se incadreaza in subiectul topicului care se numeste "toleranta".
deeeci, toate mesajele personale cu caracter de atac postate public vor fi sterse.
daca treaba nu se va linisti, ii voi propune adminului banarea vinovatilor.
e mai bine asa?"

poti sa fii convins ca te aplaudam. Intelegi diferenta?


P.S. Observa te rog offtopicul facut facut nonsalant de adilucu si aici.
Cu lacrimi Bastus!

Avatar utilizator
Michael
Moderator
Moderator
Mesaje: 4177
Membru din: 28 Iun 2004, 05:25
Localitate: Timisoara

Mesaj de Michael » 31 Iul 2008, 14:36

dragul meu gerula :D
oricat ai incerca nu ma poti face sa intru in cercul tau vicios de scandal si asteptam ca adminul sa hotarasca ce si cum va fi.
sunt chiar mandru ca s-a initiat un topic cu nick-l meu, dar cred ca normal era sa ma reclami pe privat adminului.
ceea ce faci tu se cheama instigare la scandal.
ce parere au ceilalti moderatori?
Michael va recomanda Regulamentul forumului

Avatar utilizator
Adi_
veteran
veteran
Mesaje: 3329
Membru din: 27 Apr 2004, 09:34
Localitate: Timisoara

Mesaj de Adi_ » 31 Iul 2008, 14:38

Gerula, da-l in colo de off-topic si raspunde scurt la intrebare:

editat de Tavi:
off topic
"Marea taina a existentei umane nu consta in a trai, ci in a sti pentru ce traiesti" - Dostoievski

Avatar utilizator
Michael
Moderator
Moderator
Mesaje: 4177
Membru din: 28 Iun 2004, 05:25
Localitate: Timisoara

Mesaj de Michael » 31 Iul 2008, 14:41

nu stiu ce ar avea de impartit cu mine...eu nu-i mai raspund.
cearta-se singur :lol:
Michael va recomanda Regulamentul forumului

Avatar utilizator
Gerula
veteran
veteran
Mesaje: 2282
Membru din: 07 Noi 2005, 19:19
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Gerula » 31 Iul 2008, 14:41

Michael scrie:sunt chiar mandru ca s-a initiat un topic cu nick-l meu, dar cred ca normal era sa ma reclami pe privat adminului.
ceea ce faci tu se cheama instigare la scandal.

Din nou gresit: scopul topicului nu e scandalul, din primul post am rugat un moderator sa ajute la mentinerea calmului/ontopicului. Pur si simplu e normal sa vedem daca mai sunt si altii care au sa-ti faca aceleasi reprosuri. Poate mi s-a parut mie ceva, desi atitudinea ta a fost perfect normala. :roll:

Reclamatii la admin e normal sa se faca doar daca exista un curent de opinie impotriva unui anumit moderator.

P.S. Retine o chestie care invalideaza din prima tot ce sustii tu: nu am facut vreun topic cu "abuzurile moderatorului adelin", desi m-am certat copios cu el, pentru simplul motiv ca, in disputaq cu mine, nu a incercat sa foloseasca in vreun fel "puterile" respective. Am considerat ca felul in care se poarta este nedemn pentru un moderator, am spus public lucrul asta, dar nu i-am reprosat abuzuri pe care nu le-a comis.
Cu lacrimi Bastus!

Avatar utilizator
Tavi
veteran
veteran
Mesaje: 5834
Membru din: 22 Ian 2005, 17:13
Localitate: Sibiu

Re: Abuzurile moderatorului Michael

Mesaj de Tavi » 31 Iul 2008, 14:50

Gerula scrie:Citez
Michael scrie:draga gerula,
"panseluta ofensata" va sterge din acesta clipa toate mesajele care nu se incadreaza in subiectul topicului care se numeste "toleranta".
deeeci, toate mesajele personale cu caracter de atac postate public vor fi sterse.
daca treaba nu se va linisti, ii voi propune adminului banarea ta.
e mai bine asa?
Inteleg ca ma ameninti deschis cu un abuz? :roll: Sau incercai sa spui "daca vei ataca fara motiv un alt user" si nu ti-ai gasit cuvintele?
Sau poate incercai sa ma faci responsabil si de scandalurile cu care nu am nici o treaba, gen Fario vs Shootgun etc? Sau incerci sa-mi faci rost de ban si daca ma ataca adilucu sau adelin, pe principul ca tot eu sunt cumva de vina? :lol:


Sper sa mentinem un limbaj civilizat, iar Tavi poate ne ajuta sa ramanem si ontopic. Asadar, cine mai este nemultumit de stilul de moderare/modul de adresare al lui Michael este rugat sa posteze aici.
Dupa modesta mea parere, statutul de moderator presupune doar niste obligatii suplimentare, nu-ti da dreptul sa te comporti ca vechilul pe mosie.

A nu se intelege ca am ceva contra faptului ca a curmat scandalul de pe topicul "toleranta". Am explicat mai sus singurul lucru care mi s-a parut deplasat.
Gerula, daca am inteles eu bine tu reclami un eventual si viitor abuz al lui Michael?
:D

Avatar utilizator
Gerula
veteran
veteran
Mesaje: 2282
Membru din: 07 Noi 2005, 19:19
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Gerula » 31 Iul 2008, 14:51

Tot abuz e si amenintarea cu o masura abuziva. Poate elimini totusi offtopicurile lui adilucu, ca sa putem discuta linistiti subiectul.
Cu lacrimi Bastus!

Închis