Daiwa Tierra 2500

numai pentru persoane fizice, vanzari ocazionale

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Moderatori

Avatar utilizator
Vegas_75
veteran
veteran
Mesaje: 1434
Membru din: 25 Mar 2011, 14:24
Localitate: Bucuresti

Daiwa Tierra 2500

Mesaj de Vegas_75 » 21 Ian 2013, 22:30

Vand o Daiwa Tierra 2500 folosita f. putin, in stare impecabila tehnic si estetic. Tambur rezerva nefolosit, cutie, schema etc. Sta la cutie din toamna trecuta ca si rezerva.

Imagine

Pret 390 Lei.
La plata banilor in cont asigur transport gratuit PM.
0730 8888 17

Avatar utilizator
Michael
Moderator
Moderator
Mesaje: 4177
Membru din: 28 Iun 2004, 05:25
Localitate: Timisoara

Re: Daiwa Tierra 2500

Mesaj de Michael » 22 Ian 2013, 02:47

eu stiu cum era in vremurile bune :-)
topicul a fost curatat si va urez vanzare buna.
oricine are ceva de reclamat sa o faca la administratorul site-ului si de-acum topicul de vanzare al omului se va pastra curat...putina decenta va rog.

multumesc.
Michael va recomanda Regulamentul forumului

Avatar utilizator
Vegas_75
veteran
veteran
Mesaje: 1434
Membru din: 25 Mar 2011, 14:24
Localitate: Bucuresti

Re: Daiwa Tierra 2500

Mesaj de Vegas_75 » 22 Ian 2013, 09:07

Michael scrie:eu stiu cum era in vremurile bune :-)
topicul a fost curatat si va urez vanzare buna.
oricine are ceva de reclamat sa o faca la administratorul site-ului si de-acum topicul de vanzare al omului se va pastra curat...putina decenta va rog.

multumesc.
Multumesc ptr sprijin si impartialitate, asa este frumos si e bine sa invatam sa avem putina decenta si respect ptr noi insine in prima instanta si apoi sa cerem si de la ceilalti si nu invers.
Prea mult am fost obisnuiti sa cantarim cu o masura cand dam ceva si cu alta masura cand primim ceva, ca apoi sa avem motiv sa-i judecam pe ceilalti, e momentul sa invatam sa cantarim cu aceeasi masura si mai ales sa ne vedem fiecare de treaba lui.


MULINETA impecabila este valabila la vanzare !

Pret 380 Lei ca sa fie bine , transportu' din partea casei la achitarea banilor pe cont ! Fir intins !

spiridusul
veteran
veteran
Mesaje: 1994
Membru din: 11 Mai 2008, 14:12
Localitate: bucuresti

Re: Daiwa Tierra 2500

Mesaj de spiridusul » 22 Ian 2013, 11:09

Domnule moderator,

Imi recunosc greseala de a nu comunica administratorului situatia constatata inainte de a o prezenta in cadrul topicului. Insa nu inteleg cu ce au fost indecente postarile mele, cata vreme nu cred ca au adus jignire vreunui alt forumist, ci doar au constatat o stare de fapt existenta. Sunt de acord cu stergerea mesajelor pentru ca nu au respectat procedura de informare a administratorului, insa catalogarea acestora drept indecente mi se pare cel putin ciudata, cata vreme avem aceasi viziune despre ce este decent si ce nu.

Daca tot exista un regulament care terbuie respectat, va rog, in spiritul acestei idei, sa-l respectati si dumneavoastra. Din ce am citit, "stergerea unor postari de catre moderator este insotita de un mesaj privat catre autorul postarilor, in care sa se explice motivul pentru care au fost sterse postarile". M-ar fi bucurat sa fie asa, insa dumneavoastra ati ales sa aveti o interpretare proprie, in sensul motivarii deciziei pe topic, facand niste aprecieri personale fara sa dati vreun argument.

Va multumesc si sper ca aceasta problema sa-si gaseasca rezolvarea corecta.

Avatar utilizator
Vegas_75
veteran
veteran
Mesaje: 1434
Membru din: 25 Mar 2011, 14:24
Localitate: Bucuresti

Re: Daiwa Tierra 2500

Mesaj de Vegas_75 » 22 Ian 2013, 12:05

Spiridusule incep sa am impresia ca vedem lumea cu ochi nu doar diferiti dar nitel opusi, insa nu asta e cel mai mare necaz ca doar nu trebuie sa ne casatorim. Daca pana acum credeam ca esti doar rauvoitor pe topicurile mele unde intrai fara rost doar sa-mi strici topicul si doar sa improsti cu venin si pareri personale inutile in scopul informarii si constatarii unor realitati, acum incep sa cred ca anumite lucruri le percepi distorsionat fata de marea perceptie generala.
Intelegi greu anumite lucruri cand iti ating stima de sine, egoul si vad si altii cine esti cu adevarat, esti incapatanat pe cauze de nimic si macar de ai fi la fel de incapatanat si pe alte cauze mai nobile, iar bunul simt nu stiu din ce cauza te-a parasit si te-ai lasat prada urateniilor si veninului.
Pana la un punct am zis ca ai tu supararile tale si ca iti vei reveni si la sentimente mai bune , insa tu o tii langa luni la rand si esti atat de mandru de asta, ai o atitudine subtire rau, puerila.
Incearca sa-ti umpli timpul cu chestii mai distractive si relaxante, canalizeaza-ti energiile si determinarea pe lucruri mai normale ca asa o iei pe aratura rau si nu-ti e de folos. Ingrijeste-te de topicurile tale si lasa-le pe ale altora ca isi poarta ei singuri de grija.
Rezuma-te sa faci informari cat mai obiective cu privire la produsele pe care le vinzi tu sau pe care vrei sa le cumperi tu si nu te amesteca in tot forumul si in toate ciorbele tuturor ca nu e frumos. Invata sa respecti ca sa fi respectat si lasa noroiul altora care se balacesc cu avant si pofta mare in el.

Avatar utilizator
Gogol
veteran
veteran
Mesaje: 2573
Membru din: 30 Apr 2011, 11:57

Re: Daiwa Tierra 2500

Mesaj de Gogol » 22 Ian 2013, 13:01

...

florin1948
veteran
veteran
Mesaje: 977
Membru din: 15 Ian 2009, 13:48
Localitate: Bucuresti

Re: Daiwa Tierra 2500

Mesaj de florin1948 » 22 Ian 2013, 13:13

Michael scrie:eu stiu cum era in vremurile bune :-)
topicul a fost curatat si va urez vanzare buna.
oricine are ceva de reclamat sa o faca la administratorul site-ului si de-acum topicul de vanzare al omului se va pastra curat...putina decenta va rog.

multumesc.
Este bine ca incep si moderatorii sa-si faca treaba. Tineti-o tot asa ! Poate intram in normalitate.
Exista doua feluri de oameni.Unul spune ceea ce gandeste. Celalalt are prieteni.

Avatar utilizator
Vegas_75
veteran
veteran
Mesaje: 1434
Membru din: 25 Mar 2011, 14:24
Localitate: Bucuresti

Re: Daiwa Tierra 2500

Mesaj de Vegas_75 » 22 Ian 2013, 13:48

florin1948 scrie:
Michael scrie:eu stiu cum era in vremurile bune :-)
topicul a fost curatat si va urez vanzare buna.
oricine are ceva de reclamat sa o faca la administratorul site-ului si de-acum topicul de vanzare al omului se va pastra curat...putina decenta va rog.

multumesc.
Este bine ca incep si moderatorii sa-si faca treaba. Tineti-o tot asa ! Poate intram in normalitate.
Multumesc nea Mircea pentru opinie, insa chiar nu-mi dau seama uneori ce avem de impartit unii cu altii si daca nu o dam in derizoriu o dam in atacuri furibunde , mascate usor sau pe fata.

Sincer cred ca avem o mare nevoie de normalitate, bun simt, adevar si decenta, masura lucrurilor si educatie , intr-un cuvant cei mai buni 7 ani de acasa, pentru ca atatia ani de perversitate a valorilor dusa la paroxism cu persuasiune si pe toate canalele mass media, incep sa-si arate ororile si uratenia in modul de manifestare atipica si zburdalnica (ma feresc sa zic anormala dar totusi fac trimitere) al unora dintre noi atunci cand stau in spatele unui monitor si al unei tastaturi.

Avem mare nevoie de aceasta gura de oxigen, daca nu cumva e cam tarziu cel putin ptr unii co-forumisti aici de fata care se refuleaza spontan cu o eleganta snoaba, stupida si care nu isi asuma propriile nerozii, de parca suntem noi datori sa le suportam mizeriile scrise.
Cele bune !
PS: Vai de topicul asta ce s-a ales de el , exact pe placul spiridusului ... si-a atins tinta oricum si poate fi fericit acum...

Avatar utilizator
ONAMIHS
veteran
veteran
Mesaje: 995
Membru din: 24 Feb 2009, 12:51
Localitate: Bucuresti

Re: Daiwa Tierra 2500

Mesaj de ONAMIHS » 22 Ian 2013, 14:07

Daca cineva vrea sa cumpere un anumit produs poate sa urmareasca postarila mai vechi ale vanzatorului,sa isi faca o parere referitor la acesta si la marfa vanduta,nu cred ca e nevoie de interventia unora care ,,pun la zid,, vanzatorul.
Tine de respect sa nu te bagi aiurea in topicul cuiva.
Vanzare buna!

Avatar utilizator
Gogol
veteran
veteran
Mesaje: 2573
Membru din: 30 Apr 2011, 11:57

Re: Daiwa Tierra 2500

Mesaj de Gogol » 22 Ian 2013, 16:44

Ca intotdeauna hotul striga hotii si mai si face pe ipocritul mesterind iscusit cuvintele in fraze bombastice dar din pacate false.
Uitati aici un topic de vreo doi ani, pe care l-am gasit acum, unde mesterul nostru vegas isi da arama pe fata deoarece pescarii de acolo l-au dibuit cu clonele lui de pe acest forum si numai, unde face bisnita si ne minte in fata, ofera preturi nesimtit de mici si se baga aiurea in topicuri de vanzare care nu-i convine pretul, bate palma cu clientul si apoi nu ridica pachetul de la posta.
Aveti acolo atasate si print screenurile cu dovada de pe acest forum ca vegas 75 e unul si acelasi cu marinarul. Dar eu pot adauga ca mai are inca doua clone aici: K-Gula si sa.sa.me.
Acesta este domnilor userul Vegas, un mincinos cu mai multe fete, un bisnitar, un frustrat, care sufera de boala multiplelor personalitati.
http://www.crapmania.ro/forum/arhiva-ba ... 29-15.html
Cititi linkul si atasamentele, nr de mobil, sa va convingeti. Apoi dati un search pe acest forum sa vedeti cate lansete si mulinete a vandut vegas fara a pescui cu ele, numai dupa doua luni. Intrebati-va de cate ori va dat p.m. cu o oferta jignitoare dar frumos ticluita pt a cumpara ceva de la dvs?
Nu mai puneti urechea la vorbele lui, ganditi de doua ori inainte de a trage o concluzie.

Închis