Mann's vs MisterTwister

discutii despre lansete, mulinete, fire, naluci, etc. destinate pescuitului rapitorilor

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Sorin, Moderatori

Avatar utilizator
Chief
veteran
veteran
Mesaje: 2067
Membru din: 17 Apr 2007, 20:08
Localitate: Tg.Mures
Contact:

Mesaj de Chief » 02 Feb 2011, 22:10

Io spun ca topicul e gresit (vezi top betze nesenzitive), la asta trebuia sa-i spuna JDM VS mana&alun ;)

P.S. Mr.Mann's
i am haunted by waters ...

www.chiefsfishing.ro
www.abrevis.ro

Ovidiu MS
junior
junior
Mesaje: 58
Membru din: 20 Feb 2009, 19:44
Localitate: Sighisoara MS

Mesaj de Ovidiu MS » 02 Feb 2011, 22:33

categoric manns

Avatar utilizator
ULK
veteran
veteran
Mesaje: 4163
Membru din: 26 Sep 2009, 23:41
Localitate: Cluj Napoca

Mesaj de ULK » 03 Feb 2011, 00:47

you thread diggers :)...e din 2004 topicul :) Vad ca firmele cu pricina rezista...si pe praf puternic ;)
Mann's ..si aici :)


vipificator ai incercat sa dobori recordul la digging al forumului? Esti pe aproape ...7 ani acusica ;)
http://ulkustom.wblog.ro/
UlKustom Rods
Live,breathe,build,f.i.s.h.

toni f
veteran
veteran
Mesaje: 1272
Membru din: 08 Mar 2007, 14:13
Localitate: bucuresti

Mesaj de toni f » 03 Feb 2011, 08:20

bei, lasati mah omul in pace :twisted:

7 ani nu e o viata de om :D :D :D

in alta ordine de idei, amandoua ie bune ....

iar ca posesor de mai mult de 1000 de bucati din ambele specii , modelul vechi, pot clar sa va confirm ca nu se compara de nici o culoare ...

la ambele sunt probleme cu cauciucul .... la mannsul nou e prea moale, iar la meteul nou e prea tare ....

plus ca meteu nu mai face celebrele mt de 8 cm, din care am cateva sute in fiecare culoare ce trebuie :P :P :P

astea de 8 nu trebuie fierte, decat daca s-a strambat coada ... si va vand un pont celor care mai aveti, si poate nu stiti jmecheria : indreptati un jig, incingeti sarma cu bricheta, si dupa faceti o incizie transversala pe axa lunga a sadului, chiar inainte de padela, pe partea ventrala ( burta) ....
dupa care, repede pana nu se raceste siliconul, aduceti spre interior padela ( mai inchideti unghiul) ... va asigur ca diferenta este semnificativa, si rezultatele duble ...

la mans, pe langa faptul ca sunt prea moi, lipsesc niste culori destepte rau ... va las pe voi sa le ziceti ....

Avatar utilizator
Chief
veteran
veteran
Mesaje: 2067
Membru din: 17 Apr 2007, 20:08
Localitate: Tg.Mures
Contact:

Mesaj de Chief » 03 Feb 2011, 08:27

Dic cerbu'... de ce nu se mai gasesc gume pe piata, toate-s la boss acas'... hm... nu esti vreun colectionar nu? Vezi ca te ia comisia de ancheta a forumului la intrebari... s-apoi sa vezi ce fitzos te fac... ti se usuca in pungi boss, hai sa le dam lui Shaloo! Te pup boss, poate vin la bucale saptamana viitoare, bem cristalu' ala, ft-ui mama lui... ;)

P.S. Care-i primu topic deschis vreodata sa vorbim pe ala?...
i am haunted by waters ...

www.chiefsfishing.ro
www.abrevis.ro

toni f
veteran
veteran
Mesaje: 1272
Membru din: 08 Mar 2007, 14:13
Localitate: bucuresti

Mesaj de toni f » 03 Feb 2011, 11:04

bei chief, degeaba zici mah :P :P :P

cand am aflat ca s-a scos matrita de 8 de la mt, am ras stocurile pe la toti care mai aveau, in principal dan radulescu si dragos bana ... am produs pana si vreo 80 de-alea albe, care nu se mai gaseau de multisor :)

iar trialivele, tot ce am prins gold shiner, silver shiner si bleeding shiner :)

la mansse, a facut un baiat din craiova o treaba similara cu un magazin din anglia, si le-a executat la aia stocurile ... cam scumputze au fost dar in fine ... a ajuns si la baiatu o punga de un leu plina ochi de gume .... de 8 ..

plus nenea vijelie avea la un moment dat ceva vreo 27 de plicuri de-alea de 6 cm, din care 17 plicuri alb sidef cu albastru ... niste gume asa nasoale .... am zis sa-l scap de ele .... ca de ....


si una peste alta, pac pac, am sarit de 1000 ... numai bunaciuni, sic :P :P :P

sunt blindat de mannsuri si meteuri de 8 .... de-alea bune ... de fapt si astea noi sunt bune la prins ... da se fac praf prea repede manssurile ....

la mt e problem ... ca nu mai se ezista ....

Avatar utilizator
Chief
veteran
veteran
Mesaje: 2067
Membru din: 17 Apr 2007, 20:08
Localitate: Tg.Mures
Contact:

Mesaj de Chief » 03 Feb 2011, 11:19

Boieru... boier ce plm... ;) Bine-ai facut boss (acuma suntem ca aia din nea' Marin cu chief si boss hahaha), pe mama lor. Daca vin si dau o vodka dai si tu o punga din alea 17 la baiatu, nu?
i am haunted by waters ...

www.chiefsfishing.ro
www.abrevis.ro

toni f
veteran
veteran
Mesaje: 1272
Membru din: 08 Mar 2007, 14:13
Localitate: bucuresti

Mesaj de toni f » 03 Feb 2011, 11:41

dau io mah si punga si vodka bei ....

doar zi-mi cand vi, ca daca e in timpul saptamanii, e ca pulea ... ca muncesc 12-13 ore pe zi ... ca sa ma tin boier , precum zici matale :twisted:

daca e in w/e e alta socoteala, domnu' director :D :D :D

ps :sa inteleg ca stii ce trebuie facut cu alea alb / albastru ?

mihai florescu
veteran
veteran
Mesaje: 909
Membru din: 29 Feb 2004, 13:56
Localitate: Rosiori-Bucuresti

Mesaj de mihai florescu » 03 Feb 2011, 16:20

toni f scrie:
ps :sa inteleg ca stii ce trebuie facut cu alea alb / albastru ?
:oops:

ia da reteta, hai, ca ma duc sa cumpar si piper si sare.

toni f
veteran
veteran
Mesaje: 1272
Membru din: 08 Mar 2007, 14:13
Localitate: bucuresti

Mesaj de toni f » 03 Feb 2011, 17:08

mishule, nu te umfla, ca nu am dat din casa ... io l-am intrebat pe om ....

vedem noi daca stie sau nu :P :P :P

Scrie răspuns