Intamplari pe Mures

pescuit cu naluci, momeli artificiale: oscilante, rotative, voblere, twistere

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Avatar utilizator
Dark1
junior
junior
Mesaje: 32
Membru din: 16 Iun 2010, 16:20

Intamplari pe Mures

Mesaj de Dark1 » 21 Aug 2013, 21:55

Salut la toti am gasit un loc pe Mures cu pesti multi pot spune eu nu trec 2 minute si sar ... am oservat ca e multa mreana , avat si salau ... am incercat toate metodedele inca pesti sar in sus din apa si ii vezi ce sunt tin sa precizez ca sunt exemplare mari peste 4 - 5 kg am incercat sapatamani la rand sa dau dupa iei dar rezultate 0 sunt si momente cand sar chiar unde e voblerul sau platicul cu ce dau si nu il ia ... inafara de o zi in care am prins peste peste masura .. puteti sa imi recomandati ceva ... sa imi intre am incercat peste 5 de plastice si nimica ... o parere ceva e binevenita .. apropo intro zi am scapat unu la o rotativa galbena fosforescenta ceva chinezarie ... si dupa am aghtato peste ceva sarme de pe un stalp findca este o pozitie foarte grea de pescuit ... pesti de multe ori iasa la suprafata si facc niste bulboane mari deasuprea mealurilor luturilor :headbash: :headbash: :headbash:
http://www.suntpescar.com - pescuit la toate specile de peste , informatii

Avatar utilizator
RYOBI
veteran
veteran
Mesaje: 2792
Membru din: 10 Mar 2006, 11:19
Localitate: BISTRITA

Re: Intamplari pe Mures

Mesaj de RYOBI » 22 Aug 2013, 01:56

E foarte simplu ma chemi pe mine si problema e rezolvata iti arat la fata locului ce si cum.
Am 60 de bile albe.
fanatic76starter@yahoo.com
0745373235

Avatar utilizator
stradic
veteran
veteran
Mesaje: 2283
Membru din: 05 Iul 2010, 09:17
Localitate: SOMCUTA MARE

Re: Intamplari pe Mures

Mesaj de stradic » 22 Aug 2013, 14:55

RYOBI scrie:E foarte simplu ma chemi pe mine si problema e rezolvata iti arat la fata locului ce si cum.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:




Ti ai luat generator electric ???????? :elkgrin: :elkgrin: :shock:

sau daca ai alta solutie normala.......vreti sa va uitati 2 cum sar pestii??????? :lol1: :lol: :lol:
rapala the best vobler in the world

Avatar utilizator
keymaker
senior
senior
Mesaje: 421
Membru din: 26 Dec 2005, 13:57
Localitate: GALATI

Re: Intamplari pe Mures

Mesaj de keymaker » 22 Aug 2013, 21:41

:D asta e frumusetea pescuitului:cand esti mic si la inceput te trag de cracul pantalonului
reteta?bagi ceva bani in scule,mai inveti cate una alta si acumulezi experienta si cand zici ca ai dai una dupa ceafa pestele isi schimba naravul....and here we go round and round again.....

hunyadi
junior
junior
Mesaje: 78
Membru din: 23 Apr 2012, 19:45
Localitate: Timisoara
Contact:

Re: Intamplari pe Mures

Mesaj de hunyadi » 23 Aug 2013, 08:00

Eu as incerca cu voblere de dimensiuni mai mari care au colorit viu gen Hot Tiger. Adica 9 - 13 cm.
Voblere handmade
http://hunyadi.sunphoto.ro/
http://www.s_hunyadi.hotmail.com
http://www.facebook/artistul.pescar

cristian herban
junior
junior
Mesaje: 93
Membru din: 21 Mai 2014, 12:50

Re: Intamplari pe Mures

Mesaj de cristian herban » 21 Aug 2014, 08:58

se poate cain momentele care umbla si il vazi ca sare sa aiba atata mancare si asa sa-ti fie reduse sansele sa-ti vada naluca ta(incearca cu cicada caci bate foarte bine) :respekt:

cristian herban
junior
junior
Mesaje: 93
Membru din: 21 Mai 2014, 12:50

Re: Intamplari pe Mures

Mesaj de cristian herban » 21 Aug 2014, 09:03

se poate sa nu sara si natunci sa-ti intre unul barosan :shock:

cristian herban
junior
junior
Mesaje: 93
Membru din: 21 Mai 2014, 12:50

Re: Intamplari pe Mures

Mesaj de cristian herban » 27 Aug 2014, 13:25

o intamplare foarte urata ,este faptul ca s-au inmultit hatarii si intamplarea face ca sa te deranjeze si in timpul pescuitului cand iti agata intentionat firul dar la urmatoarea astfel de intamplare :evil: voi rupe acel bat cu care se da la hata si voi arunca in apa pescarul care-l foloseste (au fost cazuri cand pescari de buna credinta au denuntat hatarii si s-au trezit DIN INTAMLARE cu o amenda frumoasa:x iar hatarii :lol: ) :D

niki20
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 131
Membru din: 18 Iul 2011, 22:09

Re: Intamplari pe Mures

Mesaj de niki20 » 29 Aug 2014, 18:31

Ancearca unvobler de la caperlan modelul6 f 3613

Avatar utilizator
razvan m.
veteran
veteran
Mesaje: 4456
Membru din: 18 Oct 2004, 17:24
Localitate: arad
Contact:

Re: Intamplari pe Mures

Mesaj de razvan m. » 29 Aug 2014, 22:08

Vin eu sa iti arat cum se face ! :P
Sud-Est, Romania undeva in Balcani
Cand aterizezi pe aeroport tine bine de bani.

Scrie răspuns