La păstrăv în februarie.

Lista de discutii libera, pe teme de pescuit la rapitori sau aspecte colaterale.

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

oly marius
junior
junior
Mesaje: 78
Membru din: 21 Oct 2011, 21:09
Localitate: Balgrad

Re: La păstrăv în februarie.

Mesaj de oly marius » 22 Feb 2015, 10:28

Daca ai citit topicu mai in sus dau in zona de ses la clean unde isi imparte habitatul cu pastravul car mai intra accidental.Am incalcat o data legea ca am dat la lipan recunosc ca am gresit cred ca multi dau la lipan dintre muscari dar daca e sa ma judece cineva acela sa fie autoriitatiile daca am gresit ceea ce nu ma intrebat nimeni de zece ani incoace ce caut sau daca am permis nici de sanatate si am permise in doua locuri si tot degeaba. Trist.

YoNutzu
senior
senior
Mesaje: 443
Membru din: 22 Feb 2008, 18:31
Localitate: Targoviste

Re: La păstrăv în februarie.

Mesaj de YoNutzu » 22 Feb 2015, 10:32

daca tu dai un exemlu pentru altii cu igienizarea cursului de apa de ce sa nu ii corectezi pe altii si referitor la pescuitul interzis in prohibitie??!!!
de ce imi vine greu sa te cred ca ai fost doar la casting ???!!!
nu te judeca nimeni dar sa sti ca prin actiunile pe care le intreprinzi si tu esti o "problema" ...

YoNutzu
senior
senior
Mesaje: 443
Membru din: 22 Feb 2008, 18:31
Localitate: Targoviste

Re: La păstrăv în februarie.

Mesaj de YoNutzu » 22 Feb 2015, 10:38

oly marius scrie:Daca ai citit topicu mai in sus dau in zona de ses la clean unde isi imparte habitatul cu pastravul car mai intra accidental.Am incalcat o data legea ca am dat la lipan recunosc ca am gresit cred ca multi dau la lipan dintre muscari dar daca e sa ma judece cineva acela sa fie autoriitatiile daca am gresit ceea ce nu ma intrebat nimeni de zece ani incoace ce caut sau daca am permis nici de sanatate si am permise in doua locuri si tot degeaba. Trist.
tu pe zona ai nu dai dupa clean ... te duci chitit dupa pastrav
daca ai vazut ca nimeni nu te controleaza ai continuat ... poti sa ai zece premise dar asta nu inseamna ca ai voie sa pescuiesti in prohibitie si mai mult ... la Lipan (pescuitul Lipanului este "inchis" tot timpul anului)

oly marius
junior
junior
Mesaje: 78
Membru din: 21 Oct 2011, 21:09
Localitate: Balgrad

Re: La păstrăv în februarie.

Mesaj de oly marius » 22 Feb 2015, 12:01

Nu stiam ca lipanu e interzis din 2008.De ce trebuie sa fie cate unu care se crede capitan planet cand de fapt nu e asa.Azi am dat la casting si accidental s-au agatat11 pastravi reproducatori din care majoritatea femele si iam prajit multumit.Daca asta te face mai fericit.Ma rog cine ma cunoaste stie ce fel de pescar sunt si ce om dar nu conteaza discutiile astea nu isi au rostu.O zi buna sa ai am plecat la pescuit de stiuca cu grebla si cum i mai zice cu japca parasuta daca nu gresesc termenii. :twisted: :lol:

Avatar utilizator
andreifishing
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 179
Membru din: 21 Feb 2015, 15:27
Localitate: Timișoara/Hațeg/Lugoj

Re: La păstrăv în februarie.

Mesaj de andreifishing » 22 Feb 2015, 12:37

Nu cred că este cineva în măsură să judece pe aici, nimeni nu te cunoaște mai mult decât un simplu anonim pe forum.
Suport C&R dar și rețin, însă fac asta pe ape unde știu că se populează frecvent și pentru asta în special eu plătesc taxă. :wink:
Plus că cei ce populează sunt "de-ai mei".
Ne-am înțeles?

YoNutzu
senior
senior
Mesaje: 443
Membru din: 22 Feb 2008, 18:31
Localitate: Targoviste

Re: La păstrăv în februarie.

Mesaj de YoNutzu » 22 Feb 2015, 17:15

oly marius scrie:Nu stiam ca lipanu e interzis din 2008.De ce trebuie sa fie cate unu care se crede capitan planet cand de fapt nu e asa.Azi am dat la casting si accidental s-au agatat11 pastravi reproducatori din care majoritatea femele si iam prajit multumit.Daca asta te face mai fericit.Ma rog cine ma cunoaste stie ce fel de pescar sunt si ce om dar nu conteaza discutiile astea nu isi au rostu.O zi buna sa ai am plecat la pescuit de stiuca cu grebla si cum i mai zice cu japca parasuta daca nu gresesc termenii. :twisted: :lol:
Slabut ...
sunt sigur ca daca reusesti sa prinzi ceva peste o sa-l mananci ...
andreifishing scrie:Nu cred că este cineva în măsură să judece pe aici, nimeni nu te cunoaște mai mult decât un simplu anonim pe forum.
Suport C&R dar și rețin, însă fac asta pe ape unde știu că se populează frecvent și pentru asta în special eu plătesc taxă. :wink:
Plus că cei ce populează sunt "de-ai mei".
Ne-am înțeles?
nu este nimeni indreptatit sa judece dar ...
imi place chestia asta " Suport C&R dar și rețin, însă fac asta pe ape unde știu că se populează frecvent și pentru asta în special eu plătesc taxa"
... vreau sa cred ca pescuiesti 80% C&R si ne-am inteles, ca sa terminam aici ca sunt simple discutii care nu duc la ceva bun ... :))

oly marius
junior
junior
Mesaje: 78
Membru din: 21 Oct 2011, 21:09
Localitate: Balgrad

Re: La păstrăv în februarie.

Mesaj de oly marius » 22 Feb 2015, 22:37

Normal ca discutiile pe tastatura nu aduc la bun sfarsit mai bine iesi pe apa la pescuit decat sa barfesti si sa judeci oameni pe care nui cunosti.Eu sunt sigur ca pot mai mult ca nu prea stau pe forum la carcotit doar se vede dupa numaru de mesaje la tine eu sunt pe apa invat exersez sau braconez cum zici tu. :lol1:

Avatar utilizator
andreifishing
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 179
Membru din: 21 Feb 2015, 15:27
Localitate: Timișoara/Hațeg/Lugoj

Re: La păstrăv în februarie.

Mesaj de andreifishing » 22 Feb 2015, 23:17

andreifishing scrie:Nu cred că este cineva în măsură să judece pe aici, nimeni nu te cunoaște mai mult decât un simplu anonim pe forum.
Suport C&R dar și rețin, însă fac asta pe ape unde știu că se populează frecvent și pentru asta în special eu plătesc taxă. :wink:
Plus că cei ce populează sunt "de-ai mei".
Ne-am înțeles?
Dacă tu cu siguranță ai crezut ăsta până acum, eu cu siguranță o să mă opresc aici. De ce nu aș lua și eu când merg odată la 2-3 săptămâni, poate și mai rar, pe o apă ce e populată cu păstrăv foarte des și pe care plătesc taxă să pescuiesc, măcar 5-10 bucăți?
Noi cei care protejăm natura nu avem dreptul să ne bucurăm de bogățiile ei!?

YoNutzu
senior
senior
Mesaje: 443
Membru din: 22 Feb 2008, 18:31
Localitate: Targoviste

Re: La păstrăv în februarie.

Mesaj de YoNutzu » 23 Feb 2015, 09:32

oly marius scrie:Normal ca discutiile pe tastatura nu aduc la bun sfarsit mai bine iesi pe apa la pescuit decat sa barfesti si sa judeci oameni pe care nui cunosti.Eu sunt sigur ca pot mai mult ca nu prea stau pe forum la carcotit doar se vede dupa numaru de mesaje la tine eu sunt pe apa invat exersez sau braconez cum zici tu. :lol1:
am zis sa oprim discutiile inutile dar ...

Marius, tu lasi de inteles ca ai un cont pe un forum de pescuit doar pentru carcotit nu discutii legate de pescuit, schimb de experienta ... am vazut activitatea ta si pe alte forumuri ... daca sti sa "citesti" un forum ai vedea ca am activitate slabuta la scris si vezi ca mai este si "album foto" ;)

Andrei, nu a spus nimeni ca nu ai voie sa retii mai ales pe ape unde se poate si se permite ...
chstia asta nu o inteleg: "Noi cei care protejăm natura nu avem dreptul să ne bucurăm de bogățiile ei!?"

oly marius
junior
junior
Mesaje: 78
Membru din: 21 Oct 2011, 21:09
Localitate: Balgrad

Re: La păstrăv în februarie.

Mesaj de oly marius » 23 Feb 2015, 10:21

Ce sa zic frumoase muste ai.

Scrie răspuns