J{V}ALEA ARGOVEI

pescuit cu naluci, momeli artificiale: oscilante, rotative, voblere, twistere

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
PREDATOR
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 186
Membru din: 09 Iun 2007, 21:26
Localitate: BUCURESTI

J{V}ALEA ARGOVEI

Mesaj de PREDATOR » 25 Iul 2009, 11:39

:twisted: cand vom putea oprii jaful de la valea argovei,totodata si LACOMIA DOMNULUI LIVIU TOMOAIOAGA,,,,de ce tre sa ne facem ca nu vedem ce se intampla la valea argovei,,,daca va e oarecum teama sa scrieti nu e problema ,am sa scriu mereu pe toate siturile pescaresti ce se intampola la valea argovei,,,

Avatar utilizator
mitucatalin
junior
junior
Mesaje: 91
Membru din: 31 Dec 2007, 11:33
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: J{V}ALEA ARGOVEI

Mesaj de mitucatalin » 25 Iul 2009, 12:13

PREDATOR scrie::twisted: cand vom putea oprii jaful de la valea argovei,totodata si LACOMIA DOMNULUI LIVIU TOMOAIOAGA,,,,de ce tre sa ne facem ca nu vedem ce se intampla la valea argovei,,,daca va e oarecum teama sa scrieti nu e problema ,am sa scriu mereu pe toate siturile pescaresti ce se intampola la valea argovei,,,
dc nu apelezi la agentii neguvernamantale de protectia mediului
strica fauna acvatica nu?
oricum sa le stea in gat tot pestele scos si banii sa-i foloseasca cum ai dorim noi....astia nu sunt oameni ...a reusit sa distruga un loc asa de frumos

Avatar utilizator
Gyorg
veteran
veteran
Mesaje: 1166
Membru din: 07 Iul 2004, 15:22
Localitate: Ilfov
Contact:

Mesaj de Gyorg » 28 Iul 2009, 14:20

chiar, ce se intampla pe la VA , PREDATOR ?
http://www.kronect.ro
http://www.shopconectica.ro
conectica de calitate pentru retele de calculatoare sau telecomunicatii

Avatar utilizator
daspinningmaster
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 291
Membru din: 30 Mar 2005, 15:17
Localitate: bucuresti
Contact:

Mesaj de daspinningmaster » 28 Iul 2009, 14:32

mai era un topic saptamana trecuta care se numea v(j)alea argovei. Acum a aparut j(v)alea argovei. E asa greu de dat un search inainte sa deschidem un topic nou?
Fire zmucite!

PREDATOR
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 186
Membru din: 09 Iun 2007, 21:26
Localitate: BUCURESTI

GYORG ,,CU MASCA SAU FARA MASCA

Mesaj de PREDATOR » 30 Iul 2009, 22:47

Gyorg scrie:chiar, ce se intampla pe la VA , PREDATOR ?
MISTER GYORG,STIMATE GYORG,,,,sunt convins ca stii ce se intampla acolo si nu iti place deloc ,dar nu vrei sa spui adevarul pt ca nu vrei sa murdaresti imaginea unor oameni care se dau ceea ce nu sunt,in care ai avut candva incredere si ai crezut in vbele lor,este mare pacat ce se intampla la valea argovei,e prea mare lacomia ,pe zi ce trece constatam ca nu prea mai sunt piste de concurs care sa satisfaca pescarii de rapitor ,respectiv cei care participa la AVP,sper sa nu ramana indiferenti prea multi la tot jaful asta care se intampla in ziua de azi,,,,sa auzim de bine :lol:

PREDATOR
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 186
Membru din: 09 Iun 2007, 21:26
Localitate: BUCURESTI

apa potabila si mersul pe jos

Mesaj de PREDATOR » 30 Iul 2009, 22:55

daspinningmaster scrie:mai era un topic saptamana trecuta care se numea v(j)alea argovei. Acum a aparut j(v)alea argovei. E asa greu de dat un search inainte sa deschidem un topic nou?
imi place sa nu fie nevoie sa dai search 8)

Avatar utilizator
Gyorg
veteran
veteran
Mesaje: 1166
Membru din: 07 Iul 2004, 15:22
Localitate: Ilfov
Contact:

Re: GYORG ,,CU MASCA SAU FARA MASCA

Mesaj de Gyorg » 31 Iul 2009, 08:19

PREDATOR scrie:MISTER GYORG,STIMATE GYORG,,,,sunt convins ca stii ce se intampla acolo si nu iti place deloc ,dar nu vrei sa spui adevarul pt ca nu vrei sa murdaresti imaginea unor oameni care se dau ceea ce nu sunt,in care ai avut candva incredere si ai crezut in vbele lor,este mare pacat ce se intampla la valea argovei,e prea mare lacomia ,pe zi ce trece constatam ca nu prea mai sunt piste de concurs care sa satisfaca pescarii de rapitor ,respectiv cei care participa la AVP,sper sa nu ramana indiferenti prea multi la tot jaful asta care se intampla in ziua de azi,,,,sa auzim de bine :lol:
chiar crezi ca te-am intrebat in zeflemea ?
nu, am auzit ca nu se prinde ca in anii anteriori dar tinand cont de tonul si avertizarea mesajului tau, doream sa aflu mai multe.
crezi ca poti sa detaliezi ceeace se intampla cu VA, mai precis ?

ca nu prea avem piste de concurs, asa este .. din pacate :(
http://www.kronect.ro
http://www.shopconectica.ro
conectica de calitate pentru retele de calculatoare sau telecomunicatii

darkseth
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 235
Membru din: 18 Noi 2008, 07:38
Localitate: bucuresti

Mesaj de darkseth » 31 Iul 2009, 08:44

Valea Argovei este ceea ce a fost dintotdeauna,o balta destinata cresterii si comercializarii pestelui- nici vorba sa aiba pretentia de pista de concurs.De multi ani stiu ca se baga plasele (in principiu pentru crap si chinezesc) ,dar asta nu inseamna ca balta e "chelita" de peste.De cate ori am fost ,m-a multumit iesirea...m-am si relaxat ,am si "mirosit' a peste.Adevarul e ca nu am avut capturi "capitale" si cu zecile...dar sa prinzi 2-3 bucati la minim 1-1,5 kg la o iesire ,cred ca este ok.
Singurul lucru pe care l-as comenta este pretul....e un pic cam mare fata de ceea ce ofera.....insa e pintre putinele locuri din jurul Bucurestiuluiunde poti da la rapitor fara sa te incurci cu cei care da la crap...
P.S. Predator,ai vazut ce dimensiune au ochiurile plaselor si de ce crezi ca evita sa dea cu plasele in "agatatura"(ca de aceea sunt puse sticlele sa le delimiteze)?

Avatar utilizator
Gyorg
veteran
veteran
Mesaje: 1166
Membru din: 07 Iul 2004, 15:22
Localitate: Ilfov
Contact:

Mesaj de Gyorg » 31 Iul 2009, 09:06

ce-ai vazut tu era poate numai un echipaj de "suprafata",eu am vazut si echipaje de "strecurat" apa :wink:

nu ne ascundem dupa deget , VA este si va ramane o balta destinata preponderent pescuitului comercial, atata timp cat din asta se scoate mai bine decat din alte activitati.

eram curios ce alte dezastre s-au mai petrecut pe vale tinand cont ca nu am mai fost de ceva timp.
http://www.kronect.ro
http://www.shopconectica.ro
conectica de calitate pentru retele de calculatoare sau telecomunicatii

PREDATOR
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 186
Membru din: 09 Iun 2007, 21:26
Localitate: BUCURESTI

OCHIRILE MARI CAT NUCA

Mesaj de PREDATOR » 31 Iul 2009, 14:24

darkseth scrie:Valea Argovei este ceea ce a fost dintotdeauna,o balta destinata cresterii si comercializarii pestelui- nici vorba sa aiba pretentia de pista de concurs.De multi ani stiu ca se baga plasele (in principiu pentru crap si chinezesc) ,dar asta nu inseamna ca balta e "chelita" de peste.De cate ori am fost ,m-a multumit iesirea...m-am si relaxat ,am si "mirosit' a peste.Adevarul e ca nu am avut capturi "capitale" si cu zecile...dar sa prinzi 2-3 bucati la minim 1-1,5 kg la o iesire ,cred ca este ok.
Singurul lucru pe care l-as comenta este pretul....e un pic cam mare fata de ceea ce ofera.....insa e pintre putinele locuri din jurul Bucurestiuluiunde poti da la rapitor fara sa te incurci cu cei care da la crap...
P.S. Predator,ai vazut ce dimensiune au ochiurile plaselor si de ce crezi ca evita sa dea cu plasele in "agatatura"(ca de aceea sunt puse sticlele sa le delimiteze)?
DARKSETH am vazut de toate la V.A.,,inclusiv km de plase de guta cu ochiuri mai mici in care erau strapazani morti ,mai nou a aparut si navodul :twisted: made in... BURCEA ,GOSTILELE care are niste ochiuri dalea mari cat nuca,mai o fi nevoie sa mentionez ca deja este navodita si darvariu la ora care tastez>>?? 8) ,,e foame de bani baieti ......ca vba aia doar pt fitofag se baga navodul tinand cont de ultimul concurs de crap care a avut loc la darvari in care capturile nu au fost mari dar au fost rare,,,, :idea: sau ce sa mai spunem de etapa de salau din primavara,,, :( ,,,imi pare rau ca sunt nevoit sa merg de la 200 de km de buc sa mai pot sa am capturile de alta data,,macar am ramas cu placerea de a scrie pe siturile pescaresti,, :lol: ,,,sa auzim de bine,,,sau de mine :P

Scrie răspuns