Trabucco ?

Moderatori: Adelin, johnnybravo, Moderatori

Avatar utilizator
dan bobei
veteran
veteran
Mesaje: 8241
Membru din: 08 Dec 2005, 19:07
Localitate: Brasov
Contact:

Mesaj de dan bobei » 29 Oct 2008, 10:25

Numai fire am folosit de la trabucco. Sunt bune spre foarte bune. Cele mai reusite ar fi "super-cast" si "spinning". :wink:

stefan28
junior
junior
Mesaje: 30
Membru din: 02 Noi 2008, 17:30
Localitate: intre balta, munca si familie

Mesaj de stefan28 » 12 Noi 2008, 11:56

danr scrie:multumesc mult pentru sfaturi, astept in continuare
ma intereseaza nume de game, inclusiv stationar, pe care sa le avem in vedere
am retinut River Trout, T Force, Savage Carp
Trabucco S-Force Sinking, Sinking, Tournament Class, Silicon Coating:
0.16-3,7kg, 0.18-4,55kg, 0.20-5,55kg, 0.22-6,75kg, 0.25-8,44kg, 0.33-12.06kg la role de 150 sau 300m. E MARON DESCHIS

Trabucco T-Force XPS Match Sinking, Ceramic Power Technology, Super Heavy:
0.128-2,05kg, 0.148-2,7kg, 0.165-3,6kg, 0,181-4,43kg, 0.203-5,3kg, 0.255-7,95kg, 0.309-9,78kg. Total Memory Absence, Developed for reel fishing when it requiers specific heavy line weight and quick sinking action. Role de 150m. Nu stiu daca si la 300m. E NEGRU.

FOARTE BUNE FIRELE. :wink: :D

Avatar utilizator
ovidiu
veteran
veteran
Mesaje: 2660
Membru din: 14 Ian 2005, 22:33
Contact:

Mesaj de ovidiu » 12 Noi 2008, 12:58

danr scrie:multumesc mult pentru sfaturi, astept in continuare
ma intereseaza nume de game, inclusiv stationar, pe care sa le avem in vedere
am retinut River Trout, T Force, Savage Carp
Nici mulinetele nu sunt rele; eu am de vreo 6 luni xgb2000 dupa ce am vazut una marimea 1000 la un prieten care pescuieste cu ea la spin de vreo 2-3 ani si mergea impecabil...si a prins pesti seriosi cu mulineta aia.

Folosesc si acum un bat de vreo 5 ani "ultron maine" 2.70m 20-80g, dar am impresia ca nu se mai face, si am avut 2 ani "syncron avenger", 2,4m 10-30g, pana m-a mancat sa dau cu ea pe dunare si in prima lansare mi-a dat un salau, lanseta a bubuit in teapa, si pestele la vreo 5kg l-am scapat la barca :cry:

Vorbim oricum de produse cu preturi destul de mici, dar ok caliutativ si care prind peste.

subscriu la ce au zis baieti despre t-force, foloseam la pescuit la crap cu teava din barca, si super bun. Atunci incercam o groaza de fire, t-force a fost unul la care m-am oprit mai mult timp.
pentru unii este un hobby, pentru altii o pasiune; pentru mine, pescuitul este o stare...

Avatar utilizator
grecu
veteran
veteran
Mesaje: 1665
Membru din: 21 Iul 2005, 22:21
Localitate: tg mures

Mesaj de grecu » 12 Noi 2008, 18:40

la stationar folosesc lanseta match TRABUCCO SUPREMACY UK MASTER 4.20 m 3 segmente carbon HM 15 inele s-SIC light frame. ca fir trabucco T-force XPS super heavy iar ca leader T-force XPS match strong

Ciuchi
utilizator nou
utilizator nou
Mesaje: 21
Membru din: 10 Mai 2008, 13:24

Mesaj de Ciuchi » 19 Ian 2009, 02:47

Imi permit sa ma bag si eu la acest topic deoarece ma declar un fan al accesoriilor Trabucco... De ce? Sincer nu stiu ce sa va spun, dar am avut mai multe firme prin mana, insa acest brand mi-a placut foarte mult. In primul rand ma refer la raportul pret/calitate. Sunt altii probabil peste trabucco, in special la spining, dar eu unul ii iubesc :)
La pescuitul crapului folosesc Trabucco Corix de 3,6m si 3,25lbs. + mulinete Trabucco Maxxis SK 8000. Mai am deasemenea un match de 4,2m din 3 tronsoane si anume Trabucco Precision hi-match 5-20 gr. cu care este o placere drill-ul cu ceva mai marisor. Folosesc mulinete pt. spining Xenos XCW si Xenos XGB de care spunea si ovidiu... Va spun sincer ca niciun produs nu m-a dezamagit pana acum. De fire nici nu mai vorbesc. Pacat ca sunt asa putini dealeri Trabucco la noi in tara, ca dovada ca foarte multi nu prea cunosc produsele acestei firme si sunt mai neincrezatori din aceasta cauza.
Si poate ma lamureste si pe mine cineva pe aceasta cale de ce in Romania nu se importa decat anumite produse din catalog... eu unul nu reusesc sa inteleg logica.
danr poate am norocul sa vad la voi toate produsele acestei firme :wink:

adrian frunza
veteran
veteran
Mesaje: 877
Membru din: 14 Oct 2004, 19:15

Mesaj de adrian frunza » 19 Ian 2009, 09:17

trabucco nu mai e ce a fost
de cand produce in china ,a scazut ff mult calitatatea produselor,in plus chinezii il pirateaza cu succes .
am o lanseta trabucco de spin.ceea ce scrie pe ea nu se pupa cu ceea ce face , e lenta ,are un maner total neergonomic , are tendinta de a cadea in nas .pare robusta .manerul prost proiectat si centrul de greutate aiurea obosesc mana incredibil .cand te cheama trabucco nu iti pui numele pe o torogoata de aia .
walleye

Avatar utilizator
MARIUS POPA
veteran
veteran
Mesaje: 3263
Membru din: 15 Iul 2007, 15:57
Localitate: Bistrita si Alba Iulia(Ro)

Mesaj de MARIUS POPA » 26 Ian 2009, 14:08

si eu subscriu firelor trabucco, de multe ori am vrut sa comand pe total. si nu gasea, cele incolore de clean si cele verzi de stiuca, explicatie babeasca :D !as fi incantat daca as gasi produse trabucco!
Imagine
Mai intai ii faci hoti, si apoi ii pedepsesti ca fura!....V.Hugo
Daca vrei sa stii cine este un om, da-i o functie de conducere. (Robert Brasillach)
Fii pescar nu talhar.

Scrie răspuns