SALMO THRILL NEW BLOCKBUSTER

Moderatori: Adelin, johnnybravo, Moderatori

attilaf
veteran
veteran
Mesaje: 1068
Membru din: 25 Apr 2006, 14:49
Localitate: In fata monitorului

Mesaj de attilaf » 21 Feb 2008, 15:18

Ca distanta de lansare, cu fir mono de 0.18, l-am aruncat peste 40 de m. Ca si vobler prinzator, am prins doar avatei pana in 500 de g. Am mai intalnit prostul obicei de a se agata firul de prima ancora, si la recuperare sa vina ca o morisca. In rest...la recuperare inceata, vine prin apa ca un bat...la recuperare rapida...oscileaza putin stanga-dreapta. Eu il vad doar ca pe o alternativa la oscilante, deci pentru cazuri in care e nevoie de distanta de aruncare.

Avatar utilizator
sorinB
veteran
veteran
Mesaje: 14621
Membru din: 25 Ian 2007, 00:06
Localitate: sibiu

Mesaj de sorinB » 21 Feb 2008, 15:35

Subscriu la ce a spus Attilaf, cu deosebirea ca eu n-am prins nimic la el :D . Cu fir textil de 10 lbs, aruncari frecvente peste 40 m. Si cel mai enervant, ca se agata firul de prima ancora destul de des :evil:
Am vazut aici pe forum ca unii au mai prins cate ceva la el dar...nu stiu daca e mai eficient decat un shad sau un grub.
Pentru aia, poti sa incerci, eu iti doresc sa ai cele mai mari capturi la thrill :wink:

Avatar utilizator
costi
veteran
veteran
Mesaje: 1473
Membru din: 03 Oct 2004, 16:47
Localitate: Deva

Mesaj de costi » 21 Feb 2008, 19:00

ovidiu scrie:si? a prins cineva un avatel de la 2kiluri in sus? la sus numitul "thrill".
Da, da doar asta :D :lol: :lol:
http://www.rapitori.ro/forum/album_page.php?pic_id=3584

in ziua aia mi-a urmarit la o gramada da doar in ala sa aruncat.... am mai incercat dupa aia doar cateva ori cu el si canci..... il mai bag din an in paste.... asta doar daca nu merge la preferatele mele :lol: :lol:

Da' e clar o naluca de scos uleiul din mulineta :wink:

Avatar utilizator
anem
veteran
veteran
Mesaje: 3046
Membru din: 30 Mar 2006, 11:54
Localitate: carpi

Mesaj de anem » 21 Feb 2008, 19:44

ca parere personala thirll-ul asta e un vobler misto, care ar trebui sa fie prezent in trusa oricarui pescar care poate intr-o zi va cauta avatul. intr-adevar nu e conceput ptr. rauri mici datorita greutatii lui si modului de recuperare, dar pe dunare, olt, mures sau alte rauri de proportii mari mi se pare excelent. ca distanta de lansare pot sa zic linistit ca am trecut cu el pragul de 50 de metrii cu un bat cw 5-20g si 2,15 lungime. actiunea nu e una care sa dea pe spate, adica doar o mica oscilatie stanga dreapta, dar datorita formei si culorii mie personal mi se pare un vobler extrem de interesant. sunt convins ca daca as avea ocazia sa-l pescuiesc mai des ar urca in top-ul meu personal.


ca si capturi, nu a fost nimic remarcabil, doar niste avatei micuti dar precizez faptul ca datorita situatei in care ma aflu, de cand am achizitionat thrill-ul am fost doar de 2 ori la pescuit :oops: :(
C&R ... un alt mod de a savura un peste ...

Avatar utilizator
JONES
veteran
veteran
Mesaje: 1072
Membru din: 16 Iun 2005, 10:54
Localitate: TG MURES
Contact:

Mesaj de JONES » 22 Feb 2008, 07:30

Prieteni observ ca THRILL e o scula dedicata adica nu o sa prinzi probabil nimic in afara de avat.
Unde am nevoie de el nici macar Salmo Stinger nu face fata (curent puternic cu debit mare) si sper ca THRILL sa intre destul de adanc si sa vibreze suficient ca sa ii atraga atentie la nenea avat.
the angler is catching xxx, not by the lure

Avatar utilizator
Leba
veteran
veteran
Mesaje: 2944
Membru din: 19 Iun 2005, 14:14
Localitate: Iasi
Contact:

Mesaj de Leba » 22 Feb 2008, 10:45

sir.JONES scrie:Prieteni observ ca THRILL e o scula dedicata adica nu o sa prinzi probabil nimic in afara de avat.
Unde am nevoie de el nici macar Salmo Stinger nu face fata (curent puternic cu debit mare) si sper ca THRILL sa intre destul de adanc si sa vibreze suficient ca sa ii atraga atentie la nenea avat.

am prins eu clean mic
ete
"Cu aceeasi minciuna nu poti pescui de doua ori"
East Spinning Team

Avatar utilizator
anem
veteran
veteran
Mesaje: 3046
Membru din: 30 Mar 2006, 11:54
Localitate: carpi

Mesaj de anem » 22 Feb 2008, 18:47

C&R ... un alt mod de a savura un peste ...

SVF
veteran
veteran
Mesaje: 4144
Membru din: 15 Mar 2006, 21:05

Mesaj de SVF » 22 Feb 2008, 20:47

bleahhh,orice e mai bun ca asta,v-ati bucurat vreodata de pierderea unui vobler?Eu da.

Avatar utilizator
Tavi
veteran
veteran
Mesaje: 5834
Membru din: 22 Ian 2005, 17:13
Localitate: Sibiu

Mesaj de Tavi » 22 Feb 2008, 20:50

leba scrie:
am prins eu clean mic
ete
era suficient sa spui "am prins eu clean".
E de la sine inteles ca era mic, doar tu l-ai prins.

Avatar utilizator
Leba
veteran
veteran
Mesaje: 2944
Membru din: 19 Iun 2005, 14:14
Localitate: Iasi
Contact:

Mesaj de Leba » 25 Feb 2008, 09:52

Tavi scrie: era suficient sa spui "am prins eu clean".
E de la sine inteles ca era mic, doar tu l-ai prins.
ihi, da decat caras...zi si tu amu.
"Cu aceeasi minciuna nu poti pescui de doua ori"
East Spinning Team

Scrie răspuns