Shimano Tranx - ce fir sa pun pe el?
Moderatori: Adelin, tudor, johnnybravo, Sorin, Moderatori
Shimano Tranx - ce fir sa pun pe el?
Salut. Monofilament, textil sau fluorocarbon merge pe multiplicatorul asta? Sunt încep?tor la cast, din ce am mai citit monofilamentul este mai potrivit, m?rimea la multiplicator este 201 ?i vine pus pe un bat Fox Rage Warrior 20-80 gr. Pt stiuca vreau s?-l folosesc cu reactive, vobler mai mari, spinnerbait, chatterbait etc... ?i dac? monofilament sau fluorocarbon ce diametru, model etc.. recomanda?i?
Re: Shimano Tranx - ce fir sa pun pe el?
Mono,cel mai ieftin,de...0.25-0.30, exerseaza lanseul,ca nu-i ca la spin, vezi cum e cu setarile la ea, iarna nu-i ca vara si nici spinul nu-i ca si castul.....succesuri.... a si ca sa nu uit, NU TE DESCURAJA, ii dai de capat cumva... 
Dumnezeu a creat cerul si pamantul,restul e facut in China.

