Shimano Tranx - ce fir sa pun pe el?

discutii despre lansete, mulinete, fire, naluci, etc. destinate pescuitului rapitorilor

Moderatori: Adelin, tudor, johnnybravo, Sorin, Moderatori

Scrie răspuns
catax4u
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 195
Membru din: 27 Mar 2008, 16:36
Localitate: draganesti-olt

Shimano Tranx - ce fir sa pun pe el?

Mesaj de catax4u » 30 Mai 2022, 18:24

Salut. Monofilament, textil sau fluorocarbon merge pe multiplicatorul asta? Sunt încep?tor la cast, din ce am mai citit monofilamentul este mai potrivit, m?rimea la multiplicator este 201 ?i vine pus pe un bat Fox Rage Warrior 20-80 gr. Pt stiuca vreau s?-l folosesc cu reactive, vobler mai mari, spinnerbait, chatterbait etc... ?i dac? monofilament sau fluorocarbon ce diametru, model etc.. recomanda?i?

Avatar utilizator
DEM
veteran
veteran
Mesaje: 604
Membru din: 27 Iun 2012, 15:57
Localitate: bucuresti

Re: Shimano Tranx - ce fir sa pun pe el?

Mesaj de DEM » 04 Iun 2022, 11:03

Mono,cel mai ieftin,de...0.25-0.30, exerseaza lanseul,ca nu-i ca la spin, vezi cum e cu setarile la ea, iarna nu-i ca vara si nici spinul nu-i ca si castul.....succesuri.... a si ca sa nu uit, NU TE DESCURAJA, ii dai de capat cumva... :respekt:
Dumnezeu a creat cerul si pamantul,restul e facut in China.

Scrie răspuns