Salutare,
Am obervat in timp ce cautam o mulineta de 1000 ca a aparut un nou Shimano Exage, FD. Poate ca este de ceva vreme pe piata dar mie nu mi-a atras atentia pana acum. Il are cineva? Ma intereseaza cum ruleaza si cum aseaza firul.
Are 4 rulmenti in corp plus unul la galet, corp din grafit si 200g, dupa aceste caracteristici ma gandesc ca este o mulineta buna.
Puteti sa mai recomandati alte mulinete de 1000-1500 in acelasi buget (~300 ron)?
Shimano Exage FD
Moderatori: Adelin, tudor, johnnybravo, Sorin, Moderatori
Re: Shimano Exage FD
Pune firul cum trebuie, ca orice mulinet? Shimano. Mie mi se pare o mulinet? foarte bun?. Asta de 3000 se învârte mai bine decât celelalte la 250 de lei, cât ar trebui s? ?i coste defapt. Are tambur de rezerv? metalic, frâna lucreaz? perfect... e o mulinet? de pescuit, nu de aruncat dup? l?utari. Vezi negociaz? pre?ul la magazin, 1000 ar trebui s? fie ?i mai ieftin? de 250.


