Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

discutii despre competitiile de pescuit la rapitori

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
vali stratonov
veteran
veteran
Mesaje: 4617
Membru din: 19 Sep 2006, 13:26
Localitate: cluj-napoca

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de vali stratonov » 16 Iul 2014, 12:51

razvan m. scrie:Oare pe organizatorii bibanmania i-a reclamat la MTS pentru organizare ilicita de competitii sportive sau a... lasat loc de buna ziua ??? 8)
Nu ne-a reclamat nimeni nicaieri....sau cel putin nu stim noi......inca. :roll:
Cred totusi ca nici nu ar fi vre-un motiv de suparare deoarece noi cu proiectul BIBANMANIA nu facem nimanui nici o concurenta ....nici Federatiei, nici LRS , nici nu ne substituim vreunui campionat oficial sau neoficial....

Asa incit e loc pt toata lumea sa faca proiecte bune in folosul pescarilor si pescuitului de competitie.....
Noi ne vom stradui ca sa imbunatatim sistemul si organizarea sa devina impecabila ....
Sper ca intr-o zi sa si reusim.
pescuitul nu e tir cu arcul...asa ca insistati!

Cristi Y
senior
senior
Mesaje: 442
Membru din: 07 Dec 2011, 16:56

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de Cristi Y » 16 Iul 2014, 13:21

vali stratonov scrie:Asa incit e loc pt toata lumea sa faca proiecte bune in folosul pescarilor si pescuitului de competitie.....

felicitari sincere celor care intr-adevar pun umarul la dezvoltarea acestui fenomen , palpabil :respekt:

Avatar utilizator
ULK
veteran
veteran
Mesaje: 4163
Membru din: 26 Sep 2009, 23:41
Localitate: Cluj Napoca

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de ULK » 16 Iul 2014, 14:14

Cristi Y scrie:
vali stratonov scrie:Asa incit e loc pt toata lumea sa faca proiecte bune in folosul pescarilor si pescuitului de competitie.....

felicitari sincere celor care intr-adevar pun umarul la dezvoltarea acestui fenomen , palpabil :respekt:
Cristi, fara sa ne cunoastem (daca imi permiti) si fara sa doresc sa intru in discutii interminabile pe tema asta( mai ales nu in spatiul virtual)..poate o sa observi o paralela intre initialele WBF si sponsorul principal al acestui concurs reusit ce tocmai s-a incheiat....adica dracul nu e chiar asa de negru precum pare cateodata din spatele tastaturii...desi recunosc, asa imi aparea si mie pe monitor pana nu mai demult :).

:respekt:
http://ulkustom.wblog.ro/
UlKustom Rods
Live,breathe,build,f.i.s.h.

Avatar utilizator
jonah
veteran
veteran
Mesaje: 1039
Membru din: 06 Ian 2007, 21:56
Localitate: Iasi

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de jonah » 16 Iul 2014, 15:20

L-am cunoscut si eu pe Horia ,alias wbf, la concurs si pot sa afirm fara dubii ca e un baiat de nota 10 +.

Cristi Y
senior
senior
Mesaje: 442
Membru din: 07 Dec 2011, 16:56

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de Cristi Y » 16 Iul 2014, 15:46

ULK scrie:Cristi, fara sa ne cunoastem (daca imi permiti) si fara sa doresc sa intru in discutii interminabile pe tema asta( mai ales nu in spatiul virtual)..poate o sa observi o paralela intre initialele WBF si sponsorul principal al acestui concurs reusit ce tocmai s-a incheiat
pentru mine , cine se asociaza cu escrocul de popescu sau cu ideile lui este in aceeasi troaca . Pentru faptul ca sponsorizeaza un evenimnt atat de important si de reusit , felicitari , dar asta nu certifica valoarea morala , sunt multi sponsori principali gen Becali , Borcea , Copos , etc ... baieti de nota 10 dealfel :wink:

ULK scrie:.adica dracul nu e chiar asa de negru precum pare cateodata din spatele tastaturii...desi recunosc, asa imi aparea si mie pe monitor pana nu mai demult
nu stiu cat de alb sau de negru este la cine te referi tu si nici nu ma intereseaza , ceea ce stiu este ca a fost suficienta o simpla abureala din partea lui popescu sa-l faca sa-si schimbe radical atitudinea fata de mitoman si de haznaua lui si nu este singurul care a sarit dintr-o barca in alta in functie de cum a batut vantul
popescu a avut un moment in care a ridicat capul din mocirla , moment scurtat decisiv prin dobitocenia lui dar care a facut pe cei slabi sa se vada federali :lol: :lol:

Cristi Y
senior
senior
Mesaje: 442
Membru din: 07 Dec 2011, 16:56

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de Cristi Y » 16 Iul 2014, 15:54

" UN POPOR CARE VOTEAZA CORUPTI , IMPOSTORI , HOTI SI TRADATORI, NU ESTE O VICTIMA . ESTE COMPLICE " !!!! George Orwell

Mister Fisherman
veteran
veteran
Mesaje: 2312
Membru din: 11 Apr 2011, 15:01

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de Mister Fisherman » 16 Iul 2014, 16:20

Pescuitul sportiv este ramura sportivă recunoscută de stat și reglementat prin prevederile exprese ale Legii nr. 69/2000 privind educația fizică și sportul, cu modificările și completările ulterioare. În comformitate cu prevederile art. 2 al Legii nr. 69/2000, practicarea pescuitului sportiv este activitate de interes național sprijinită de stat. De asemenea, statul recunoaște și garantează dreptul persoanelor fizice și juridice dreptul de a se asocia în vederea constituirii de structure sportive. Autoritatea privind organizarea, administrarea și controlul activităților și competițiilor pe ramura de sport – pescuit sportiv – revin prin lege, Federației sportive de specialitate, constituită și autorizată în condițiile legii. Practicarea pescuitului sportiv în habitatele piscicole naturale ca activitate recreativă sau de agrement se face în baza unui permis de pescuit recreativ/sportiv, eliberat de asociațiile de pescari sportivi, legal constituite. Asociațiile de pescari sportive legal constituite și autorizate de Autoritatea Națională pentru Sport și Tineret, precum și forurile de reprezentare la nivel național
Sa intelegem de aici ca , vor fi actionati in instanta si cei care pescuiesc recreativ , pentru simplu motiv ca n-au permisele eliberate de Asociațiile de pescari sportive legal constituite și autorizate de Autoritatea Națională pentru Sport și Tineret, precum și forurile de reprezentare la nivel național

???

:lol: :lol: :lol:
Acesta este un pamflet. Orice asemanare cu personaje reale este pur intamplatoare.

Cristi Y
senior
senior
Mesaje: 442
Membru din: 07 Dec 2011, 16:56

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de Cristi Y » 16 Iul 2014, 17:03

Ca tot veni vorba , in primavara Vladeanu a organizat la Sarulesti mare cupa mondiala , concurs de interes national unde nu s-a vazut nici o reactie a mitomanului si a gaunoasei sale cacastoare federale . Concluzie : bosorogul mitoman isi acopera aplaudacii :))))

Avatar utilizator
razvan m.
veteran
veteran
Mesaje: 4456
Membru din: 18 Oct 2004, 17:24
Localitate: arad
Contact:

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de razvan m. » 16 Iul 2014, 17:08

N-ai inteles. El are treaba doar cu campionatele care se „substituie” celor oficiale, dupa cum scrie mai sus. :roll:
Sud-Est, Romania undeva in Balcani
Cand aterizezi pe aeroport tine bine de bani.

Cristi Y
senior
senior
Mesaje: 442
Membru din: 07 Dec 2011, 16:56

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de Cristi Y » 16 Iul 2014, 18:20

aha , am inteles , deci dupa CM din Italia trebuie sa-mi fac bagajul pentru parchet :shock:

Scrie răspuns