Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

discutii despre competitiile de pescuit la rapitori

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
Avatar utilizator
razvan m.
veteran
veteran
Mesaje: 4456
Membru din: 18 Oct 2004, 17:24
Localitate: arad
Contact:

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de razvan m. » 09 Iul 2014, 11:34

Mister Fisherman scrie:
S-ar putea să se mai gândească bine înainte de a participa la CM. Parchetul a început deja cercetările penale împotriva numiților Orhei Oliviu Lucian, Neamț Marius, Veronica Ispas și Sorin Buculei pentru falsul în declarații pe care l-au făcut prin trimiterea de moțiuni mincinoase la Congresul CIPS.
Urmează să fie citați la Parchet și componenții loturilor care au participat până acum la Competițiile CIPS din acest an. Așa că, să fiți bine pregătiți. Să nu se spună că nu s-a știut ce va urma.
A inceput "recitalul" cooperatist pe crapmania :lol: :lol: :lol: :lol:
Daca informatia e adevarata, cei citati la Parchet nu au mare lucru de facut. Trebuie doar sa prezinte procurorului urmatoarele hotarari judecatoresti:

- sentinta Judecatoriei Sectorului 2 Bucuresti, prin care a fost respinsa cererea FRPS de a se interzice AGVPSR si LRS organizarea de competitii privind selectarea loturilor nationale, respectiv de a trimite loturile nationale astfel selectate la competitiile oficiale ale FIPS/CIPS. Aceasta hotarare are autoritate de lucru judecat provizorie si este executorie;

- hotararile judecatoresti prin care a fost respinsa actiunea Clubului Cetate Alba privind dizolvarea LRS pe motiv ca ar organiza ilicit competitii sportive, intr-un proces in care a fost si FRPS parte (ca intervenienta). In motivare se explica negru pe alb de ce LRS are dreptul de a organiza in continuare competitii sportive, chiar si dupa aparitia FRPS. Solutia este valabila si pentru AGVPSR si pentru orice alta entitate care organizeaza competitii de pescuit. Respectivele hotarari sunt definitive si au autoritate de lucru judecat pe chestiunile de drept solutionate.

Sfat pentru cei vizati de plangerea popesciana: angajati-va avocati si cereti unde se poate cheltuieli de judecata.
Cand totalul cheltuielilor de judecata pe care le datoreaza FRPS diverselor persoane atinge valoarea prag de 40.000 lei, se poate cere deschiderea procedurii insolventei impotriva FRPS, pe Legea nr.85/2014.
Este cea mai sigura cale de asanare a peisajului competitional de aceasta structura parazitara.
Sud-Est, Romania undeva in Balcani
Cand aterizezi pe aeroport tine bine de bani.

Avatar utilizator
Adelin
Moderator
Moderator
Mesaje: 5271
Membru din: 14 Apr 2004, 22:53
Localitate: ARAD

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de Adelin » 09 Iul 2014, 11:40

razvan m. scrie:Sfat pentru cei vizati de plangerea popesciana: angajati-va avocati si cereti unde se poate cheltuieli de judecata.
Cand totalul cheltuielilor de judecata pe care le datoreaza FRPS diverselor persoane atinge valoarea prag de 40.000 lei, se poate cere deschiderea procedurii insolventei impotriva FRPS, pe Legea nr.85/2014.
Este cea mai sigura cale de asanare a peisajului competitional de aceasta structura parazitara.
Asa trebuie scris, ca sa se vada bine! :lol:
Când crezi ca sti pescuit apare ceva si iti da peste cap toate teoriile...
WSB CLUB

Avatar utilizator
modigliani
veteran
veteran
Mesaje: 1209
Membru din: 17 Aug 2010, 14:36
Localitate: Atlantida

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de modigliani » 09 Iul 2014, 11:44

Mai baieti , am incercat sa stau cat mai departe posibil de topicul asta ......

Nu de alta , da'-s multi alti agarici pe forum cu care ma "iau" la tranta . Atat de multi si-atat de terminati incat pur si simplu abia am dat cu ochiu' p-acilea . ......

Si-aveti cuvantul meu , ma distrez la maxim cu sarmanele lor scheuneli agramaticaloide . De Fane n-am avut timp .
Dar am sa-mi fac ....... Acum ......

Mai , trai-v-ar , asta chiar are o glanda-n minus din nastere ? Asta chiar nu are simtul penibilului ?
Cat de imbecil sa fi , nascut dintr-o simpla mama , incat efectiv sa nu poti sesiza penibilul constant la care te supui ? Culmea , cu buna stiinta si cu o perseverenta absolut dezarmanta !!!!

..................................

Fane , sa traiesti , mah ! Esti miezu' , sa mor io ! mai retard ca tine n-are cin' sa fie . sa moara Gilbert ( Gilbert e un baiat cu care ma stiu io de can' eram mici ! )

Hai , sa fii iubit . Dumnezeu stie de catre cine .........

.................................

p.s. Si mai da-mi voie sa te intreb un lucru : Cine PLM esti tu in pescuitul romanesc ? Ca din ce am inteles pana acum esti un agarici portabil , bagator in seama de-aiurea ......
Mah , ce-ai facut tu atat de miezos incat sa nu comenteze nimeni sau eventual sa ti se aduca elogii ? Esti ...... degeaba , fratioare . Fix degeaba . Sa mor io .


Io nu stiu ce-i in capu' tau , da'-ti recomand urgent transplant de creier . Vei fi mult mai fericit .........
Macar ca scapi de comentarii d-astea ca al meu . Nu vrei sa imbatranesti si tu linistit ? Dracului , toata lumea are nevoia asta .......

Mai dilau ca tine nu-i decat Gerula , dobitocu' ala de notorietate nationala .........

Avatar utilizator
Adelin
Moderator
Moderator
Mesaje: 5271
Membru din: 14 Apr 2004, 22:53
Localitate: ARAD

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de Adelin » 10 Iul 2014, 22:47

Linistit privechiul...da asa e si normal, doar nu o sa dansam. :-/
Când crezi ca sti pescuit apare ceva si iti da peste cap toate teoriile...
WSB CLUB

Mister Fisherman
veteran
veteran
Mesaje: 2312
Membru din: 11 Apr 2011, 15:01

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de Mister Fisherman » 11 Iul 2014, 11:51

Mitomane , ce mai face raposata cooperativa ? :lol:
Acesta este un pamflet. Orice asemanare cu personaje reale este pur intamplatoare.

Avatar utilizator
Adelin
Moderator
Moderator
Mesaje: 5271
Membru din: 14 Apr 2004, 22:53
Localitate: ARAD

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de Adelin » 11 Iul 2014, 15:45

Musiu', mai ti moarta mult la geam sa o vada lumea ca e bine si sănătoasă?! Hai ca deja e prea mult, ies vermii pe sub geam si nu cred ca mai crede vre-un trecător ca e vie... :-))))
Când crezi ca sti pescuit apare ceva si iti da peste cap toate teoriile...
WSB CLUB

Avatar utilizator
razvan m.
veteran
veteran
Mesaje: 4456
Membru din: 18 Oct 2004, 17:24
Localitate: arad
Contact:

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de razvan m. » 11 Iul 2014, 18:22

25 de steaguri, apartinand celor 25 de tari participante, sunt arborate pe podul ce duce spre locul in care se va desfasura a patra editie a Campionatului Mondial de Pescuit la Feeder 2014 - FIPSed, din Irlanda pe Inniscarra Reservoir, in 19-20 iulie 2014.
Steagul Romaniei este bineinteles printre ele, al patrulea de la stanga la dreapta.

Imagine

https://twitter.com/wffc14/status/487349690217017344
https://www.facebook.com/events/709237412471990/


Cu toate acestea, castigatorii campionatului oficial al Romaniei la feeder (singura competitie oficiala organizata de Federatia Romana de Pescuit Sportiv in anul 2014), privesc din fotoliul de acasa duelul mondial al feederistilor. Este vorba de domnii:

1. Mihai Mezei – Campion National (CS Monster xxx – Timisoara)
2. Galatanu Mihai – Vicecampion National (CS Monster xxx Timisoara)
3. Sauciur Adrian – locul 3 (CS Monster xxx Timisoara)
4. Martinov George – locul 4 (CS Monster xxx Timisoara)

Nu ar fi fost exclus sa fi prins lotul, macar ca rezerve, si domnii:
5. Brad Ioan – locul 5 (CS Cetate Alba Iulia)
6. Rosu Ioan Mircea locul 6 (CS Monster xxx Timisoara)

Poate ar fi fost cu totii acolo, daca oficialii sportivi ai FRPS ar fi avut bani sa traduca documentele acelea, pentru a fi puse la dispozitia Congresului CIPS din 3-5 aprilie 2014, de la San Marino... :lol:
Cum nu s-au gasit resurse in visteria federatiei pentru o astfel de cheltuiala neutila, s-au dus altii pentru a reprezenta Romania, si anume necunoscutii:

Adi Petrisor, Zsolt Benzar, Bogdan Vuculescu, Cosmin Brola, Leontin Neacsu, Lucian Fiat si Radu Prisacaru

http://fishingandhuntingtv.com/ro/pescu ... -lake.html

Asa ca nu ne ramane decat sa le uram din tot sufletul: HAI ROMANIA !!! :respekt:
Sud-Est, Romania undeva in Balcani
Cand aterizezi pe aeroport tine bine de bani.

victor kozec
junior
junior
Mesaje: 45
Membru din: 18 Apr 2014, 00:56

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de victor kozec » 11 Iul 2014, 19:49

avem voie si ghicitori la topicul acesta?sint cu premii...
cine-i oare fane al "nost"
mic,jegos si puturos?
cine ghiceste raspunsul corect cistiga dreptu de ai acorda un bocanc in gura gunoiului federal

nucus
veteran
veteran
Mesaje: 1092
Membru din: 03 Noi 2005, 17:49

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de nucus » 12 Iul 2014, 14:12

Mucegaiului schizofrenic nu mai are loc in gura :lol: poate se gaseste un slugoi de-al lui sa-l ajute...

ticairlandezu
veteran
veteran
Mesaje: 737
Membru din: 19 Noi 2007, 04:40
Localitate: peste tot

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de ticairlandezu » 12 Iul 2014, 18:23

nucus scrie:Mucegaiului schizofrenic nu mai are loc in gura :lol: poate se gaseste un slugoi de-al lui sa-l ajute...

Pai numai ce a fost unul :wink: :wallbash: sau vrei sa zici "altul".... decat cel care a fo inainte :respekt: :respekt: :lol: :lol: :lol: :lol: :mrgreen:

Scrie răspuns