Ucraina

orice subiect de discutie pe orice tema, mai putin pescuitul rapitorilor

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
SF
veteran
veteran
Mesaje: 3581
Membru din: 31 Mar 2005, 22:54

Re: Ucraina

Mesaj de SF » 06 Mar 2014, 23:10

Io m-as bucura daca nu am fi tarati in toata magaria asta , si tare ma tem ca nu o sa scapam :evil:


Pe de alta parte , poate inteleg si europenii aia isterici care merg la manifestatii si zbiara despre drepturile omului ca aia care ii reprezinta nu dau doi bani cand vine cazu pe drepturile omului .

Musk si Ilie , nu vreau sa a intrerup relatia , da cautati va rog alt colt :)

Adi G
veteran
veteran
Mesaje: 2190
Membru din: 21 Sep 2010, 13:44
Localitate: Malu Garlei

Re: Ucraina

Mesaj de Adi G » 07 Mar 2014, 09:27

USA au investit vreo 5 miliarde in "democratizarea" ucrainei... nimic nou, am mai vazut scenarii de astea.... guatemala, chile, iran.... the show must go on! :lol:

Avatar utilizator
StefanG
senior
senior
Mesaje: 463
Membru din: 26 Ian 2013, 00:38
Localitate: Bucuresti

Re: Ucraina

Mesaj de StefanG » 07 Mar 2014, 16:32

Putin nu-i prost,degeaba se bate Obama cu pumnii-n piept si le ofera la rusi solutii diplomatice pentru iesirea din criza in care a intrat Crimeea. N-ai sa vezi sa-ti retraga astia trupele d-acolo in viata lor,ca doar urmaresc sa-si insuseasca teritoriul si sa obtina autonomie pentru Crimeea. Dar va spun eu ca nici Obama nu-i prost. S-a tot vehiculat ca au trimis avioane de lupta F-16 prin Polonia,prin Lituania cica pentru exercitiu de zbor,...serios(tocmai acum,si de ce au ales tocmai tarile astea care-s situate aproape de zona de conflict?)?Aaaa si nu uitati ca au baza aeriana si la Kogaliceanu,asa ca nu m-ar mira ca la primul pas gresit al rusilor sa inceapa prapadul...sa ne fereasca Dumnezeu!!!
Everyone should believe in something; I believe I’ll go fishing

SF
veteran
veteran
Mesaje: 3581
Membru din: 31 Mar 2005, 22:54

Re: Ucraina

Mesaj de SF » 07 Mar 2014, 17:57

StefanG scrie:Putin nu-i prost,degeaba se bate Obama cu pumnii-n piept si le ofera la rusi solutii diplomatice pentru iesirea din criza in care a intrat Crimeea. N-ai sa vezi sa-ti retraga astia trupele d-acolo in viata lor,ca doar urmaresc sa-si insuseasca teritoriul si sa obtina autonomie pentru Crimeea. Dar va spun eu ca nici Obama nu-i prost. S-a tot vehiculat ca au trimis avioane de lupta F-16 prin Polonia,prin Lituania cica pentru exercitiu de zbor,...serios(tocmai acum,si de ce au ales tocmai tarile astea care-s situate aproape de zona de conflict?)?Aaaa si nu uitati ca au baza aeriana si la Kogaliceanu,asa ca nu m-ar mira ca la primul pas gresit al rusilor sa inceapa prapadul...sa ne fereasca Dumnezeu!!!
Miine cica o sa ajunga si nava americana la Constanta . Daca mai trimit trupe zilele astea se innegreste situatia , ca albastra deja ii .

Avatar utilizator
StefanG
senior
senior
Mesaje: 463
Membru din: 26 Ian 2013, 00:38
Localitate: Bucuresti

Re: Ucraina

Mesaj de StefanG » 07 Mar 2014, 18:27

Vai si amar de noi... :explode:
Everyone should believe in something; I believe I’ll go fishing

geppetto
veteran
veteran
Mesaje: 1699
Membru din: 18 Noi 2007, 22:47
Localitate: constanta
Contact:

Re: Ucraina

Mesaj de geppetto » 07 Mar 2014, 18:40

Exagerați.
O să se întâmple următorul lucru: se va face referendum, Crimea va deveni parte a Federației Ruse și nimeni n-o să facă nimic. Europa și Ucraina or să strângă din dinți și joc de glezne. SUA și UN oricum nu intervin militar decât în cazurile în care țara inculpată e vai și amar d.p.d.v. militar, ceea ce nu este cazul acum. Vestul s-a întins mai mult decât îi permite plapuma cu revoluțiile. Era de așteptat să primească un duș rece la un moment dat.

Avatar utilizator
StefanG
senior
senior
Mesaje: 463
Membru din: 26 Ian 2013, 00:38
Localitate: Bucuresti

Re: Ucraina

Mesaj de StefanG » 07 Mar 2014, 19:02

Iar rusii daca vor vedea ca le-a mers cu ucrainienii si reusesc sa puna ghearele pe Crimeea,probabil li se vor ridica pretentiile,asa a fost intotdeauna,iar dintr-una in alta tot acolo ajungem....WW3
Everyone should believe in something; I believe I’ll go fishing

pikeman
veteran
veteran
Mesaje: 3976
Membru din: 28 Ian 2006, 23:27
Localitate: Brasov
Contact:

Re: Ucraina

Mesaj de pikeman » 07 Mar 2014, 20:00

Io fug primu, ceva sugestii? :lol: in Romania la munte nu merge ca nu mai e pastrav
Oare in Suedia ar fi safe? :P
Din ce am vazut nici aia nu stiu ce vor, halal natie, juma cu rusii, juma cu EU, drept urmare nu par a fi toti o apa si un pamant :)
Ce nu inteleg e de ce vor cu rusii, ca dpmdv aia ii cam sclavagesc, Rusia e mare dar jumate inghetata, asa ca e mai profitabil sa suga si de la Ucraina, insa oare aia ce primesc in schimb? 8)
Mie mi frica sa nu ne trezim ca aia, ca draga noastra conducere o supt banii (care oricum ii avem datorie la FMI) si apoi tre sa iesim in strada sa punem pe cineva in frunte la seifu gol :(

rine
veteran
veteran
Mesaje: 2819
Membru din: 25 Apr 2009, 21:29

Re: Ucraina

Mesaj de rine » 07 Mar 2014, 23:49

StefanG scrie:Vai si amar de noi... :explode:
bolsevicii aia ....v-or veni peste noi ...
si-or sa ne violeze pe toti ...
:lol: :lol: :lol:

rine
veteran
veteran
Mesaje: 2819
Membru din: 25 Apr 2009, 21:29

Re: Ucraina

Mesaj de rine » 08 Mar 2014, 00:08

nu mai sunt rusnacii ce au fost. si-au mai aratat muschii si in show-ul cu siria, georgia,etc.
si?
nexam gaze? cine le da?
printre sanctiunile impuse de ue,una a sunat frumos... va blocam averile! care? ale cui?
rusilor bogati care au intreaga economie in mana si si-au pus cascavalul la adapost p.afara le convine tam-tam-ul?
sa n-aiba aces la banut-ul furat?
nu cred.
tai gazul..nu incasez,,deci pierd bani,,deci nu-mi mai iau yaht sau insula sau ...cu ce mai finantez clasa politica?
n-o mai finantez .ca-i arde de galceava!
cam asa stau razboaiele de azi.
au vandut ei ,alaska :lol:

Scrie răspuns