pesti speriatzi

orice subiect de discutie pe orice tema, mai putin pescuitul rapitorilor

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

alec
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 134
Membru din: 19 Ian 2005, 15:30
Localitate: cluj

pesti speriatzi

Mesaj de alec » 22 Sep 2005, 10:59

Am fost in weekend pe Valea Ierii.
Am intalnit o localnica pe care am intrebat-o daca sunt pesti in apa si daca a vazut pescari prin zona.
Acum vine faza faina:
Raspunsul ei:
ea - "Ceva pesti erau p'aici da au fost unii si i-au speriat!!"
io - "cum i-au SPERIAT???"
ea - "cu curent."
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
end of story

Avatar utilizator
bondan
senior
senior
Mesaje: 382
Membru din: 29 Mar 2005, 09:26
Localitate: Cluj
Contact:

Mesaj de bondan » 22 Sep 2005, 11:07

:). Am auzit de zona ca ar fi superb acolo. Pe unde se ajunge? Nu am fost niciodata si poate fac o vizita weekend-ul asta. Ce apa e acolo? si pana la urma ai aflat daca chiar sunt pesti? :). O tona de intrebari.

Avatar utilizator
Septimiu
senior
senior
Mesaje: 422
Membru din: 10 Mai 2005, 12:00
Localitate: Cluj-Napoca

Mesaj de Septimiu » 22 Sep 2005, 11:18

bondan scrie::). Am auzit de zona ca ar fi superb acolo. Pe unde se ajunge? Nu am fost niciodata si poate fac o vizita weekend-ul asta. Ce apa e acolo? si pana la urma ai aflat daca chiar sunt pesti? :). O tona de intrebari.
Cum mergi spre Gilau, o iei in stanga la postul de politie si de acolo te descurci. In privinta pestilor nu iti face prea mari sperante...

alec
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 134
Membru din: 19 Ian 2005, 15:30
Localitate: cluj

Mesaj de alec » 22 Sep 2005, 12:11

Cum spunea septimiu de la postul de politie la stanga ...mai sunt niste (1sau2) bifurcatzii dar sunt si indicatoare.
Sunt si 2 pensiuni ,una cu camping si pretzuri rezon si una mai deosebita as zice chiar renumita "Lara" dar cu scoruri "selecte"... oricum noi am vrut sa halim o ciorba acolo si nu aveau decat bufet suedez cu 400 mii lei.
vreau sa zic ca "numai" era subliniat sa priceapa tot omu ca nu are ce cauta la o cafea sau o ciorba ...daca n-are de gand sa lase ceva banutzi acolo.
N-as fi pomenit de ea dar merita vazuta caci omu a amenajat misto acolo, cascade, morishti, lac cu crapi si (cred) pastravi etc.
In ce priveste pestii din rau cred ca au fost "speriatzi" de tot. Poate in amonte sa mai fie ceva sanse la musca caci valea e destul de lata (zic io).
Oricum zona merita vizitata (nu braconata) si e la 2 pasi de cj.
Weekend placut! :D

alec
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 134
Membru din: 19 Ian 2005, 15:30
Localitate: cluj

Mesaj de alec » 22 Sep 2005, 12:16

PS
Tanti cu care am vorbit a zis ca nu a vazut pescari (cu unditze), dar stie ca au fost indivizi care "pescuiau" (cu curent), fiindca i-a alungat ea din fatza cabanei ei pt ca "chiuiau copii mai jos in apa" ...
v-atzi prins - de la curent :) :cry:

alec
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 134
Membru din: 19 Ian 2005, 15:30
Localitate: cluj

Mesaj de alec » 22 Sep 2005, 12:18

PS
Tanti cu care am vorbit a zis ca nu a vazut pescari (cu unditze), dar stie ca au fost indivizi care "pescuiau" (cu curent), fiindca i-a alungat ea din fatza cabanei ei pt ca "chiuiau copii mai jos in apa" ...
v-atzi prins - de la curent :) :cry:

Avatar utilizator
bondan
senior
senior
Mesaje: 382
Membru din: 29 Mar 2005, 09:26
Localitate: Cluj
Contact:

Mesaj de bondan » 22 Sep 2005, 12:57

:). Am ras cu lacrimi cand am citit dar pe de alta parte nu e chiar de ras. Nu-mi dau seama daca de la distanta puteau pati copii ceva, dar niciodata nu se stie. Nici nu stiu ce s-ar putea face impotriva unor astfel de indivizi, dar asta s-a mai discutat si se discuta pe o gramada de thread-uri. In alta ordine de idei, chiar o sa merg in zona, sunt foarte curios de cum arata. si poate ca o sa apuc sa si inmoi putin musculitele.

eugen
veteran
veteran
Mesaje: 2258
Membru din: 23 Feb 2004, 18:12

Mesaj de eugen » 22 Sep 2005, 13:58

i-a gonit fiindca chiuiau copchii? :)) excelent!

tanti asta merita un gun, un salar si insigna ajvp! ar face treaba nu gluma.

Avatar utilizator
Sorin
Moderator
Moderator
Mesaje: 4694
Membru din: 17 Mai 2004, 10:39
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Sorin » 22 Sep 2005, 14:18

Oaca !!!
Texas Reingiar :D
Da-i unui om un peste si el va manca o zi; invata-l sa
pescuiasca si el va
sta pe marginea lacului si va bea bere toata ziua.

Avatar utilizator
bondan
senior
senior
Mesaje: 382
Membru din: 29 Mar 2005, 09:26
Localitate: Cluj
Contact:

Mesaj de bondan » 22 Sep 2005, 14:21

:)). Mi-ai suflat raspunsul. :). Sa stii ca ar merita premiata deoarece indiferent de motive e cred printre putinii care au luat atitudine. Dar oricum faza cu braconierii ce pescuiau "la curent" copii chinuiti mai jos in apa si tanti ce vine si-i goneste ar fi trebuit filmata. sigur lua ceva premiu la ceva emisiune "cu camera ascunsa".

Scrie răspuns