Informatii proaspete

orice subiect de discutie pe orice tema, mai putin pescuitul rapitorilor

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Avatar utilizator
dr.pike
Moderator
Moderator
Mesaje: 707
Membru din: 25 Aug 2005, 19:04
Localitate: Cluj Napoca
Contact:

Informatii proaspete

Mesaj de dr.pike » 25 Oct 2005, 16:43

Am si eu o intrebare: detine cineva informatii proaspete despre cum merge la ora asta stiuca in Delta? Nu de altceva dar deseara plecam spre Delta...
Pentru malitiosi: Nu va chinuiti sa imi explicati ca sunt braconier din moment ce merg la pescuit intr-o zona in care este interzis pescuitul sportiv, deoarece merg intr-o incinta privata pana in care nu a ajuns ordinul minstrului :twisted: :evil: :twisted: :twisted:

Multumesc pentru eventualele informatii!

daniel tinte
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 203
Membru din: 10 Mar 2005, 11:58
Localitate: arad
Contact:

Mesaj de daniel tinte » 25 Oct 2005, 17:05

In incinte ft. bine. Cu costurile este mai greu, dar orice are rezolvare. Fir intins.
Ps: am inteles ca sa instituit carantina pe toata suprafata deltei; este posibil sa nici nu puteti intra.

paul
Moderator
Moderator
Mesaje: 3580
Membru din: 02 Iul 2004, 18:21
Localitate: Iasi
Contact:

Mesaj de paul » 25 Oct 2005, 17:38

Pike la pike trage...
Fir intins si....daca gasiti rate salbatice in letargie, sa le fierbeti bine inainte de a le consuma.

Avatar utilizator
dr.pike
Moderator
Moderator
Mesaje: 707
Membru din: 25 Aug 2005, 19:04
Localitate: Cluj Napoca
Contact:

Mesaj de dr.pike » 25 Oct 2005, 18:26

Multumesc mult !!! Din informatiile mele o sa putem intra, deci cred ca va fii ok. Pana la revenirea din Delta va doresc Fir intins si spor la sporovaiala:)

paul
Moderator
Moderator
Mesaje: 3580
Membru din: 02 Iul 2004, 18:21
Localitate: Iasi
Contact:

Mesaj de paul » 25 Oct 2005, 18:52

dr.pike scrie:Multumesc mult !!! Din informatiile mele o sa putem intra, deci cred ca va fii ok. Pana la revenirea din Delta va doresc Fir intins si spor la sporovaiala:)
Multumim si noi!
Fir intins si.. sa va intoarceti sanatosi!

Avatar utilizator
mrvily
Moderator
Moderator
Mesaje: 476
Membru din: 30 Dec 2004, 23:03
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de mrvily » 25 Oct 2005, 19:44

Din cite stiu eu nu exista nimic scris,decit aparitia pe postul de televiziune a ministrului.
Inca nu s-a publicat nimic in monitorul oficial deci nu te poate retine nimeni sa mergi in delta. Clientul firmei la care lucrez,din Sulina mi-a comunicat ca vin pescari la stiuca si nu sunt impiedicati sa ajunga in delta,deci fire intinse. :lol: :lol: :lol:

danr
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5100
Membru din: 12 Mar 2007, 22:56

Mesaj de danr » 26 Oct 2005, 08:28

s-a publicat in monitorul oficial
numarul 942, vineri 21 octombrie

Avatar utilizator
mrvily
Moderator
Moderator
Mesaje: 476
Membru din: 30 Dec 2004, 23:03
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de mrvily » 27 Oct 2005, 19:35

Nasol momentul,
Domnule Dan stii si pina cind este inchis pescuitul?
Adica ai citit ce scrie in M.O.?
Eu acum am picat acasa din cursa plecat de 2 zile si am aflat noutatea,poate ne spui si noua ce scrie.
Te rugam mult. :P

danr
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5100
Membru din: 12 Mar 2007, 22:56

Mesaj de danr » 28 Oct 2005, 08:42

scrie ca se interzice pescuitul recreativ-sportiv in judetul Tulcea si in biosfera


fara termen deci

si mai scrie ca interdictia se revoca numai prin ordin al ministrului agriculturii

si te rog nu-mi mai spune domnule ca ma supar :)

Avatar utilizator
dr.pike
Moderator
Moderator
Mesaje: 707
Membru din: 25 Aug 2005, 19:04
Localitate: Cluj Napoca
Contact:

Mesaj de dr.pike » 31 Oct 2005, 10:20

A fost frumos, am prins stiuci frumoase, cat despre super mediatizata carantina vreau sa va zic ca e ddoar un balon de sapun...nu ne-a intrebat nimeni nimic!!! Din informatiile proprietarului pontonului pe care am stat se intentioneaza ridicarea interdictiei de pescuit incepand de la sfarsitul acestei saptamani!!! Daca intentionati sa mergeti in DELTA am un singur sfat: luati-va haine groase prin care nu trece vantul:D:D:D:D

Scrie răspuns