Cine l-a votat pe Iohannis?

orice subiect de discutie pe orice tema, mai putin pescuitul rapitorilor

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Spring
veteran
veteran
Mesaje: 835
Membru din: 04 Aug 2011, 23:30

Cine l-a votat pe Iohannis?

Mesaj de Spring » 17 Noi 2014, 15:47

Eu l-am votat cu speranta ca:
Va vinde tara la nemti si vom avea si noi bibani si salai ca in Germania. Cat de misto ar fi ca in Bucuresti sau in Timisoara sa se pescuiasca exclusiv C&R bibanoi la kil.
Ca vom avea legislatie ca la ei, unde daca pescuiesti fara permis primest cel putin un an la racoare din prima strigare fara suspendare.
Ca vom avea asfalt si bere buna.
Ca braconajul il vom vedea doar la televizor in stirile despre pretini nostri de la rasarit.

https://www.youtube.com/watch?v=CZ-tXkD5Cy0


Doar femeile noastre sa ramana cum sunt, in rest sa schimbe orice pofteste el.

:elkgrin:
Doamne'ajuta!
there's more to fishing than catching a f.i.s.h.!

misulica70
veteran
veteran
Mesaje: 1934
Membru din: 03 Sep 2012, 21:37
Localitate: Radauti/Sv.
Contact:

Re: Cine l-a votat pe Iohannis?

Mesaj de misulica70 » 17 Noi 2014, 16:49

De curiozitate te intreb:ai fost vreodata la pescuit la prietenii nostri de la rasarit?Sau poate nu vb de accelasi rasarit.

Pentru ca eu nu am auzit de ecran, televizor, parasuta sau ce mama naibii se mai foloseste la noi.Am pescuit pe malul Prutului in Ucraina,nu pe granita cu Moldova,am discutat cu pescari din fostul bloc sovietic si se pare ca foamea e la noi nu la ei.
Si ce mi-a placut e ca a prins unul 4 pesti [mreana si nici una fatata recent]si a spus ca are destul a strins si a plecat la un sprit.Pai la noi daca se prindea asa una dupa alta nu mai plecau romanii acasa pina nu umpleau portbagajul.[aici nu ma refer la colegii care stiu de c@r si il mai si practica]


Doamne-ajuta da sincer ai sperante prea mari. :respekt:

Avatar utilizator
Gogol
veteran
veteran
Mesaje: 2573
Membru din: 30 Apr 2011, 11:57

Re: Cine l-a votat pe Iohannis?

Mesaj de Gogol » 17 Noi 2014, 16:51

misulica70 scrie: Si ce mi-a placut e ca a prins unul 4 pesti [mreana si nici una fatata recent]si a spus ca are destul a strins si a plecat la un sprit.
Pai la ei e mai important spritul decat pestele. :lol: :lol:

cristian.ene
veteran
veteran
Mesaje: 2912
Membru din: 05 Ian 2005, 18:32
Localitate: Bucuresti

Re: Cine l-a votat pe Iohannis?

Mesaj de cristian.ene » 17 Noi 2014, 17:48

Cine nu l-a votat pe Ponta :wink:

Cei cu mentaliate de sclavi / hienele de la ciolan vor asculta/ manipula in continuare prin cea mai mizerabila televiziune A3(+RTV)care a sustinut pana in panzele albe coruptia, minciuna si dispretul unora care cred ca Romania este tarlaua lor.

Nici Ponta , nici Dragnea si ai lui impreuna cu Antena nu au inteles de ce au pierdut :lol: atat sunt de orbiti de propria aroganta. Judecati si voi care poate fi profilul celor care l-au votat pe Ponta.

PSD ori are intelepciunea sa se reformeze ori ajunge la gunoiul istoriei cu tot cu Iliescu,Nastase si baronii.Oricum in 2015 o mare parte vor fi deja cu prietenii Voiculescu,Sov , Fenechiu & Co. unde vor avea timp nelimitat sa mediteze.

Astept curatenia si in PDL,PNL si restul partidelor.

cristian.ene
veteran
veteran
Mesaje: 2912
Membru din: 05 Ian 2005, 18:32
Localitate: Bucuresti

Re: Cine l-a votat pe Iohannis?

Mesaj de cristian.ene » 17 Noi 2014, 17:55

Am uitat de curva Tariceanu si Vadim care a sucombat politic definitiv, 2 cazuri clinice reprezentative dintr-o lista din pacate prea lunga de cum sa nu faci politica.

cristian.ene
veteran
veteran
Mesaje: 2912
Membru din: 05 Ian 2005, 18:32
Localitate: Bucuresti

Re: Cine l-a votat pe Iohannis?

Mesaj de cristian.ene » 17 Noi 2014, 18:02

Cat respect de sine poate sa aiba un alegator al lui Ponta ? :wink: (atat cat R.Beligan sau T.Gheorghe)

http://economie.hotnews.ro/stiri-media_ ... ntiale.htm

Avatar utilizator
Spring
veteran
veteran
Mesaje: 835
Membru din: 04 Aug 2011, 23:30

Re: Cine l-a votat pe Iohannis?

Mesaj de Spring » 17 Noi 2014, 20:07

Cristi cred ca trebuie pusa problema altfel. E dreptul lor si trebuie respectat. Au votat si foarte multi cu Ponta din diferite motive. Si ei trebuie intelesi, iar Klaus va trebui sa ii castige prin politica pe care o va duce si sa le arate de ce noi ceilalti l-am vrut pe el. Asta astept eu de la el. Moderatie si respect pentru toti romanii indiferent de ce au votat.
there's more to fishing than catching a f.i.s.h.!

cristian.ene
veteran
veteran
Mesaje: 2912
Membru din: 05 Ian 2005, 18:32
Localitate: Bucuresti

Re: Cine l-a votat pe Iohannis?

Mesaj de cristian.ene » 17 Noi 2014, 20:58

Te inteleg dar asta se poate aplica intr-o societate matura ,dupa ani de zile de manipulari si improsacari cu fecale ale Antenei 3 si ale sustinatorilor unei teme false ca anti basismul nu poti sa te amai astepti la respect.

Au cules ce au semanat! ,,Ponta care uneste,, nu a propagat decat mesaje subsersive si periculoase prin A3 si RTV. Nu vor putea sterge vreodata raul facut prin incercarea de splare a mintii, prostire si manipulare.

Societatea civila va fi cu ochii de ei si nu va mai permite derapajul ultimilor ani.

Aseara carul A3 a fugit ca sa nu fie linsat, o masina de campanie a lui K. Iohannis s-a bagat in coada manifestantilor cu o muzica polulara obosita care nu se potrivea cu ce scandau oamenii si cu starea lor. I-am spus ferm ca nu e potrivit ce fac si au inteles rapid si au plecat.

Cand ai modele care emana doar infurmurare si o suprematie goala de substanta, mitocanie fara nici o frana si minti poporul spunind cat de bine o duce modificand datele INS la ce respect sa te astepti din partea unora cu verticalitate.

Cand inghiti nemestecat argumente ca:

nu are copii, vinde copii

are 6 case :lol:

nu este drept credincos


vinde Ardealul, vinde tara Germaniei

ajutoare sociale oferita de UE camuflate in ajutoare date de guvernul Ponta , au scapat cupoane si pentru cei care nu erau in target

mita electorala pentru profesori, BOR, republica Moldova

Fluturasi distribuiti de Posta RO cu Iohannis care taie pensiile(altfel garantate de Constitutie) campanie platita din bani publici

Daca ai pus botul la astfel de ,,argumente,, inseamna doar ca esti un alegator lobotomizat, cumparat cu 5 lei sau interesat la placinte . Este ridicol sa mai astepti un minim respect , bazat pe ce?

Mi se pare ca suntem prea blanzi, manifestantii care au mers sal sediul PSD au fost opriti de fortele speciale care erau cati o armata.

Mai era putin si erau evacuati din sediu cu elicopterul :wink:

Nu mai chema Iliescu minerii si oamenii de buna credita ? ghinion :lol: 23 August si alte platforme muncitoresti nu mai exista pentru ca au fost vandute pe nimic de conducerile FSN,PSD Taranii au prajit deja litrul primit mita electoral sau au dat pe gat cei 50 lei pentru vot multiplu transformati in rachiu.

cristian.ene
veteran
veteran
Mesaje: 2912
Membru din: 05 Ian 2005, 18:32
Localitate: Bucuresti

Re: Cine l-a votat pe Iohannis?

Mesaj de cristian.ene » 18 Noi 2014, 08:28

Revolta tinerilor a aruncat in aer tacticile de campanie si previziunile sociologilor

https://ro.stiri.yahoo.com/revolt%C4%83 ... 16389.html

Avatar utilizator
pescardeclean
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 176
Membru din: 25 Mar 2009, 14:52
Localitate: Oradea

Re: Cine l-a votat pe Iohannis?

Mesaj de pescardeclean » 18 Noi 2014, 15:03

Eu am votat cu Ponta si m-as bucura ca la aceste alegeri sa fi gresit, iar cei care l-au votat pe Iohannis sa fi avut dreptate.
@cristian.ene, tu ai citit ce ai scris? Carul A3 a trebuit sa fuga sa nu fie linsat?!? Intr-o democratie unde toata lumea are dreptul sa aleaga? Omule calmeaza-te, preferatul tau a castigat. Pe mine nu m-a convins, ba mai mult mi-a lasat impresia de tamp, dar repet, fiecare are un vot, eu l-am dat cui am vrut, tu l-ai dat cui a vrut tu. De aici si pana la a judeca pe cineva dupa persoana careia i-a dat votul e cale lunga. Ma bucur ca nu gandim si nu votam la fel.

Scrie răspuns