impaiere trofee

numai pentru persoane fizice, vanzari ocazionale

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Moderatori

Avatar utilizator
Ungureanu Ovidiu
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 287
Membru din: 07 Noi 2008, 10:20
Localitate: Timisoara
Contact:

impaiere trofee

Mesaj de Ungureanu Ovidiu » 05 Feb 2012, 15:31

Pentru cei pasionati care vor sa se bucure din plin de captura vietii, un prieten de-al meu se ocupa de impaierea trofeelor:

Pentru alte detalii:
0767230622 - Cristi

Ptr alte poze ma puteti contacta pe MP.

http://www.rapitori.ro/forum/album_page ... c_id=14798
http://www.rapitori.ro/forum/album_page ... c_id=14797

Avatar utilizator
theoneghost
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 267
Membru din: 08 Mai 2011, 10:50
Localitate: Bucuresti

Impaiere

Mesaj de theoneghost » 05 Feb 2012, 17:33

sal
sper sa nu iti stric topicul,dar mi se pare oribil sa impaiezi...consider oricum ca exemplarele capitale trebuiesc eliberate pt pastrarea fondului genetic care si asa este din ce in ce mai slab.

luati ca exemplu castravetii din vrej..pt anul viitor oprim semintele celor mai mari pt ca ele vor da cele mai bune rezultate si fructe la fel de mari. :D

Avatar utilizator
Ungureanu Ovidiu
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 287
Membru din: 07 Noi 2008, 10:20
Localitate: Timisoara
Contact:

Mesaj de Ungureanu Ovidiu » 05 Feb 2012, 18:20

Sal,

Nu vad de ce ai strica topicul, eu nu fac nici un fel de afacere din chestia asta, ofer doar posibilitatea celor ce isi doresc de a avea un trofeu frumos realizat.
Si eu consider pe buna cuviinta ce spui ca fiind un adevar, si totusi te intreb (stiind ca traiesc in romania si nu am incredere in nimeni si nimica) facand si un sondaj in acelasi timp.. cate exemplare considerate de tine capitale ai eliberat, tu sau alti pescari pe care ii stii? Si aici nu vorbesc de apele particulare. Adevarat ca eliberam cu totii mai mult sau mai putin.. dar totusi cat si cine? Si cred ca pana la urma facand un raport.. cei dusi acasa este un procent mai mare decat cei eliberati(desigur sunt si exceptii, oameni care nu mananca peste aproape deloc), pentru ca pana la urma nu decimez eu ca si pescar pasionat populatia pestilor asa de drastic precum o fac alti "profesionisti" prin metode total neortodoxe unde nu are rost sa detaliez ca nu rezolv nimica din pacate, un adevar stiut de toata lumea. Si sa nu mai vorbim de cum stim noi ca si popor sa ne protejam natura! Talentele noastre de a ocoli legile, ignora si etc.
Eu zic ca sunt lucruri mult mai importante de rezolvat inainte de ce spui u acolo.. pana la urma pestele de la cap se impute, iar noi suntem undeva la coada!

BygDaddy
senior
senior
Mesaje: 455
Membru din: 16 Mai 2007, 12:04
Localitate: Gera/Thuringen

Mesaj de BygDaddy » 05 Feb 2012, 18:52

da halatu cat e halatu? neah dincolo era mai ieftin :)))))
apropo: unde tii dihania? deasupra biroului? mie nu mi se pare ata de realizata.sincer mai bine ti-ai trage un screen saver urias si ar arata mai bine
L-ati dat jos pe Ceausescu acu il vreti pe Gigi Becali!!!!

Avatar utilizator
theoneghost
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 267
Membru din: 08 Mai 2011, 10:50
Localitate: Bucuresti

c&r

Mesaj de theoneghost » 05 Feb 2012, 19:24

Ungureanu Ovidiu scrie:Sal,
te intreb (stiind ca traiesc in romania si nu am incredere in nimeni si nimica) facand si un sondaj in acelasi timp.. cate exemplare considerate de tine capitale ai eliberat, tu sau alti pescari pe care ii stii?

man..de 3 ani ..eliberez tot ce prind..si mananc macrou

vecktor23
junior
junior
Mesaje: 76
Membru din: 04 Iul 2010, 16:47
Localitate: baia mare

Re: c&r

Mesaj de vecktor23 » 05 Feb 2012, 20:07

man..de 3 ani ..eliberez tot ce prind..si mananc macrou[/quote]

du-te si mananca macrou si lasa-l pe om sa isi vanda marfa! sunt alte topicuri despre c&r. si eu sper ca toti pescarii de pe acest forum sa practice c&r dar pentru asta nu ma bag peste anuntul omului! numai bine!

Avatar utilizator
Ungureanu Ovidiu
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 287
Membru din: 07 Noi 2008, 10:20
Localitate: Timisoara
Contact:

Mesaj de Ungureanu Ovidiu » 05 Feb 2012, 20:08

BygDaddy scrie:da halatu cat e halatu? neah dincolo era mai ieftin :)))))
apropo: unde tii dihania? deasupra biroului? mie nu mi se pare ata de realizata.sincer mai bine ti-ai trage un screen saver urias si ar arata mai bine
Eu nu am asa ceva, prefer pestii vii din acvariu.. dar arata demential si un astfel de trofeu, poate pe viitor imi voi face si eu dar momentan am alte chestii cu care sa-mi umplu timpul :roll:
PS: cand ne intalnim la un pahar de vb???
theoneghost scrie:
Ungureanu Ovidiu scrie:Sal,
te intreb (stiind ca traiesc in romania si nu am incredere in nimeni si nimica) facand si un sondaj in acelasi timp.. cate exemplare considerate de tine capitale ai eliberat, tu sau alti pescari pe care ii stii?

man..de 3 ani ..eliberez tot ce prind..si mananc macrou
Bv, esti acea exceptie de care amintem mai sus, dar daca tot mananc un peste prefer sa mananc unul prins de mine cu lanseta si proaspat decat prins de altul cu plasa sau curent sau ce-o mai fi, fie vorba de macrou sau orice alt peste.. ma gandesc ca nu mananci numai macrou :wink:

PS: eliberand pestele tau si cumparand altul... eu zic ca nu te face mai sfant, daca stam sa analizam! (o mica paranteza)

Avatar utilizator
cipic
veteran
veteran
Mesaje: 1078
Membru din: 09 Dec 2006, 15:59
Localitate: Bucuresti

Mesaj de cipic » 05 Feb 2012, 22:46

De curiozitate c-am cat costa sa impaiezi un salau la vreo 6-7 kg , nu de alta dar m-am confruntat cu o situatie cand am vrut sa impaiez un astfel de exemplar si mi-au fost date niste scoruri de parca impaiam un cerb sau un mistret!!! Cu aproximatie si poate anul asta daca am noroc mai ales ca s-a redeschis o balta de suflet impaiem un strapazan!!!

Biban
veteran
veteran
Mesaje: 1083
Membru din: 11 Noi 2009, 23:50
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Biban » 06 Feb 2012, 10:40

Dar ce te faci daca omu e din alt oras? Tu esti din Bucuresti si omu, bag de seama, e din Timisvar.. :roll:

Avatar utilizator
cipic
veteran
veteran
Mesaje: 1078
Membru din: 09 Dec 2006, 15:59
Localitate: Bucuresti

Mesaj de cipic » 06 Feb 2012, 13:26

Il trimit prin curier rapid intr-o lada frigorifica cu gheata in ea!!! Am curieri care ii va duce baboiul la usa oriunde in tara la prima ora a diminetii :) !!!

Scrie răspuns