Ticalosi fara glorie....:))

orice subiect de discutie pe orice tema, mai putin pescuitul rapitorilor

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

darkseth
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 235
Membru din: 18 Noi 2008, 07:38
Localitate: bucuresti

Mesaj de darkseth » 10 Dec 2009, 09:51

Daca nu ai observat,sectiunea asta e cafenea.Fiecare e liber sa spuna ce gandeste aici(cred ca in limititele unui limbaj decent)dar in primul rand sa ii respecte pe cei care nu au aceeasi parere (optiune politica) .
(din pacate acea mentalitate inradacinata de 60 de ani a ramas-"noi suntem singurii detinatori ai adevarului ").

Avatar utilizator
Adelin
Moderator
Moderator
Mesaje: 5271
Membru din: 14 Apr 2004, 22:53
Localitate: ARAD

Mesaj de Adelin » 10 Dec 2009, 10:09

shootgun scrie:
Adelin scrie:Sa vedem poate ii ia marinarul in barca cu el la guvernare....poate lui nu o sa i se para atat de comunisti. :lol:
:shock: Sper ca nu....
Lamaaaie! :o
Când crezi ca sti pescuit apare ceva si iti da peste cap toate teoriile...
WSB CLUB

fishmaster
junior
junior
Mesaje: 39
Membru din: 22 Ian 2007, 10:20
Localitate: Radauti

Mesaj de fishmaster » 10 Dec 2009, 10:46

Nu vreau sa supar pe nimeni,dar ati uitat ca PSD+PDL=vechiul FSN?Oare nu suntem condusi si manipulati de aceeasi clica securisto-comunista care a preluat puterea in 89 si care acum misuna in toate partidele politice fara exceptie?
Va intreb:ar trebui sa ne framintam sa depistam comunistii sau sa ne intrebam cum ne vom plati ratele la anul?
Chestia asta cu mogulii si comunistii nu seamana oare cu acel "nu ne vindem tara" a lui Iliescu din anii 90?
Am stat acum 5 ani doua ore in gara la Iasi ca sa-l votez pe Basescu si sa scap de caracatita PSD si credeti-ma ca nu regret pentru ca atunci era necesara schimbarea,dar nu pot cadea in extaz in fata anticomunistului si omului de dreapta Basescu si a maretului partid plin de oameni integri pe care il conduce.
Acum ei isi fac jocurile deja facute iar noi scriem cuvinte pe forum.Oare merita?
Nu mai vreau sa scriu despre aceste subiecte si ma duc si eu in graba sa pap o lamaie.V-am salutat si va doresc numai bine!

Avatar utilizator
bushmaster
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 250
Membru din: 13 Noi 2008, 22:12

Mesaj de bushmaster » 10 Dec 2009, 11:06

Deh, ne-a intrat democratzia-n cap domle... scriem si noi cuvinte pe forum ca salam cu soia am mancat destul...

Avatar utilizator
nagy victor
senior
senior
Mesaje: 407
Membru din: 29 Apr 2009, 21:42
Localitate: oradea BH RO

Mesaj de nagy victor » 10 Dec 2009, 15:36

Cred ca se scrie in locul unde putem comenta orice in afara de pescuit !, sau n-am citit eu bine ! ?

dealfel portocaliul provine din ROSU + GALBEN oare = cu PD-L :?:
Pescuitul inainte de toate !

Cine nu respecta natura , nu se respecta pe sine !

http://www.pescarulbihorean.ro/

https://www.facebook.com/pescarul.bihorean?fref=ts

Avatar utilizator
bushmaster
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 250
Membru din: 13 Noi 2008, 22:12

Mesaj de bushmaster » 10 Dec 2009, 15:48

fishmaster scrie:Copilasii care scriu despre Basescu si anticomunism sa mearga la somnic si sa lase forumul asta curat,sa se vorbeasca de pescuit nu de mizeriile astea politice.
Eheee ce bine era pe vremea lu ceaunica nu? Copilasii se culcau la ora 21, mizerii deastea dealde exprimarea libera a opiniei nu existau, forumurile erau curate... ce mai, liniste, fericire, paradis domle...

Avatar utilizator
Zamfi
veteran
veteran
Mesaje: 5738
Membru din: 01 Oct 2006, 19:50

Mesaj de Zamfi » 10 Dec 2009, 18:36

bushmaster scrie:
fishmaster scrie:Copilasii care scriu despre Basescu si anticomunism sa mearga la somnic si sa lase forumul asta curat,sa se vorbeasca de pescuit nu de mizeriile astea politice.
Eheee ce bine era pe vremea lu ceaunica nu? Copilasii se culcau la ora 21, mizerii deastea dealde exprimarea libera a opiniei nu existau, forumurile erau curate... ce mai, liniste, fericire, paradis domle...
Sa stii ca daca regreti asa mult, eu am auzit de o tara care ,ma rog ,seamana mult cu descrierea ta :lol: :lol: :lol:
Pentru a ajunge sa vezi curcubeul trebuie mai intai sa suporti ploaia.

Avatar utilizator
bushmaster
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 250
Membru din: 13 Noi 2008, 22:12

Mesaj de bushmaster » 10 Dec 2009, 18:43

zamfi scrie:
bushmaster scrie:
fishmaster scrie:Copilasii care scriu despre Basescu si anticomunism sa mearga la somnic si sa lase forumul asta curat,sa se vorbeasca de pescuit nu de mizeriile astea politice.
Eheee ce bine era pe vremea lu ceaunica nu? Copilasii se culcau la ora 21, mizerii deastea dealde exprimarea libera a opiniei nu existau, forumurile erau curate... ce mai, liniste, fericire, paradis domle...
Sa stii ca daca regreti asa mult, eu am auzit de o tara care ,ma rog ,seamana mult cu descrierea ta :lol: :lol: :lol:


:lol: :lol: :lol: sa stii ca regret taaaaaare de tot... doamne ce mai regret... care tzara-i aia? promised land? :lol: :lol: :lol:

Avatar utilizator
dan popa
senior
senior
Mesaje: 440
Membru din: 01 Dec 2006, 09:33
Localitate: Focsani , Vrancea

Mesaj de dan popa » 10 Dec 2009, 21:32

Stii care?.......Land of choise a lu' Nutzy :twisted: :twisted: :twisted:

Avatar utilizator
jonah
veteran
veteran
Mesaje: 1039
Membru din: 06 Ian 2007, 21:56
Localitate: Iasi

Mesaj de jonah » 10 Dec 2009, 23:00

C. Tănase, “Şi cu asta ce-am făcut?â€

Scrie răspuns