Ne-a mai ramas TACEREA...

orice subiect de discutie pe orice tema, mai putin pescuitul rapitorilor

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Avatar utilizator
dr.pike
Moderator
Moderator
Mesaje: 707
Membru din: 25 Aug 2005, 19:04
Localitate: Cluj Napoca
Contact:

Mesaj de dr.pike » 21 Ian 2009, 09:54

Era de asteptat ca baietii sa isi oficializeze practicile....e o chestie bine stiuta ca totul se intampla si inainte de publicarea legii...atat ca acum e oficial...la fel ca si casatoria :D:D:D...tot la fel da' mai des.... Cat despre "otpimistii" care chiar cred ca se inregistreaza doar ora apelului, destinatarul si durata lui...nu situ ce sa zic...am inteles ca si cartelele prepay se vor vinde doar pe baza unui act de identitatea...sunt curios ce vor face cu vechile numere prepay...le desfiinteaza? - despre astea nu au informatii referitoare la utilizator...traim intr-o tara de rahat, condusa de oameni de rahat, si ne pregatim integrarea intr-o lume de rahat...desi nu sufar de teoria conspiratiei, ma intreb la modul serios daca " Zeitgeist" nu e chiar un documentar bine documentat... Nasol fratilor... o sa ajungem sa comunicam prin scrisori...daca nu cumva si alea sunt "ascultate" :)

Avatar utilizator
Dan Cotelici
junior
junior
Mesaje: 90
Membru din: 09 Noi 2004, 07:45
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de Dan Cotelici » 21 Ian 2009, 18:31

Ha.ha ha! :lol: :lol:
Unii vad ca o ia in gluma. :shock:
Stiti ce urmeaza?
Cip-urile RFID.Deja in State tehnologia a fost implementata pentru a inlocui codul de bare.Astfel nu mai stai la casa sa-ti scaneze produsele ..printr-o simpla apasare de buton a casieritei ti se spune cat ai de platit...
Dar si bancile le vor implementa in carduri ca masura suplimentara de siguranta si..atunci serviciilor mai mult sau mai putin secrete nu le ramane decat sa instaleze cate un scanner la fiecare colt de strada ca sa stie pe ce trasee se misca pulimea.
Stiti cine se pregateste sa implementeze aceasta tehnologie in Romanica?
Indiciu: NU ARE NICI O LEGATURA CU Comertul! :D :D
Dan Cotelici
CS Pescar4Ever
Asociatia Pescari4Ever

Avatar utilizator
dan bobei
veteran
veteran
Mesaje: 8225
Membru din: 08 Dec 2005, 19:07
Localitate: Brasov
Contact:

Mesaj de dan bobei » 21 Ian 2009, 19:03

Apai cipuri ne mai trebe, ca in rest avem de toate. DOBITOCI, IDIOTI SI CRETINI UNDE INTORCI CAPU !!!!!!! :twisted:

Avatar utilizator
ovidiu
veteran
veteran
Mesaje: 2660
Membru din: 14 Ian 2005, 22:33
Contact:

Mesaj de ovidiu » 21 Ian 2009, 19:22

si in olanda exista treaba cu cipurile si este prezentata ca o mare smekerie...ca nu mai trebuie sa platesti sa umbli cu bani etc... si binenteles sirguranta personala... deocamdata acolo este un esantionde 2-3000 de bucati, si am inteles ca e ceva elitist.. o fo un documentar pe discovery science.

sa fim cobai ca sa fim smecheri? asta da smecherie! :roll:

probabil in anii urmatori copii vor avea de la nastere asa ceva...

vedem... vedem...
pentru unii este un hobby, pentru altii o pasiune; pentru mine, pescuitul este o stare...

Avatar utilizator
adiwolf
veteran
veteran
Mesaje: 4617
Membru din: 14 Ian 2006, 16:32
Localitate: Rm.Valcea

Mesaj de adiwolf » 21 Ian 2009, 19:24

dr.pike scrie:....... ma intreb la modul serios daca " Zeitgeist" nu e chiar un documentar bine documentat...
din pacate tinde sa devina din ce in ce mai actual si adevarat.

http://video.google.com/videoplay?docid ... +the+movie

si ultima aparitie

http://video.google.com/videoplay?docid ... 3852040582

eu zic ca merita vazute.

Avatar utilizator
luci_t
veteran
veteran
Mesaje: 1729
Membru din: 26 Ian 2007, 23:22
Contact:

Mesaj de luci_t » 22 Ian 2009, 12:11


Avatar utilizator
Mugurstefan
veteran
veteran
Mesaje: 1021
Membru din: 23 Noi 2004, 22:52
Localitate: Timisoara

Ionucred,dar efoarte posibil sa fie adevarat !

Mesaj de Mugurstefan » 08 Feb 2009, 19:08

Se spune ca SISTEMUL e bun dar Poporul e rau. Ganditi altfel: poporul e asa cum e ganditi un sistem pentru el !
Mugur Dixit !

Avatar utilizator
Jedi
veteran
veteran
Mesaje: 1230
Membru din: 04 Apr 2007, 03:15
Localitate: Morealu de Jos

Mesaj de Jedi » 08 Feb 2009, 19:58

Sint modalitati si tertipuri de a mentine controlul populatiei si monitorizarea indivizilor.Mergi la pescuit pe malul unei rezervatii faunistice si nu zaresti tipenie de om.Pina cotrobai sa-ti montezi sculele in spatele tau e o barca cu administratorul care-ti cere taxa.Mergi la camping salbatic in State ,3-4 kilometri prin padure,drum forestier si cind te opresti la pishi ,apare o masina de politie .La inceput am facut o confuzie mare si n-am platit ceva taxa auto.A doua zi seara la ora 11 ma pindeau 3 masini de politie pe toate strazile laturalnice,exact cind trebuia sa-mi iau sotia de la servici.Imi vine rau cind imi aduc aminte cit m-a costat toata tevatura si ce scule mi-as fi luat de banii aia platiti pe amenda . Camere in toate magazinele si intrarile firmelor ,care bat si pe strada. Camere pe toate autostrazile. Tare nasol s-o fi simtit Tom Hanks in Truman Show :lol:
Unde-s multi putoarea creste.....Pestisorii se rareste.

aditoader
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 126
Membru din: 17 Ian 2008, 11:02
Localitate: ploiesti

Mesaj de aditoader » 08 Feb 2009, 20:22

Fir intins!;-)

Avatar utilizator
mihaif99
senior
senior
Mesaje: 321
Membru din: 20 Sep 2006, 21:02

Mesaj de mihaif99 » 09 Feb 2009, 03:03

Jedi scrie:Sint modalitati si tertipuri de a mentine controlul populatiei si monitorizarea indivizilor.Mergi la pescuit pe malul unei rezervatii faunistice si nu zaresti tipenie de om.Pina cotrobai sa-ti montezi sculele in spatele tau e o barca cu administratorul care-ti cere taxa.Mergi la camping salbatic in State ,3-4 kilometri prin padure,drum forestier si cind te opresti la pishi ,apare o masina de politie .La inceput am facut o confuzie mare si n-am platit ceva taxa auto.A doua zi seara la ora 11 ma pindeau 3 masini de politie pe toate strazile laturalnice,exact cind trebuia sa-mi iau sotia de la servici.Imi vine rau cind imi aduc aminte cit m-a costat toata tevatura si ce scule mi-as fi luat de banii aia platiti pe amenda . Camere in toate magazinele si intrarile firmelor ,care bat si pe strada. Camere pe toate autostrazile. Tare nasol s-o fi simtit Tom Hanks in Truman Show :lol:
Wellcome to Canada dude.
Sa ghicesc: vreo 400 te-a costat distractia in Quebec. Hai sa iti zic o faza. Unul din ON si-a platit stickerul dar a uitat sa il lipeascanu. Si apoi a mers in QC la schi si s-a trezit tot cu 400 ca musai in QC trebuie lipit.

Scrie răspuns