Abuzurile moderatorului Michael

orice subiect de discutie pe orice tema, mai putin pescuitul rapitorilor

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Avatar utilizator
Tavi
veteran
veteran
Mesaje: 5834
Membru din: 22 Ian 2005, 17:13
Localitate: Sibiu

Mesaj de Tavi » 31 Iul 2008, 15:25

Topicul e initiat de tine, am sters ce era in afara subiectului.
Sorry Adi_

Revenind:
Tot abuz e si amenintarea cu o masura abuziva.
Deci am inteles bine, reclami un abuz al lui Michael care inca nu s-a produs. Deci ca sa discutam on topic ar trebui sa ne dam cu parerea despre ce ar putea face Michael dar nu a facut.

P.S. Aici ai cam fortat nota, te-ai agatzat de o exprimare nefericita.
Dupa parerea mea e de bun simt ca nu te va taxa nimeni pentru ceva ce nu ai facut.
Michael s-a exprimat gresit, probabil a vrut sa spuna ca ai oferit suficient material pana acum ca sa fi din nou banat conform regulamentului :twisted:

onesti
veteran
veteran
Mesaje: 981
Membru din: 05 Noi 2004, 06:49
Localitate: canada

Mesaj de onesti » 31 Iul 2008, 15:34

Tavi scrie:.....probabil a vrut sa spuna ca ai oferit suficient material pana acum ca sa fi din nou banat conform regulamentului :twisted:
In cazul asta, daca ar fi judecatzi totzi cu aceeasi masura, ar fi altzii care-ar trebui sa paseasca afara inaintea lui Gerula. Ce se vrea e sa se faca ceva mai multa liniste in care sa defileze mai lejer marii moguli ai forumului.

Avatar utilizator
Gerula
veteran
veteran
Mesaje: 2282
Membru din: 07 Noi 2005, 19:19
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Gerula » 31 Iul 2008, 15:36

Chiar si asa ar fi fost un abuz, cata vreme ar fi trebuit sa spuna ca eu, adi_, moderatorul Adelin :lol: si alti 5-6 useri am oferit pana acum material pentru a fi banati conform regulamentului.

Nu am nimic impotriva unui moment zero, de la care regulamentul sa se aplice cu strictete, cata vreme este aplicat la fel pentru toata lumea.

P.S. Reiau ideea ca amenintarea cu o masura abuziva e tot un abuz, deci abuzul reclamat in titlu s-a produs deja.
Cu lacrimi Bastus!

Avatar utilizator
Tavi
veteran
veteran
Mesaje: 5834
Membru din: 22 Ian 2005, 17:13
Localitate: Sibiu

Mesaj de Tavi » 31 Iul 2008, 15:38

onesti scrie: In cazul asta, daca ar fi judecatzi totzi cu aceeasi masura, ar fi altzii care-ar trebui sa paseasca afara inaintea lui Gerula. Ce se vrea e sa se faca ceva mai multa liniste in care sa defileze mai lejer marii moguli ai forumului.
La prima afirmatie iti dau dreptate.
A doua cred ca e teoria conspiratiei. :D Cine sunt domle marii moguli astia, domle? :lol:

Gerula, scuze de off topic

empthy_cluster
veteran
veteran
Mesaje: 530
Membru din: 08 Apr 2006, 01:37
Localitate: arad

Mesaj de empthy_cluster » 31 Iul 2008, 15:38

salut,
baietzi (Michael,Tavi chiar danr) am si eu niste intrebari, de ce anume sunt toleratzi anumitzi useri dupa banare si reprimire pe site vezi Dumitru si Gerula sa se manifeste intr-un hal de nedescriss pe poze pe topikuri fara a fi banatzi imediat avand in vedere antecedentele?? :?: :?: deoarece inevitabil prin natura lor atrag si altzi membri in polemici si dupa injurii, dumnezei caderi nervoase etc :idea:

eu am impresia ca se face voit cu buna stiintza acceptarea lor deoarece altfel cred ca se crede ca ar fi prea monoton situl :roll: :roll:

Cazul intre mine si @kuintautti alias Dumitru cred ca este unul reprezentativ, eu ma bucur ca l-am facut sa cedeze si imi cer scuze fatza de membri forumului ca fara a vrea au asistat la niste polemici zik eu mizerabile. Sper sa nu se continue si sa ma lase in pace, apropos atunci anumitzi moderatori au fost anuntatzi darrr nu s-a facut nimik, este o parere personala si va rog domnilor moderatori sa o respektatzi,

multzumesc!
be smart be silent be deadly.....

Avatar utilizator
Gerula
veteran
veteran
Mesaje: 2282
Membru din: 07 Noi 2005, 19:19
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Gerula » 31 Iul 2008, 15:40

quote="onesti"]Ce se vrea e sa se faca ceva mai multa liniste in care sa defileze mai lejer marii moguli ai forumului.[/quote]

E foarte bine zis, ceea ce deranjaza la mine este faptul ca "baietii veseli" sunt incapabili sa-mi faca fata chiar la sportul lor favorit. Cu alte cuvinte, sunt invatati sa faca mistouri, dar nu sa incaseze, si vor face absolut orice pentru a se putea intoarce la situatia in care terorizau orice user care nu facea parte din gasca lor, dar deschidea gura.

Oricum, hai sa discutam strict despre Michael, repet, daca sunt singurul caruia i se pare ca a sarit calul va trebui sa recunosc ca am gresit, si nu-mi place deloc lucrul asta :lol:

emphty_cluster, esti complet offtopic.

Tavi scrie:
onesti scrie: In cazul asta, daca ar fi judecatzi totzi cu aceeasi masura, ar fi altzii care-ar trebui sa paseasca afara inaintea lui Gerula. Ce se vrea e sa se faca ceva mai multa liniste in care sa defileze mai lejer marii moguli ai forumului.
La prima afirmatie iti dau dreptate.
Doamne, ce gigantic pas inainte. Nu credeam sa traim momentul :lol:.
Cu lacrimi Bastus!

Avatar utilizator
Tavi
veteran
veteran
Mesaje: 5834
Membru din: 22 Ian 2005, 17:13
Localitate: Sibiu

Mesaj de Tavi » 31 Iul 2008, 15:45

Gerula scrie:.

Oricum, hai sa discutam strict despre Michael, repet, daca sunt singurul caruia i se pare ca a sarit calul va trebui sa recunosc ca am gresit, si nu-mi place deloc lucrul asta :lol:
wrong Gerula. Nu devia de la propriul tau subiect.
Exprimarea corecta este:
" ... daca sun singurul caruia i se pare ca va sari calul ....."
deci la timpul viitor, da?

Interpretarea ta este tendentioasa, ma faci sa ma repet: Michael nu te va bana pentru ceva cu nu ai facut. Deci nu este vorba de nici un abuz in cazul asta.

onesti
veteran
veteran
Mesaje: 981
Membru din: 05 Noi 2004, 06:49
Localitate: canada

Mesaj de onesti » 31 Iul 2008, 15:48

Tavi scrie: A doua cred ca e teoria conspiratiei. :D Cine sunt domle marii moguli astia, domle? :lol:
Aia pe care adminul si unii moderatori nu-i vad si nu-i aud cand murdaresc peretzii cu kakat si incanteaza slanguri despartzite gresit in silabe. Ca ei se stiu de cand forumul era in fasha, intre ei isi permit una-alta, se mai trag cu sonaru-mpreuna pe la o etapa de concurs, si altele si altele. Si-ar fi cam de cacao sa-tzi tragi prietenul de urechi in vazul pulimii, nu? Asa ca mai bine "n-am vazut, ca ce, credetzi c-am timp sa citesc tot ce se scrie pe forum?"

Avatar utilizator
Gerula
veteran
veteran
Mesaje: 2282
Membru din: 07 Noi 2005, 19:19
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Gerula » 31 Iul 2008, 15:51

Tavi scrie:
wrong Gerula. Nu devia de la propriul tau subiect.
Exprimarea corecta este:
" ... daca sun singurul caruia i se pare ca va sari calul ....."
deci la timpul viitor, da?

Interpretarea ta este tendentioasa, ma faci sa ma repet: Michael nu te va bana pentru ceva cu nu ai facut. Deci nu este vorba de nici un abuz in cazul asta.
Adica tu sustii ca nu este un abuz sa-l ameninti pe un user cu un ban selectiv/nejustificat?
Cu lacrimi Bastus!

Avatar utilizator
Leba
veteran
veteran
Mesaje: 2944
Membru din: 19 Iun 2005, 14:14
Localitate: Iasi
Contact:

Mesaj de Leba » 31 Iul 2008, 15:55

onesti scrie:
Tavi scrie: A doua cred ca e teoria conspiratiei. :D Cine sunt domle marii moguli astia, domle? :lol:
Aia pe care adminul si unii moderatori nu-i vad si nu-i aud cand murdaresc peretzii cu kakat si incanteaza slanguri despartzite gresit in silabe. Ca ei se stiu de cand forumul era in fasha, intre ei isi permit una-alta, se mai trag cu sonaru-mpreuna pe la o etapa de concurs, si altele si altele. Si-ar fi cam de cacao sa-tzi tragi prietenul de urechi in vazul pulimii, nu? Asa ca mai bine "n-am vazut, ca ce, credetzi c-am timp sa citesc tot ce se scrie pe forum?"
partial adevarat.
de partea cu gramatica sufera destui, cred ca 10 % din forumisti o omoara sistematic, vrand-nevrand.
si chestia cu "mogulii" se aplica, din moment ce de-a lungul istoriei au fost banati doar 2-3 membri (ma-nsel?), si aia dupa destule chestii naspa.


dar, tineti cont ca uneori combinatia "mogul-pescar bun" e intalnita des.
bat campii? :)
"Cu aceeasi minciuna nu poti pescui de doua ori"
East Spinning Team

Închis